Görüş Bildir

Türkiye'nin İlk Uzun Mesafeli Yürüyüş Yolu Olan Likya Yolu Masallarla Tanıtılacak

Anasayfa > Gündem

Kültür ve Turizm Bakanlığı her yıl yaklaşık 30 bin yürüyüş tutkununun geçtiği Türkiye'nin ilk uzun mesafeli yürüyüş yolu olan 'Likya Yolu'nu, masallarla tanıtacak. Proje kapsamında, ABD, Almanya, Çin, Fransa, Finlandiya, İngiltere, İsviçre, İsveç, İspanya, İtalya, Sırbistan ve Yunanistan'dan 16 yabancı gazeteci ile seyahat üzerine blog yazanlar Türkiye'ye davet edildi.

Kültür ve Turizm Bakanlığı, dünya genelinde Likya Yolu'na, ilginin artırılması ve diğer yürüyüş yolları arasında gösterdiği farklılıklara dikkat çekilmesi amacıyla 9-14 Mayıs'ta 'Likya Yolunda Masallar' (Tales on the Liycian Way) projesini hayata geçirecek.

12 ülkeden 16 yazar ve blogger Türkiye'ye davet edildi

12 ülkeden 16 yazar ve blogger Türkiye'ye davet edildi

Proje kapsamında, ABD, Almanya, Çin, Fransa, Finlandiya, İngiltere, İsviçre, İsveç, İspanya, İtalya, Sırbistan ve Yunanistan'dan 16 yabancı gazeteci ile seyahat üzerine blog yazanlar ve Instagram kullanıcıları, Likya Yolu'nu deneyimlemek üzere Türkiye'ye davet edildi.

Hikaye molalarında çekilecek videolar, "#TalesOnTheLycianWay #AnatolianTales" etiketleri ile sosyal medyaya dağılacak

Hikaye molalarında çekilecek videolar, "#TalesOnTheLycianWay #AnatolianTales" etiketleri ile sosyal medyaya dağılacak

Masal anlatıcısı Judith Liberman'ın mitoloji ve geleneksel halk masallarından oluşturduğu seçki, 5 günlük program boyunca konuklara, yolda verilecek hikaye molalarında anlatılacak

Bu hikayelerle, Türkiye'nin tanıtımına ait videolar içeren 'Turkey.Home' sosyal medya kanalları için de kısa videolar oluşturulacak. Videolar, '#TalesOnTheLycianWay #AnatolianTales' etiketleri ile sosyal medya üzerinden takipçilere ulaştırılacak.

AA

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
135
37
6
4
2
2
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?