Bazıları Prenses Olmaz, Savaşçı Olur: Babasız Kızların Sahip Olduğu 16 Sağlam Özellik

-

İster evrimsel açıdan bakalım, ister kültürel açıdan... Dünyadaki en doğal şey evlat sevgisi! Bu yüzden sürekli reklamlarda, filmlerde ve hatta sosyal medyada ebeveynlerle çok sevdikleri çocuklarının ilişkilerine şahit oluyoruz. Özellikle de babalar ve kızlar arasındaki o özel bağa.

Lakin herkes bu kadar şanslı olmuyor işte! 

Babalarıyla o muhteşem bağı kuramayanlara gelsin!

1. "Babasının prensesi" olarak büyütülmeyen kızlar, isteklerinin küçük bir ricayla, gülüşle, cilveyle gerçekleşmeyeceğini bilirler.

"Sen iste yeter ki!" ya da "dünya bir yana, kızım bir yana" gibi cümleleri duymazlar. Onlar gerçekleşmeyen hayallere, kursakta kalan heveslere alışkın olurlar.

2. Sevginin karşılıksız olabileceği gerçeğini geç öğrenirler. Güvenmek onlar için zordur.

Gençliğe kadar uzun yılları sevilmek için çabalamakla, insanları mutlu etmeye çalışmakla geçer.

3. Biraz ketum olabilirler fakat kalpleri ifade edemedikleri sevgiyle doludur.

Görmeden öğrenilemeyeceği için, duygularını dile getirmekte zorluk çekerler. Çünkü onlar sevgi sözcükleriyle büyümemişlerdir. Bünye alışık değil bir kere!

4. Onların saç teline zarar gelse dünyayı yakacak babaları yoktur, kendi kendilerini korumayı ve savunmayı iyi bilirler!

5. Tuttuğunu koparan, istediğini elde edene kadar emek veren, yırtıcı kadınlar onlar!

Çünkü hiçbir şey önlerine sırf sevildikleri için altın tepside sunulmamıştır!

6. Her düştüklerinde arkalarında onları kaldıracak güçlü kolların olmadığının farkında olurlar.

Akıllı olmak ve hatalardan kaçınmak onlar için bir refleks haline gelmiştir.

7. Onları her şey kolay kolay şaşırtamaz. Gün gelince herkesin gidebileceğini, herkesin bencil olabileceğini küçük yaşta öğrenmişlerdir.

8. Kıymet bilirler! Onların sevdiklerine zarar vermeyi aklınızdan bile geçirmeyin; inanılmaz derecede koruyucu davranacaklardır.

9. Hayatlarına giren erkeklerden yüksek beklentileri olmaz; onlar için standartları yükselten bir aslan baba figürü yoktur çünkü.

10. Sabırlı ve toleranslı olurlar, insanları oldukları gibi kabul etmede uzman seviyeye çıkmışlardır. Lakin her şeyin de bir sınırı vardır elbette...

11. Birisi tarafından sevilmemenin dünyanın sonu olmadığını bilirler; tabir-i caizse acıyı bal eylemişlerdir. Kalpleri kolay kırılmaz!

12. Onları sürekli ayrılıklara ağlarken göremezsiniz. Ufak şeyler onların canını yakamaz. "Gamsız" diye düşündüğünüz babasız kızın acı eşiği çok yüksektir.

13. Küçükken baba hasreti çekmiş olsalar bile, yetişkin hayatlarında hiçbir erkeğin başlarına "baba" kesilmesine, abilik taslamasına tahammül edemezler.

Hesap vermek, sorgulanmak, kısıtlanmak onlara göre değildir!

14. Babişkolar ve prensesler arasındaki vıcık vıcık sevgi gösterilerine içten içe gıcık olurlar.

"İyi anladık, çok seviyorsunuz, gidin uzakta sevin birbirinizi!" diye çemkirmek isterler.

15. Sert, umursamaz ve eğlenceli görüntülerinin arkasında kırgın bir çocukluk her zaman gizli olacaktır.

Sonsuza dek orada kalacağını kabullendikleri bu yarayı pek deşmezler. Deşmeyi de sevmezler.

16. Fakat sonuç olarak onlar güçlü, bağımsız ve tuttuğunu koparan kadınlar olurlar. Önlerinde durabilene aşk olsun!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
sena-altay

Kimse kimseye güçsüz demiyor. Anlatılmak istenen şu; Babasız büyüyünce olduğundan daha fazla güçlü olmak zorunda kalıyorsun.

asli-yener3

bana gittiğinde dahi seninle olacağım dendi, kaldığında dahi geri geleceğim dendi, farklı bir hayat kurduğunda bile tarafımca vukuatlı nüfus örneği alana kadar(22 yaşında üvey kardeşim oldu) bilinmedi ve ben babalığımı yerine getirdim dendi. sanki verdiği sözleri adım adım geri almıştı ve aldığı parçalarla kendine mutluluk kurmuştu. Bana ise ya bunu kabullenmek ya da onsuzluğu seçmek kalmıştı. Şu an bu safhadayım ve onunla devam etmeye karar verirsem bir sonraki adımını öngöremiyorum. Ayrıca üniversite öğrencisiyim hala maalesef ve maddi bakımdan da bağlıyım, şimdilik belli bir çizgide ilişkimizin olmasının en büyük sebebi bu.

rain-forest

yaşarken ölen babaları napcaz?

rain-forest

ve unutmadan daima sol taraflarındaki bir noktadan ince ince sızı yükselir baba konusunda. öyle ki dimdik ayakta durabilen bir kızın en zayıf noktasıdır o an.

defnes

Böyle durumlarda maalesefki anneye çok yük biniyor..

Görüş Bildir