Görüş Bildir
Haberler
Deniz Suyu da Serinletmiyor...

Deniz Suyu da Serinletmiyor...

Onedio Medya
01.08.2015 - 11:53 Son Güncelleme: 02.08.2015 - 00:45

Türkiye genelinde mevsim normalleri üzerinde seyreden sıcak hava nedeniyle ısınan deniz suyu da tatilcileri serinletmiyor.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Karadeniz'de bazı merkezlerdeki deniz suyu sıcaklıkları, Ege kıyılarındaki değerleri yakaladı. Kıyılarda, Akdeniz'de 30 dereceyi gören deniz suyu sıcaklıkları, en düşük değerlerin ölçüldüğü Tekirdağ ve Kumköy'de bile 23 dereceye ulaştı.

AA muhabirinin, Meteoroloji Genel Müdürlüğü verilerinden derlediği bilgilere göre, son günlerde bazı bölgelerde 40 dereceyi aşan hava sıcaklıkları ve yüzde 90'ın üzerindeki nemin etkisiyle vatandaşlar bunaltıcı günler yaşıyor. 

Tatil için deniz kıyılarına ve sahillere gidip serinlemek isteyenleri, yükselen deniz suyu sıcaklıkları nedeniyle de hayal kırıklığına uğruyor. 

Karadeniz'de Akçakoca, Sinop, Trabzon ve Hopa'daki deniz suyu sıcaklıklarının, geçmişte gerçekleşen ortalama en yüksek hava sıcaklıklarını geçmesi dikkati çekti. Bu bölgenin deniz suyu sıcaklıkları, Ege Bölgesi'ndeki merkezleri yakaladı.

Akdeniz Bölgesi'ndeki Hatay'ın İskenderun ilçesi, son iki günde 30 derece ile en yüksek deniz suyu sıcaklığının ölçüldüğü merkez olarak öne çıktı.

Antalya, Finike ve Fethiye'de 29 derece ölçülen deniz suyu sıcaklığı, İzmir, Alanya ve Marmaris'te 28 dereceyi buldu. Bu sıcaklıklar, Anamur, Çeşme, Samsun ve Hopa'da 27, Bodrum, Kuşadası, Sinop ve Trabzon'da 26, Zonguldak'ta 25, Ayvalık'ta 24, Tekirdağ ve Kumköy'de 23 derece oldu. 

Yurtta etkili sıcak hava dalgasının artacağı ve hafta sonunda da süreceği, bunun da yine deniz suyusıcaklıklarını etkileyeceği tahmin ediliyor.

AA

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Therewasauser

Ulan kaç yıldır işediniz işediniz ayı igib ısıttınız suyu şimdide serinletmiyor diyonuz

Emre Cangönül

yorum tuttu burdan annenannemlere selamlar sdgsdg

Aytek Muhtemel

sokayım tatilcilere, biz evde, ofiste eridik mk, tatilci denizde de serinleyemiyomuşmuş

Emre Cangönül

deniz suyu esmiyor