ABD’de İkinci Silahlı Saldırı: 9 Kişi Hayatını Kaybetti, 16 Kişi Yaralandı

 > 
15PAYLAŞIM

ABD’nin Texas eyaletindeki bir AVM’de düzenlenen ve 20 kişinin öldüğü, 40 kişinin de yaralandığı silahlı saldırının birkaç saat sonrasında, Ohio eyaletindeki Dayton şehrinin Oregon bölgesinde ikinci silahlı saldırı düzenlendi. Düzenlenen silahlı saldırıda 9 kişi hayatını kaybetti, 16 kişi de yaralandı.

DHA'nın aktardığı habere göre, ABD’nin Texas eyaletindeki bir AVM’de düzenlenen ve 20 kişinin öldüğü, 40 kişinin de yaralandığı silahlı saldırının birkaç saat sonrasında, Ohio eyaletindeki Dayton şehrinin Oregon bölgesinde ikinci silahlı saldırı düzenlendi.

Ölü ve yaralılar var

Dayton polisi, sosyal medyada yaptığı açıklamada, saldırıda 9 kişinin yaşamını yitirdiğini, 16 kişinin ise yaralandığını ve hastaneye kaldırıldığını duyurdu.

Ölü sayısının artabileceği belirtilirken; saldırganlardan birinin olay yerinde etkisiz hale getirildiği açıklandı.

İkinci saldırganın da olay yerinden siyah bir cip ile kaçtığı iddia edildi.

ABD'nin Teksas eyaletinde meydana gelen ilk saldırıda 20 kişi hayatını kaybetmiş 26 kişi ise yaralanmıştı👇

ABD'de Bir Alışveriş Merkezine Silahlı Saldırı Düzenlendi: 20 Ölü, 26 Yaralı - onedio.com
ABD'de Bir Alışveriş Merkezine Silahlı Saldırı Düzenlendi: 20 Ölü, 26 Yaralı - onedio.com

2019 yılında 250 silahlı saldırı

Texas eyaletinin Cielo Vista isimli alışveriş merkezindeki, 20 kişinin hayatını kaybettiği ve 19 kişinin yaralandığı silahlı saldırının ardından ortaya çıkan verilere göre, ABD’de 2019’da 250 silahlı saldırı düzenlendi.

2019 yılı içerisinde düzenlenen silahlı saldırılarda, 522 kişi hayatını kaybederken; 2 bin 40 kişi ise yaralandı. Bu verilere, öldürülen saldırganların sayısı dahil edilmedi.

YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir