Siz Feministlerin Kılıyla Tüyüyle Uğraşırken, Ceza Almadıkları İçin Öldürmeye Devam Eden Erkekler

839PAYLAŞIM

Katilleri ceza alsaydı Duygu, Tuğba, Döndü ve onlarca kadın şimdi aramızda olabilirdi...

Burada sık sık feminizm, kadın hareketi, özgürleşme üzerine içeriklerle herkesi ama en çok da kadınları bilinçlendirmeye çalışıyoruz.

Kadınların ayrımcılığa ve cinsiyetçiliğe karşı kadim mücadelesinin sözlük karşılığı olan feminizm her ne kadar öyle algılansa da aslında erkek düşmanlığı değil. Feminizm erkeklere zarar vermiyor, onların haklarını ellerinden almıyor, adaletsiz bir düzen çağırmıyor.

Peki ne yapıyor derseniz, erkekler açısından bir değerlendirmeyi burada bulabilirsiniz: 👇

Feminizm Herkes İçindir! Kadın Özgürleşmesinin Erkeklerin de İşine Geleceğinin 14 Kanıtı - onedio.com
Feminizm Herkes İçindir! Kadın Özgürleşmesinin Erkeklerin de İşine Geleceğinin 14 Kanıtı - onedio.com

Fakat tüm bunlara karşılık erkekler ya da feminizm hareketini "anlamsız" bulanlar tartışmayı sık sık kadınların dış görünüşlerine getiriyorlar.

Feministlerin çirkin oldukları, vücut tüylerini almadıkları, boş bir öfkeye sahip oldukları gibi "tuhaf" eleştiriler özellikle sosyal medyada sık sık dönüyor.

Ya da feminizmin erkek düşmanlığı olduğunu ifade edenler kadar toplumun yapı taşı olan ailenin köküne dinamit koyduğunu söyleyenler de var.

Tabii ki bu ülkede yaşayan herkesin ifade özgürlüğü var ancak yoğun yanlış anlaşılmalar ve mizojininin etkisiyle feminizm tükaka sayılıyor.

Burada da biraz bu konuyu anlatmıştık: 👇

Feministlerin Duymaktan Nefret Ettiği 10 Klişe Cümle - onedio.com
Feministlerin Duymaktan Nefret Ettiği 10 Klişe Cümle - onedio.com

Peki bayram değil, seyran değil, 8 Mart hiç değil; nereden çıktı şimdi bu feminizm konusu?

İşte siz, feminizmi tükaka olarak görenler kadınların dış görünüşleriyle, toplum hakkındaki düşünceleriyle, kıllarıyla tüyleriyle uğraşırken erkekler öldürmeye devam ediyorlar. Üstelik ceza almadıkları için birden fazla kadına zarar veriyorlar. Nasıl mı?

Gülay Mübarek, iki yıl boyunca Erdoğan Küpeli'nin taciz, tehdit ve şiddetine maruz kaldı. Sosyal medyadan sesini duyurdu ve şahıs gözaltına alındı.

Sevk edildiği adliyede adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı, daha sonra sosyal medya hesaplarından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret ettiği iddiasıyla cezaevine konuldu.

Burada detaylıca anlatmıştık: 👇

Kirpiği Yere Düşmeyecek, Bir Kişi Daha Eksilmeyeceğiz, Kız Kardeşimizin Yanındayız! #GülayınSesiOlmayaGeldik - onedio.com
Kirpiği Yere Düşmeyecek, Bir Kişi Daha Eksilmeyeceğiz, Kız Kardeşimizin Yanındayız! #GülayınSesiOlmayaGeldik - onedio.com

8 yıl 6 ay ceza verilen Erdoğan Küpeli tutuklanmadı ve bir markette kasiyer olarak çalışan, aynı şekilde uzun süredir taciz ettiği Tuğba Keleş'i öldürdü.

Adalet sistemini burada tartışmaya açamayız elbette, vardır mutlaka bir boşluğu ve oradan yararlanmıştır şahıs ancak o boşluk olmasaydı, Tuğba Keleş şimdi yaşıyordu.

Gaziantep'te yaşayan 17 yaşındaki Duygu Delen erkek arkadaşı olduğu iddia edilen Mehmet Kaplan'ın evinin penceresinden atladı ve "intihar etti."

İntihar etmesini tırnak içine aldık, çünkü biliyorsunuz ki Şule Çet'in de intihar ettiği söylenmişti. Sosyal medyada tepkiler çıkmasa, muhtemelen intihar vakası olarak kayıtlara geçecekti.

Detaylar için: 👇

Duygu Delen'in Şüpheli Ölümü: Mehmet Kaplan’ın Kanında Uyuşturucu Tespit Edildi - onedio.com
Duygu Delen'in Şüpheli Ölümü: Mehmet Kaplan’ın Kanında Uyuşturucu Tespit Edildi - onedio.com

Her ne kadar bir kadın cinayeti olmasa da, ortada başka bir cinayet söz konusuydu.

