Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Dövme Tutkusu Yüzünden Tüm Görünüşünü Baştan Aşağı Değiştirdi! 27 Yaşındaki Dövme Sanatçısının Akılalmaz Dönüşümü

-

10 yıllık bir değişim sürecinden sonra bütün vücudunu yürüyen bir dövme galerisine dönüştürmeyi başaran dövme sanatçısı Eli Ink'in serüvenini Unlad aracılığıyla sizler ile paylaşıyoruz.

Kaynak: https://www.unilad.co.uk/life/tattoo-add...

Dövme kariyerine başlamadan önce bahçıvanlık yapan Eli, 17 yaşında dövme sanatı ile tanışıyor ve serüveni bu şekilde başlıyor.

Profesyonel bir dövmecinin yanında çıraklık yaparak kariyerine ilk adımı atan Eli, içindeki dövme tutkusunu vücudunu kullanarak hayata geçiriyor ve gözleri dahil vücudunun her noktasını simsiyah yapmaya başlıyor.

Bütün görünüşünü dövme ile değiştirmeye başlayan Eli, serüveni hakkında bunları söylüyor:

"Bu değişimimi hayatta anlayabilecek tek kişinin kendim olduğuna inanıyorum bu nedenle de kimseye açıklama çabasına girmiyorum." diyor ve devam ediyor; 

"Sanata her zaman ilgi duydum. Picasso çocukluğumda benim için çok büyük bir ilham kaynağıydı, özellikle soyut çalışmalar olmak üzere sanatın bütün formlarına ilgim var. Vücut sanatı benim için büyürken sadece bir sonraki adımdı."

Picasso'nun tablolarındaki soyut bir karakter gibi görünmek istediğini söyleyen Eli bu tercihinin saf dışa vurum olduğunu savunuyor.

Gözün beyaz kısmına dövme yapma işlemi gözün ayrı iki katmanının arasına boyanın dikkatlice enjekte edilip dağılmasını beklemek şeklinde yapılıyor ve Eli bu işlemin korkunç sonuçlar doğurabileceği gerçeğini de reddetmiyor.

"Birine gözlerinize işlem yapmak için izin vermek büyük bir risk, en iyi doktorlar bile zaman zaman hata yapabiliyorlar. Fakat vücut modifikasyonu zaten yalnızca risk alabilen insanların tercih ettiği bir yaşam tarzıdır."

Yalnızca dövme ile sınırlı değil onun tutkusu, taşıdığı çeşitli piercingler de dönüşümünün bir parçası!

Görünüşü nedeniyle ilişkileri konusunda hiç sıkıntı yaşamadığını söylüyor Eli.

Kız arkadaşı Holy ile ciddi bir ilişki içinde olduklarını söyleyen Eli, birbirlerini çok sevdiklerini de belirtiyor.

Ayrıca diğer insanların negatif yorumlarını da umursamıyor.

"En güzeli her zaman, dövme koleksiyoncuları ya da sokakta karşılaştığım yabancılar tarafından aldığım olumlu yorumlar. Ama en kötüsü ise yaşça büyük insanların sizi değersiz hissettiren aşağılayıcı bakışları." diyor Eli.

Bize de yalnızca saygı duymak düşer 👍

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
apollonia-corleone

nasıl yemek yiyor bir de sigara içerken o burnun yanlarından duman çıkıyor mu fjdjkdlds

denizzozturkk

Herkesin hayatına kimse karışamaz ama bu ne ya? Önceden ne kadar da yakışıklıymış. Bir insan kendine neden bunu yapar ki?? Sanat diyorsa eğer @inkstaboy instagramdan tanıdığım biri. Onun da vücudu dövmelerle kaplı ama sanat diye onun dövmelerine derim ben bu çok iğrenç duruyor. Uzaylı, cin, şeytan falan diye korkutuyorlardı çocukken bu onlardan daha kötü..

pidgeotto

Ulan bu haliyle sevgili yapmış ben en çok ona takıldım.

ag10

beynini ziktiminin manyağı

jimmy-kane

"Bize de yalnızca saygı duymak düşer" mi? ruh hastalığı saygı duyulacak bir şey değil aksine tedavi edilmesi gereken bir durum.

Görüş Bildir