Görüş Bildir
Haberler
Boğaz Köprüleri ve Otoyol Geçiş Ücretlerine Yüzde 20 Zam Geldi

etiket Boğaz Köprüleri ve Otoyol Geçiş Ücretlerine Yüzde 20 Zam Geldi

Batuhan
06.10.2019 - 20:44

Karayolları Genel Müdürlüğü, 7 Ekim'den geçerli olmak üzere otoyol ve köprü geçiş ücretlerinde ortalama yüzde 20 fiyat artışı yapıldığını bildirdi. 

İçeriğin Devamı Aşağıda

AA'da yer alan habere göre açıklamada, Boğaz köprülerine büyük bakım onarımların yapılması, işçilik ve malzeme fiyatlarındaki artışlar ile bakım-işletme maliyetlerindeki yükselmeler de göz önüne alınarak yol standartlarının sürdürülebilirliğini sağlamak için, otoyol ve köprülerdeki geçiş ücretlerinin asgari düzeyde artırılmasının zorunlu hale geldiği vurgulandı.

KGM: "Geçen yıl yüzde 33,64 olan enflasyona rağmen artış yapılmadı"

KGM: "Geçen yıl yüzde 33,64 olan enflasyona rağmen artış yapılmadı"

KGM'den yapılan yazılı açıklamada, kontrollü otoyol ve Boğaz köprülerinin hizmet ömürlerinin uzatılması amacıyla bakım onarımlarının düzenli olarak yapılabilmesi için, her yıl Üretici Fiyat Endeksi'ne (ÜFE) göre düzenlenmesi gereken geçiş ücretlerinin, geçen yıl yüzde 33,64 olan enflasyona rağmen 21 aydır artırılmadığı belirtildi.

"Boğaz köprüleri otomobil geçiş ücreti ise 10,50 lira oldu"

"Boğaz köprüleri otomobil geçiş ücreti ise 10,50 lira oldu"

Buna göre, yarından geçerli olmak üzere otoyol ve köprü geçiş ücretlerinde ortalama yüzde 20 fiyat düzenlemesi yapıldığı kaydedilen açıklamada, şu bilgilere yer verildi:

'Otoyollarda otomobil için en yakın mesafe ücreti 3 lira, en uzak mesafe ücreti 30 lira, Boğaz köprüleri otomobil geçiş ücreti ise 10,50 lira olarak belirlenmiştir. 15 Temmuz Şehitler Köprüsü ve Fatih Sultan Mehmet Köprüsü geçiş ücret tarifesi ise aks aralığı 3,20 metreden küçük iki akslı araçlar için 10 lira, aks aralığı 3,20 metre ve 3,20 metreden büyük Ulaşım Koordinasyon Merkezi kararı gereğince geçebilen ve geçemeyen her türlü iki akslı araçlar için 13,50, 3 akslı her türlü araçlar için 29,50, 4 ve 5 akslı her türlü araçlar için 58,75,  6 ve yukarı akslı araç için 78,25 ve motosikletler için de 4,25 olarak belirlendi.'

Zam sonrası sosyal medyadan da tepkiler geldi...

İçeriğin Devamı Aşağıda
İçeriğin Devamı Aşağıda
Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
209
46
22
19
10
8
3
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Lestat

Alın size "çokomelli ekonomi pakedi"

theIdeologie

"İmamoğlu yüzünden" diyen cahil tayfaya can suyu gibi bir haber. Nur topu gibi bir zammımız oldu. Teşekkürler Akp, Canımızsın Reis.

notchosen one

cidden trol müdür, cahil midir anlamadığım bir tayfa İmamoğlu'na söylemediği şeyi bırakmıyor. Metrobüs kalabalığında bile laf ediyorlar (sanki metrobüs eskid... Devamını Gör

Ergün Zereyak

İsteyen ırkçı desin tınlamıyorum.Suriyelere para yetmedi. Tabi Padişah yanlılarına da.