Asıl Mesleği Din Kültürü Öğretmenliği Olan Veyis Ateş'le İlgili Akılları Yakan Çok İlginç Detaylar

1.1bPAYLAŞIM

Sen neymişsin be Veyis Ateş?!

Sedat Peker'in Türkiye'yi sarsan iddialarının öznelerinden biri de Veyis Ateş. Hükümet yetkilileri ile arama kararı olan Sezgin Baran Korkmaz arasında arabuluculuk yaptığı iddia edilen Veyis Ateş'i gelin biraz yakından tanıyalım.

Onun tanınması Habertürk kanalında yaptığı haber programları sayesinde oldu. Yayına aldığı konuklara yaklaşımı, iktidar yanlısı olduğunu oldukça belli ediyordu; zaten kendisi de bunda bir sakınca görmüyordu.

Peki Habertürk macerasından önce neredeydi Veyis Ateş? Kısaca hemen anlatalım...

Kendisi aslında Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi mezunu. Üniversite yıllarında radyoya ilgi duyması onu Cem Radyo'da program yapma yolculuğuna çıkarıyor.

2006 yılında ise Veyis Ateş televizyon dünyasına adım atıyor. TV NET'de Kürşat Bumin ve İbrahim Karagül'le Habere Bakış, Bakış Açısı, Akşama Doğru ve Kadir Mısıroğlu ile Tarih Sohbetleri gibi programlar yapıyor.

2013'te Habertürk'te gece haberleri ile başlayan macerası, 2016'da aynı kanalın genel müdürü olmasıyla devam ediyor ancak genel müdürlük görevinden 2018'de istifa ediyor ve programcı olarak ilerliyor.

Bütün bu kariyer yolculuğunun içindeki en dikkat çekici mesleği Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmenliği. Uzunca bir süre Bahçeşehir Koleji'nde Din Kültürü öğretmenliği yapmış kendisi.

Veyis Ateş'in haberciliği ile ilgili birtakım skandallar da yok değil. Örneğin 2010 yılında yazdığı bir yazıda Münevver Karabulut'u öldüren Cem Garipoğlu'nun ailesini savunan bir yazı büyük bir kitle tarafından tepki gördü.

Yazının son cümlesini şuraya bırakalım: 

"Cem, yedi ceddine yetecek “tokadı” atmış zaten, düşene bir tekme de bizden olmasın"

Afrin haberinde ÖSO'yu YPG olarak çevirmesi de yine unutulmayanlar arasında.

Bir de 2012 yılında kendi Twitter hasından FETÖ ile ilgili attığı şu tweetler yeniden konuşuluyor.

Bütün bu olaylar silsilesinin hatırlanan en komik anı ise canlı yayında "gaz çıkartma" iddiaları. Veyis Ateş programda kendisinin ya da katılımcıların gaz çıkartmadığını iddia etti ancak bu açıklama, gaz olayının kapanması için yeterli olmadı.

Sedat Peker'in geceliği 100 bin TL'lik Paramount Otel'de "ücretsiz" kaldığını iddia etmesiyle, Veyis Ateş'in Instagram fotoğraflarının ortaya çıkması da bambaşka bir konu.

Tabii bir de "sıradan" bir gazetecinin tekne sahibi olması iddiası var...

Spikerle Derneği Başkanlığı da yapan Veyis Ateş, "Etkili Konuşma" ve "Akılda Kalan" isminde iki de kitap çıkarmış.

Kendisiyle ilgili sosyal medyada en son konuşulan konu ise 2017 yılında bir programda sarf ettiği sözler. Çünkü halihazırda arabuluculukla ve liyakatsiz bir şekilde kariyer edindiğine dair iddialar, Veyis Ateş'in o günkü sözleriyle çelişiyor

"Bugüne kadar geldiğim pozisyonlar dünyanın en iyi en muhteşem çok kıymetli yerler. Buna sebep olanlar için müteşekkirim.

Şu anlamda söylüyorum: Bir klik, bir lobi, tanıdık bir dayı, selamını getirip götürme yapmadım. 

Gururlanmak için söylemiyorum, ihtiyacım olsa yapardım. Bunu sadece bir şey anlaşılsın diye söylüyorum: Gelip, dönüp dolaşıp toparladığım tek yer kader."

Yıllık izne çıktığından beri kendisinden bir türlü haber alınamayan Veyis Ateş'le ilgili en son Sevilay Yılman bir yazı yazdı. Yazıda Sezgin Baran Korkmaz'la Veyis Ateş arasında geçen 10 milyon Euro'nun ses kaydı olduğu iddiası var. O diyalog şöyle:

Veyis Ateş diyor ki özetle; “Biliyorum canın çok acıyor. Her tarafı yakıp yıkmak istiyorsun. Çıkıp her yere konuşmak istiyorsun. Yaşadıklarını anlıyorum. Hak da veriyorum sana. Sen de eşine, ailene çoluğuna, çocuğuna kavuşmak istiyorsun… Hiçbir şey olmamış gibi ülkene dönmek istiyorsun… Ankara’dayım… Az önce senin görüşmeni yaptım. Şunu anladım ki seninle uğraşan bir klik ve lobi var ama bu arkadaşlarla işi tersine çevirmek mümkün… ”

Bunun üzerine SBK diyor ki; ”Abi ben hukuken zaten haklıyım ama yine de sen söyle nasıl olacak?”

Veyis Ateş şöyle cevap veriyor; “Önce senin samimiyetini göstermeni bekliyorlar…”

SBK ise; “Nasıl göstereceğim abi?”

Veyis; “Talep ettikleri meblağı yollayacaksın“ diyor.

SBK da; “Abi diyelim yolladım 10 milyon Euro… Peki ya sonra bu insanlara ulaşamazsak… Ne olacak o zaman?” diye soruyor…

Veyis de diyor ki o zaman:

“Hiç merak etme… Ben her iki tarafın da hakemi ve kefiliyim. Para, iş bitene kadar bende duracak!”

Bütün bu özet başlıklar bile Türkiye tarihinin en büyük gazetecilik skandallarından biri olarak değerlendiriliyor. Bakalım Veyis Ateş'le ilgili ne gibi gelişmeler yaşanacak?

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
altinata

BU HERİFİN TİPİNE BAKTIKCA DOMUZ SURATI GÖREN TEK KİŞİ BEN MİYİM?

65tentavsan

Adam din öğretmeni değil , kara oara aklamacı… gazeteci değil yalaka.. ortadirelk değil bidiğin asalak kene…dürüst değil, bildiğin şerefsiz….. Bütün özellikleriyle her devrin piçi… donanımlı yani!!!

tc-elif

Tuuuhhh suratınıza 💩'çayım sizin gibilerin. Allah belanızı versin, keşke ölseniz yavşak herifler.!!

cengiz-kayacan

acaba bu kakalaklar aynı fabrikadan tek tipmi üretiliyor.. parayı bulduktan sonra tipini değiştiren bu dinci tayfanın hepsi aynı şablon..

musikisinas-vito

Fesliyle fotoğrafı olup da kişilik, karakter ve ahlak sahibi olan bir kişi bile görmedim bugüne kadar.

Görüş Bildir