Geçtiğimiz yılın Ocak ayında ehliyeti olmayan ve 210 promil alkollü olduğu tespit edilen Mehmet Kaplan, bir çocuk annesi Zeynep Berna Atay'ın ölümüne neden olmuş ve istinafta olan dosyası nedeniyle tutuklanmamıştı. Tutuklansaydı, muhtemelen Duygu Delen şimdi aramızda olacaktı.

Ankara'da intihar ederek hayatını kaybettiği iddia edilen Aleyna Çakır'ın, Ümitcan Uygun tarafından çekilen bir videoda baygın şekilde görüldüğü video gündeme gelmişti.

Yine intihar iddiası, yine erkek şiddeti, yine vahşice katledilen bir kadın...

Aleyna Çakır, 3 Haziran günü kendi evinde ölü bulundu. İntihar ettiği iddia edildi ancak sosyal medyadan oluşan tepkiyle başlayan incelemeler bambaşka bir noktaya ulaştı. Öyle ki, iş Müge Anlı'ya kadar uzandı.

Aleyna Çakır'ın ailesi savcılık tarafından salıverilen Ümitcan Uygun'un katil zanlısı olduğunu anlatmak için Müge Anlı'ya çıktı ve her şey burada yeniden başladı.

İddialara göre, Ankara'daki genç kadınları fuhuş batağına sürükleyen bir çetenin elebaşıydı Ümitcan Uygun ve en büyük destekçisi de bir yurtta çalışan annesiydi. Genç kadınları iş bulacağı sözüyle kandırdığı iddia edilen anne oğluna yönlendiriyordu. İşte o anne, kendisi hakkında inceleme başlatılamadan "intihar" etti. İntihar yine tırnak içinde farkındaysanız, çünkü bu şüpheli ölümün tek şüphelisi Ümitcan Uygun. Ceza alsaydı, annesini öldüremeyecekti.

Detaylar için: 👇

Aleyna Çakır'ı Öldürdüğü İddia Edilen Ümitcan Uygun'un Annesinin Ölümünün Ardından Ortaya Atılan Korkunç İddialar - onedio.com
Aleyna Çakır'ı Öldürdüğü İddia Edilen Ümitcan Uygun'un Annesinin Ölümünün Ardından Ortaya Atılan Korkunç İddialar - onedio.com

41 yaşındaki Döndü Şengül, boşanma davası açtığı ve öz kızına cinsel istismarda bulunduğunu iddia ettiği Şükrü Şengül tarafından sokak ortasında öldürüldü.

2008 yılında evlenen çiftin 2011 yılında bir kızları dünyaya geldi. Şiddet gören Döndü Şengül 2018 yılında evini terk etti ancak hamile olduğunu anlayınca boşanma davasını geri çekerek evine döndü. Ardından kızının sürekli ağlamasıyla babası tarafından istismara uğradığı gerçeğiyle yüzleşti ve 15 yılla yargılanan baba adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Kızını istismar ettiği iddiasıyla yargılanan ancak serbest bırakılan Şükrü Şengül hakkında taciz ve tehdit şikayetlerine rağmen herhangi bir işlem yapılmadı.

Tehditler sürdü, uzaklaştırma kararı hiçbir işe yaramadı ve Şükrü Şengül, Döndü Şengül'ü sokak ortasında öldürdü. Ceza alsaydı, Döndü yaşayacaktı.

Ne diyelim ki, gerçekler ortada...

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
ayprenses

Offf başlık çok iyi

papichulopapichulo

ben uzerime alinmiyorum moruq herkesler cok farlklidir

architect

arkadaşlar çok uzun süredir onediodayım, belki ilk açıldığı günlerden beri. bu başlığı yapan editör "meltem" in diğer paylaşımlarına da bakın. kendisi "feminizm erkek düşmanlığı, kıllı pis kadınlar vs değil" dese de, her paylaşımında genelleme yaparak erkeklere yönelik bir linç politikası uyguluyor. bu gibi insanlar için "pipiniz" varsa katilsinizdir, ya da düşman varlıksınızdır. feminizmi böyle anlatıp yaşadığını sanan insanlar bu şekildeyse, özenip feministim diyen kesimi siz hesap edin

yorumcu84

Yanlış algılıyorsun dostum. Sorun bir tek editörde olsa biz bunu ne duyardık ne görürdük. Genel olarak bu sitenin bitki örtüsü bu şekilde. Onu da geçtim sorun tek bir sitede ve onu takip edenlerde olsa yine sorun değil. Yeni bir zihniyet var ortada. Bu zihniyet batı kökenli. Sosyal medyayı işgal etmiş durumdalar birkaç yıldır kendilerine karşı olan kimseleri büyük bir hışımla clickbait haber başlıkları ile sindirip susturmaya çalışıyorlar. Daha yeni yeni fark ediyor sizin gibi çoğu kişi. Biz kısaca kendilerine sol gericiler demeyi tercih ediyoruz. Ve bu arkadaşlar tahsil görmüş cahiller oldukları için malum kesimden daha tehlikeliler. Efe Aydal'ı takip ederseniz bu kesimden epey bir bahsediyor kendisi. Bu siteyi de anmadan geçmiyor arada :))

architect

yazdıkların beni düşündürdü. böyle yeni bir bozuk zihniyetin olduğunu hiç düşünmemiştim. yazdığın adamı takip etmiyordum ama bundan sonra edeceğim

ekin-ural

vay babam vay... niye bilmiyorum bir anlık cevap veresim geldi sonra ne diyeceğimi bilemedim. Feminizm erkek düşmanlığı, adalet sisteminin boşluklarından yararlanan katilleri ifşa eden bir yazar sol gerici(o neyse artık) biz de maki olduk işe bak. Yazık size ne diyeyim ki? Vicdanınız rahat belli ki ama insanlığınızdan ben utandım okurken. Yapmayın ayıptır, günahtır. Gül yüzünüze pırıl pırıl beyninize kendi hakaretinizdir şu yazdıklarınız. Bir de fenomen önerilmiş biri de bir makale bir kitap önerse bir uzmana bilene yönlendirse keşke. Kabalaşmak istemem ama pipinizin doğrultusunda okuduğunuz o kadar belli ki gözümde o pipili katillerden uzak değilsiniz zira zihniyetiniz ortak. Bir gün umarım aydınlığı görmeniz dileklerimle.. (Dilerseniz cevap yazın ama yanıt vermeyeceğim. Böyle bir kirliliğe karşı nasıl mücadele edeceğimi inanın bilmiyorum çünkü.)

architect

hayırdır? bana katil dediler, ben de değilim dedim diye sen insanlığından mı utandın? vicdanım neden rahat olmasınki? erkek olduğum için zorla "katil" ilan etmeye çalışsanız da, değilim. böyle suçlamalar, genellemeler görürsem her zaman kendimi savunurum. rahatsız olacaksan böyle içerik oluşturma, oluşturana destek verme. kimse sizin saçma sapan yaftalamalarınıza katlanmak zorunda değil. yazdıklarımı neren ile okuduysan "pipili katillerden uzak değlisiniz" yazmışsın. gerçekten o kadar basmakalıp ezberci bi zihinsiniz ki, belki de yazdıklarımı okumadın bile, baktın desteklemiyorum yapıştır damgayı, "katil, kadın düşmanı". sizin gibi insanlara çok üzülüyorum. aklınız yok ama fikriniz var. . keşke aranızdan biri gerçekten feminizmin ne olduğunu bilse, kendinizi böyle komik ve utanç duruma düşürmeseniz. bu cevabı sana değil, senin gibi bütün algı ve zihin dünyası bozuk insanlara ithafen yazıyorum. mümkünse cevap atma, çünkü böyle bir bağnazlığa artık ne demeliyim bilmiyorum.

yb32

Ne ilginçtir ki bir erkek olarak bu haberi okuyunca kadınlara üzülmek ya da bir şeyleri değiştirmeyi istemek yerine 'erkekleri kötü gösteriyor' diye haberin yazarına sinirlenmişsin. Bu haberlerde öldürülen kadınlardan biri senin annen ya da kardeşin olsaydı yine şeyi mi düşünürdün? Sen kadın olsan bu ülkedeki erkeklere güvenir miydin? Haberde geçen şeyler HER GÜN yaşanıyor ve bunu yapan erkekler her yerde, her kesimde var. Bu insanların çoğu ne hapishane ne de tımarhane kaçkını, normal insan olarak aramızda geziyorlar. Ben erkek olsam utançtan yerin dibine girerdim. Ülkedeki erkekler neden sürekli kadın öldürüyor, bu zihniyetten nasıl kurtuluruz, erkekleri nasıl kadınlara zarar vermeyecek şekilde yetiştiririz diye düşünmüyorsunuz, hala derdiniz feministler. O beğenmediğiniz feministler kadın cinayetlerini takip ediyor, mahkemelere gidiyor, kadınlara sığınma evleri açıyor. Ya siz ne yaptınız bugüne kadar?

architect

kardeşim sen ne saçmalıyorsun? bi de burdan mı şansımızı deneyelim falan diyorsunuz neyin kafası bu? yazdıklarım gayet açık ve belli. genelleme yapılmasına laf etmişim. herkes buna laf etmeli, kadın erkek fark etmez. bir erkek, birini öldürdü diye ben neden erkekliğimden utanayım? başkası, birini öldürdü diye ben neden suçlu olayım, neden kendimi katil gibi hissedeyim? mesela bir kadın başka birini öldürünce diğer kadınların utanması mı gerekiyor? aynı şeyi onlar için diyor musun? eğer kendine "feminist" diyen günümüz tr kadınları, gerçekten senin dediğin gibi faydalı olsalardı; önce şu erkek düşmanı imajından kurtulmaya çalışırlardı. bu başlığın yazarı bile büyük ihtimal bir tane faydalı bir iş yapmamıştır. tek yapılan cinsiyet ayrımcılığı. sen de bunların çanakçısı ezik bir tipsin belli. bir ideolojiyi ya tam bilin ya hiç bilmeyin. yoksa sadece böyle saçmalıyorsunuz.

pamukcupasagil

arkadasim zaten problem de bu feministler sineklerle ugrasiyor bataklikla alakali bir onerileri ya da istekleri yok. sadece kanunlar korumaz kadinlari ya da hic bir grubu.

yorumcu84

Vay babam vay.. Sakın cevap vermeyin verirseniz edecek bir laf bulamayız yoksa. :)) Gönül isterdi ki kitap makale örneği vereyim ama bildiğim çok yok maalesef. Nedeni de apaçık ortada. Bu konuda kitap yazmaya kalksam hakkımda bin çeşit dava açılır elbette bunu görmemek için kör olmak lazım. Ölüm tehditleri de cabası. Bu daha önce yapıldı da. Benim vicdanım da çok rahat bu arada. Siz bizim adımıza utanıyorsunuz belki ama biz sizin aldığınız her nefes adına utanıyoruz merak etmeyin, siz kendi iğrenç düşüncelerinizi temizleyin bize laf etmeden önce. Vicdanım bu konuda herhangi bir konuda olduğundan daha rahat hiç şüpheniz olmasın. Ayrıca Onedio tarzı bir siteyi eleştirirken pipinizin doğrultusunda okudunuz demeniz çok ironik olmuş. Çomar da değilim sizin gibi sağa sola zehirli ırkçılık tohumları saçan sol gericilerden de değilim.

yorumcu84

Ah bu arada arkadaşa Efe Aydal'ı önermemin nedeni olaya çok iğneleyici ve mizahi bir açıdan yaklaşıyor olması. Bu da benim hoşuma gidiyor çünkü durumunuz oldukça gülünç. Gözümüzde sağa sola atarlanan 15 yaşındaki ergenlerden farkınız yok. Akıl ile düşünmenin çok ötesindesiniz bize aydınlıktan falan bahsetmeniz de çok tutarsız olmuş. Sanırım Efe Bey'in düşüncelerinden haberdar birisi olarak zorunuza gitti bütün bunlar. :) Kendisi fenomen midir bilmiyorum(fenomen nedir onu da pek bilmiyorum) o işlerle pek alakam olmaz açıkçası. Sadece fikirlerine bakarım. Son olarak biz karanlıkta mıyız bilmiyorum ama senin yaşadığın ve adına aydınlık dediğin bir yerde umarım karşılaşmayız...

criglernajjar

Madem erkeklerin bütün işi gücü kadınları öldürmek size göre, o halde haremlik-selamlık yapalım, kadın ve erkek yüz yüze dahi gelmesin, hem kadınlar rahat etmiş olur, hem de kadınların kılığına dahi dokunmamış erkekler (hala bu erkeklerden var çünkü, mesela ben) zan altında kalmamış olur. 10 Kasım gibi bir günde bile bu şekil bir konu açarak ne kadar alçalabileceğini gösterdiniz. Sizin derdiniz kadının şiddet görmesi değil, sizin derdiniz burada kadınla erkeği birbirine düşürüp hit almak. Yazıklar olsun size, başka da bir şey söylemek istemiyorum.

moydinerzya

Vay arkadaş ne kadar kör oldunuz ne kadar sağır oldunuz? Ölen insanlar var siz gelmiş yok yolda saldıran kadının haberini de yapsana... Okuman yazman varsa gir arama bölümüne bak yapmış mı yapmamış mı haber? Sıçayım cinsiyet kavganıza sizin erkeği kadını yok insan ölüyor insan... Kadını Erkeği yok bunun gencecik kadınlarımız, geleceğin anneleri, ümitlerimiz ölüyor siz hala sikinizin egosunu tatmin etmeye çalışın. Zorla küfür yemeye çalışıyorsunuz.

elcan-hasanzade

Kafanmi Guzel?Yoksa Hepmi Boyle GeriZekali Bir AmGuardsin?

moydinerzya

Bi siktir git götveren.

Görüş Bildir