Kurban Pazarından Kaçmış ve 3 Gün Boyunca Yüzmüştü: Boğa Ferdinand'ın Ferdi Adında Buzağısı Oldu!

 > 
47PAYLAŞIM

Rize'nin İyidere ilçesinde geçtiğimiz yıl Kurban Bayramı'nın birinci günü kurban pazarından kaçarak denize atlayan ve Sürmene sahilinde bulunmasının ardından Haluk Levent'in desteğiyle İzmir'deki Kurtarılmış Çiftlik Hayvanları Barınağı'na getirilen boğa Ferdinand, çiftlikteki bir yılını doldurdu.

Çiftliğe geldiğinde 350 kilo olan Ferdinand 500 kiloya ulaştı...

Barınaktaki ilk yılını doldurdu

DHA'nın aktardığı bilgiye göre, Rize'nin İyidere ilçesinde geçtiğimiz yıl Kurban Bayramı'nın birinci gününde, kurban pazarından kaçarak gündeme gelen ve Sürmene sahilinde bulunduktan sonra, Haluk Levent'in kurucusu olduğu AHBAP Platformu tarafından satın alınarak İzmir'deki bir çiftliğe getirilen boğa Ferdinand, çiftlikteki ilk yılını doldurdu.

29 Ağustos tarihinde İzmir'in Kemalpaşa ilçesindeki Çiftlik Hayvanları Barınağı'na getirildiğinde 350 kilo olan Ferdinand'ın 500 kiloya çıktığı ve sağlığının yerinde olduğu öğrenildi.

'Dünyanın birçok ülkesinde kahraman edasıyla anılıyor'

Çiftlik sahibi Sibel Çakır, Ferdinand'ın Türkiye'de ve dünyanın birçok ülkesinde bir şampiyon, bir kahraman edasıyla anıldığını söylerken, Ferdinand'ın iki ay önce çiftlikte Yıldız isimli inekten, Ferdi adında da bir buzağısı oldu.

'Ferdinand ve onun buradaki hiçbir arkadaşı kurban olarak karşınıza çıkmayacak, onlar bizim çocuklarımız. Hayatlarının sonuna kadar burada yaşayacaklar'

Sibel Çakır, muhabirlere Ferdinand ile ilgili olarak şunları söyledi:

''Ferdinand'ın kendine güveni geldi, gelişti ve büyüdü. Sağlıklı bir şekilde hayatına devam ediyor. Hatta baba da oldu. Onun için her şey yolunda. Yavrusu ile arada zaman geçiriyor. Ona hiç saldırmıyor da. İlk geldiğinde küçüktü, daha boy da atmamıştı. Şu an için artık erişkin bir boğa. Zaten onu uygun görülen yaşın çok çok altındayken pazara sürmüşlerdi, kurban olmayacak yaştaydı. Şimdi olgunlaştı. Fakat Ferdinand ve onun buradaki hiçbir arkadaşı kurban olarak karşınıza çıkmayacak, onlar bizim çocuklarımız. Hayatlarının sonuna kadar burada yaşayacaklar''

Ne olmuştu?

Boğa Ferdinand, geçen yıl Kurban Bayramı'ndan bir gün önce Rize'deki bir hayvan pazarından kaçmıştı. 3 gün boyunca yüzmüş ve Sürmene'de ortaya çıkmıştı.

Sahil Güvenlik ekiplerince kurtarılan boğayı, sanatçı Haluk Levent’in kurucusu olduğu Ahbap Platformu sahiplenmişti.

Haluk Levent Yine Devrede! Yüzerek Rize'den Trabzon'a Firar Eden Boğa Kesilmeyecek - onedio.com
Haluk Levent Yine Devrede! Yüzerek Rize'den Trabzon'a Firar Eden Boğa Kesilmeyecek - onedio.com

"Büyük kaçış" Türkiye'nin gündemine oturmuştu.

O Film Gibi Bir Kurtuluş Hikâyesinin Kahramanı: Boğa Ferdinand İzmir'deki Yeni Yuvasında - onedio.com
O Film Gibi Bir Kurtuluş Hikâyesinin Kahramanı: Boğa Ferdinand İzmir'deki Yeni Yuvasında - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir