Görüş Bildir
Haberler
Sahiller Boşaldı Tatilciler Sandığa Koştu

Sahiller Boşaldı Tatilciler Sandığa Koştu

Yüksel Venedik
10.08.2014 - 15:10 Son Güncelleme: 26.04.2022 - 14:53

Sahiller Boşaldı Tatilciler Sandığa Koştu

MUĞLA'nın turizm cenneti ilçesi Bodrum'da vatandaşlar, oy vermek için sabah saatlerinden itibaren sandığa koştu. Tıka basa dolu görüntüleriyle hafızalarda yer eden Bodrum plajları ise boş görüntüsüyle dikkati çekti.

Cumhurbaşkanlığı seçimi için ilçede yerleşik yaşayanlar ile tatilini burada geçiren yazlıkçılar, bugün saat 08.00'den itibaren sandık başına koştu. Öğle saatlerine rağmen Bodrum'un Gümbet, Ortakent-Yahşi ve Akyarlar gibi dünyaca ünlü plajları, boş görüntüsüyle dikkati çekti. Sandık başına giden bazı vatandaşlar, renkli görüntüler de oluşturdu. İller Bankası'ndan emekli 56 yaşındaki Hatice Ünal, 10 yaşındaki Cooker cinsi Juliet isimli köpeğiyle sandığa gelirken, eşi Hatay'da asker olan 26 yaşındaki Burcu Pekoğlu da kucağındaki 5 aylık bebeği Esile Pekoğlu ile soluğu sandıkta aldı.

VEKİL AYAYDIN 'HAYIRLI, UĞURLU OLSUN'

İlçede yazlığı bulunan CHP İstanbul Milletvekili Prof. Dr. Aydın Ayaydın, saat 10.00'da, Çarşı Mahallesi'nde bulunan Kanuni Sultan Süleyman Anadolu Lisesi'nde, 1251 nolu sandıkta oyunu kullandı. Halkın ilk kez Cumhurbaşkanını seçtiğine vurgu yapan Milletvekili Aydın, 'Demokrasimiz açısından son derece önemli bir seçim bu. Hayırlı uğurlu olsun. İnşallah milletimize, ülkemize hayırlı ve uğurlu bir sonuç getirir' dedi. CHP Milletvekili Ayaydın, kime oy verdiğine yönelik soruya gülümseyerek, 'Oylar biliyorsunuz tasnife açıktır ama oylar gizlidir. Hayırlı birine verdim' dedi.

Tiyatro oyuncusu Alev Sururi ve Ali Sururi'nin kızı Çiğdem Sururi de Ayyıldız kolyesiyle geldiği Akyarlar Mahmut Tınaztepe İlkokulu'nda oyunu kullandı. Çiğdem Sururi, 'Yarına yeni ve aydınlık bir Türkiye ile uyanmak istiyoruz. Atatürk'ün kurduğu ve bize emanet ettiği Cumhuriyet'i seçeceğimiz Cumhurbaşkanı ile sürdürmek laik ve demokratik bir ülkede yaşamak için vatandaşlık görevimizi bugün seve seve yerine getiriyoruz. Asla ümidimizi yitirmedik yitirmeyeceğiz' dedi. Sanatçı Fatma Girik, eşi Memduh Ün ile Torba'da Mehmet'in Yeri adlı restoranda oyunu verdi.

Genelkurmay eski Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ'un Akyarlar Mahallesi Hacı Mahmut Tınaztepe Ortaokulu'nda 1003 numaralı sandıkta, öğleden sonra oyunu kullanacağı öğrenildi.

KUŞADASI'NDA PLAJLAR SEÇİM NEDENİYLE TURİSTLERE KALDI

AYDIN'ın Kuşadası İlçesi'nde, Cumhurbaşkanını seçmek için vatandaşlar sabah saatlerlerinden itibaren sandık başlarına gitti. Özellikte bayramdan sonra tıka basa dolan sahiller, seçim nedeniyle yabancı turistlere kaldı.

Her gün binlerce yerli ve yabancı tatilciye evsahipliği yapan Kadınlardenizi Plajı, seçim nedeniyle bugün sezonun en sakin gününü yaşadı. Plajda şemsiye ve şezlongların büyük bölümü boş kaldı. Sahiller turistlere kalınca seçim yasakları da uygulanamaz oldu. İçki yasağını delen turistler bir yandan güneşlendi, bir yandan içkilerini yudumladı. Yasak olmasına rağmen alkollü içki servisi yapan esnaf, 'Yasağı turistlere anlatamıyoruz. 'Dolaptaki içkiyi satmıyoruz' diyemiyoruz dedi.

Kuşadası'na yakın il ve ilçelerden gelen çok az sayıdaki yerli tatilci ise oylarını kullandıktan sonra soluğu yine sahilde aldı.

MARMARİS'TE SEÇMEN ÖNCE SANDIĞA, SONRA PLAJA GİTTİ

MUĞLA'nın Marmaris İlçesi'nde seçmenler, sabah saatlerinde sandık başına gidip oylarını kullandıktan sonra plajlara akın etti.

Marmaris İlçesi'nde hava sıcaklıklarının 40 derecenin üstünde hissedilmesiyle, seçmen sabahın erken saatlerinde sandığın yolunu tuttu. Plaj terlikleri, kapri pantolon ve plaj çantalarıyla sandık başına gelen vatandaşlar, oyunu kullandıktan sonra plajlara gitti. Marmaris Belediye Halk Plajı'ndan İçmeler Mahallesi'ne kadar uzanan 11 kilometrelik plajları dolduran vatandaşlar sıcak havada denize girerek serinledi.

Yeni evlenen ve balayını Marmaris'te geçiren Remzi Yılmaz, gönüllerinden geçen bir aday olmadığı için oy kullanmadıklarını söyledi. Özel bir firmada çalışan Kübra Durmuş, kimin kazanacağını bildiği için oy kullanmadığını dile getirdi. Marmaris'e inşaat işi için gelen ve oy kullanamayan Mehmet İşler ise, 'Burada bir sitenin sıva işlerini aldım. Seçime kadar bitirir ve memleketime döner oyumu kullanırım diyordum, olmadı. Türkiye şartları ortada mecbur ekmek paramızı çıkartmalıyız' dedi.

Yaşar ANTER- Osman URAS- Nilüfer KANDIRMIŞ- Latif SANSÜR- Ali GÜNDOĞAN/ BODRUM- KUŞADASI- MARMARİS, DHA

Kaynak: http://www.dha.com.tr/sahiller-bosald...
İçeriğin Devamı Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
2
1
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın