Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

15 Ünlü Yönetmen "Yeni Türkiye"nin Filmini Çekse Verecekleri İsim

 > -
Abone ol

Yeni Türkiye bir film olsaydı ve bu projeyi ünlü bir yönetmen kotarsaydı filmine ne isim verirdi diye hiç gereği yokken düşündük.

1. Quentin Tarantino

Yeni Türkiye'nin gizli hesaplaşmalarını, şaşırtıcı karşılaşmalar ve gerçekçi dövüş sahneleri ile aktardığı filmine: "Kill 90 Years" ismini verirdi.

2. Martin Scorsese

İlmek ilmek dokuduğu karakterlerle kendi yeni Türkiye'sini yaratan yönetmen filmine: "Marmaray Driver" ismini verirdi.

3. Christopher Nolan

Bizi çözülmesi zor ilişkiler ve olaylar silsilesi içinde bırakan ve filmin sonunu yine bize bırakan tarzıyla Nolan filmine: "InterEmperors" ismini verirdi.

4. David Lynch

Esasen sanki Türkiye'nin yönetmeniymiş gibi duran, hiç yabancı olmadığı bu ortamları bir şiir gibi anlatması kaçınılmaz olan Lynch filmine: "New Turkey Highway" adını verirdi.

5. Kim Ki Duk

Dingin anlatımı, duyguları diyaloga gerek görmeden vermedeki üstün başarısıyla bildiğimiz Duk filmine: "Kuu Kyuuden (Boş Köşk)" ismini verirdi.

6. Asghar Ferhadi

Bize yakın bir coğrafyada büyümesinden, bizi iyi tanımasından dolayı, etkileyici dilini, doğal anlatımını yeni Türkiye'yi anlatmak için kullanacak olan Ferhadi filmine: "شکست (Kopuş)" ismini verirdi.

7. Darren Aronofsky

Siyah beyaz çekeceği ve Türkiye'nin karanlık yüzüne bilinmezler üzerinden ışık tutacağı filmine: "18" ismini verirdi.

8. Guy Ritchie

Birbiriyle alakası olmayan konuları filminin sonunda bir oya gibi birleştiren Ritchie çekeceği Yeni Türkiye filmine: "Struggle (Mücadele)" ismini verirdi.

9. Michael Haneke

Filmlerinde yaşanan gerilimi elimizle dokunmamızı sağlayacak kadar gerçekçi anlatan Haneke filmine: "Le Haine (Nefret)" adını verirdi.

10. Hayao Miyazaki

Animelerin ustası, hayal gücümüzü zorlayacak bir yeni dünyaların kapısını açacak filmine: "ウォーキング·タイップ·宮殿 (Tayyip's Walking Castle)" ismini verirdi.

11. Woody Allen

Tek kelimeyle acayip olan filmine: "Midnight in Ottoman" ismini verirdi.

12. Coen Biraderler

Her filmleriyle olay yaratan usta yönetmen kardeşler çekecekleri yeni Türkiye filmine: "No country for seculars" ismini verirlerdi.

13. Chan-Wook Park

Bizi şoke edecek, sonunda soluğumuzu kesecek, karanlık ve acı dolu bir film çekecek olan Park filmine: "TallBoy" ismini verirdi.

14. Tim Burton

Masalsı, karanlık, fantastik diyarlar ve anti kahramanlar yaratma ustası olan Tim Burton filmine: "Parallel Attacks" adının verirdi.

15. Steven Spielberg

Yeni Türkiye'nin bundan 50 yıl sonraki halini anlatacağı filmine: "R.T.E - Run Turkey Evelasting" adını verirdi.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
blackcat

Midnight in Ottoman :DDDDDDDDDD

mustfycl

Ben çekmiş olsam heralde daha ismini koyamadan filmin yasak yerdi bu ülkede. Malum, bazen düşünmek bile yasaklanıyor günümüz Türkiye'sinde.

fatihaktas

Götünüzden element uydarmayın efendi kardeşim.

mynameisferit

Yeni Türkiye filmini çekiyorlar ve Kopuş adını veriyor filme. Valla helal olsun.

himura-battousai

10. favorim

Görüş Bildir