Bu içerik, sadece içeriği yaratan kullanıcı profilinde listelenmektedir. Onedio ana sayfasından, kategori sayfalarından ve arama motorlarından bu içeriğe ulaşılamaz.

Bu içerik, sadece içeriği yaratan kullanıcı profilinde listelenmektedir. Onedio ana sayfasından, kategori sayfalarından ve arama motorlarından bu içeriğe ulaşılamaz.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Radyoloji teknikerleri hakkında bilmeniz gereken 8 önemli bilgi

-

Radyoloji teknikerlerini hastane koridorlarında hızla ve telaşla koşuştururken fark etmemiş olabilirsiniz fakat aslında onlar hastanelerde bulunan gizli kahramanlar. Radyoloji teknikerleri hakkında bilmediğiniz 8 maddeyi aşağıda bulabilirsiniz

1. Radyoloji teknikerleri tıp fakültesi mezunu olmamasına rağmen çok fazla tıp bilgisine sahip olabilir.

Radyoloji teknikerleri tıp fakültesi mezunu olmamasına rağmen, doktorların istedikleri görüntüleri çeken ve gerekli tıp bilgisine sahip olan insanlardır. Alanında uzmanlaşmış ve aşırı deneyimli radyoloji teknikerleri,birikimleri sayesinde çekimleriniz hakkında doğru varsayımlarda bulunabilir.

Lütfen siz yine de doktorunuzdan ve gerekli sağlık profesyonellerinden çıkacak kararı uygulayın.

2. Radyoloji teknikerliği,hastanede doktorlar ile en çok karıştırılan meslek grubudur.

Radyoloji teknikerleri,arkaplanlarında bulunan bilgi birikimleri,eğitimleri,hastalara olan eğilimleri ve uyguladıkları davranışları nedeniyle hastanede hastalar tarafından doktorlarla oldukça sık karıştırılırlar. Bu durumun en büyük nedenlerinden biri de,hastanede sağlık çalışanları tarafından giyilen üniforma renklerinin ne anlama geldiğinin bilinmemesidir.

3. Radyoloji teknikerlerinin sürekli radyasyona maruz kaldığına inanılır.

Görüntüleme cihazlarına yakınlığı ve görüntüleme cihazlarından salınan radyasyon nedeniyle,en çok radyasyona radyoloji teknikerlerinin maruz kaldığı inanılır. Halbuki,çeşitli kuruluşlar ve firmalar tarafından yapılan tarama ve testler ile birlikte bu durum en az seviyeye indirilmiştir.Radyoloji teknikerleri,front-room dan çekimi alırlar  ve radyasyondan etkilenmezler. Gelişen teknoloji ve hastanelerin buna olan yatkınlığı ile birlikte çok çok düşük dozlar ile yüksek kaliteli çekimler almak artık mümkündür.

4. "Mezun olunca işin hazır" düşüncesi

Çoğu öğrenciye çevresi ve ailesi tarafından sınav döneminde dayatılan düşüncelerden biridir.Artan fakülteler ile birlikte artan mezunlar nedeniye radyoloji teknikerleri için de her geçen gün iş bulmak giderek zorlaşmaktadır. Tecrübeli ve bilgi birikimi yüksek radyoloji teknikerleri kolaylıkla işe girebilir ve doktorlar tarafından referanse edilerek çağrılabilirler.

5. Radyoloji teknikeri ol geç;az çalışır ve paranı kazanırsın.

Radyoloji teknikeri olan insanlar hakkında genellikle çalışma yasaları nedeniyle geçmişten itibaren böyle düşünülür ve düşünülmeye devam etmektedir. Oysa ki;artan hasta sayısı ile birlikte eski çalışma esnekliği artık yoktur. Hele bir de kasetli ve eski bir medikal cihaz kullanıyorlarsa, lütfen onları üzmeyin ve sabırlarını sınamayın.

6. )Radyoloji teknikerlerini birden çok sıfatla anılırlar.

Radyoloji teknikerlerinin birden çok adı vardır. Hastane içerisinde ve meslek tanımlamarında birden çok sıfatla çağrıştırılan ender meslek gruplarından biridir. Bir radyoloji teknikerinin meslek sıfatını;röntgen teknisyeni,radyoloji teknisyeni,tıbbi görüntüleme teknikeri veya radyoloji teknikeri olarak görebilirsiniz.

7. MR Teknikerini yakarlarsan bırakmayacaksın

MR teknisyenleri hakkında genel olarak düşünülen kanıdır. MR teknisyenleri genelde hastaneler ve doktorlar için çok önemlidir. Cihazların sekanslarını bilmek MR teknisyenleri ve dolayısıyla doktorlar için çok önemlidir. İyi bir aplikasyon eğitimi alan,kendini geliştiren ve cihaza hakim olan bir MR teknisyeni, cihazı en sağlıklı ve verimli bir şekilde kullanabilir.

8. Radyoloji teknikerleri birlik ve beraberlik içindedir.

Radyoloji teknikerleri, birbirleriyle her konuda yardımlaşan, akıl danışan ve birbirlerinin fikirlerine çok önem veren ender gruplardan biridir.

Bu içerik, sadece içeriği yaratan kullanıcı profilinde listelenmektedir.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Görüş Bildir