MEB LGS Ocak Ayı Örnek Sorular Kitapçığı Yayımlandı! LGS 2021 Ne Zaman?

0PAYLAŞIM

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) 2018-2019 öğretim yılından beri yayımlanan örnek soru kitapçıkları, yeni dönemde de hazırlanmaya devam ediyor. Ocak ayı LGS örnek soruları yayınlandı. Sayısal alanda 10; sözel alanda ise toplam 25 soru yer alıyor. Peki 2021 LGS ne zaman? İşte ocak ayı örnek soruları ile ilgili haberimiz...

Ocak Ayı LGS Örnek Soruları yayınlandı!

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) LGS (Liselere Geçiş Sistemi) kapsamında yapılacak merkezî sınava katılacak öğrenciler için 2018-2019 öğretim yılından beri her ay örnek soru paketleri yayımlanıyor. Bu yıl sınava hazırlık için yapılan ikinci çalışmanın ocak ayı örnek soruları da yayımlandı. 

Ocak Ayı Örnek LGS Soruları İçin Tıklayın

Ocak ayı örnek sorularında Türkçe, matematik, fen bilimleri alanlarından 10’ar, T.C. inkılap tarihi ve Atatürkçülük, din kültürü ve ahlak bilgisi ile İngilizce alanlarından 5’er soru olmak üzere toplam 45 soru yer alıyor. Örnek sorular, 6 Haziran’da gerçekleştirilecek Sınavla Öğrenci Alacak Ortaöğretim Kurumlarına İlişkin Merkezi Sınav'a yönelik olarak öğrencilere destek sağlamak amacıyla her ay yayımlanmaya devam edecek.

LGS 2021 Ne Zaman?

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un imzasıyla 81 ile gönderilen yazıyla, sınavla öğrenci alacak ortaöğretim kurumlarına ilişkin LGS tarihi duyuruldu. Liseye Geçiş Sınavı, 6 Haziran 2021 Pazar günü gerçekleştirilecek.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir