Görüş Bildir
Haberler
İşte CHP'nin 6 Seçim Vaadi

İşte CHP'nin 6 Seçim Vaadi

FreiGeist
15.04.2015 - 11:08 Son Güncelleme: 15.04.2015 - 12:18
İçeriğin Devamı Aşağıda

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 19 Nisan’da ATO Kongre Merkezi’nde açıklayacağı Seçim Bildirgesi’nin duyurusunu, Atatürk’ün hazırladığı Amasya Genelgesi’nden izler taşıyan davet mektubuyla yaptı. 

Hürriyet gazetesinden Okan Konuralp'in haberine göre Kılıçdaroğlu “Hayallerdeki Türkiye’yi gerçek yapmak için 2015 yılı bir umut yılıdır. Bu umut yılını zafer yılı yapacak olansa bizlerin ortak mücadelesi, azim ve kararlılığı olacaktır. Bu mücadelenin başlangıç adımını, seçim bildirgemizi açıklayacağımız ‘Yaşanabilir Bir Türkiye’ toplantısıyla hep birlikte atacağız” dedi.

Amasya Genelgesi’nde de “Milletin bağımsızlığını, yine milletin azim ve kararı kurtaracaktır” diyerek azim ve kararlılığa vurgu yapılmıştı. Kılıçdaroğlu, “Bildirgemizde bir Türkiye hayalinin yol haritasını çıkarttık” diyen Kılıçdaroğlu, “Akılda kalan ama doğrudan sokaktaki vatandaşın sorunlarını çözen altı önemli proje ile çıkacağız halkın karşısına. Sırasıyla açıklayacağız. Örgütlerimize ‘Sadece bu 6 projeyi’ anlatın” diyeceğiz” sözleriyle dikkat çektiği 6 projeye de genel hatlarıyla değinecek.

İşte CHP'ni seçim kampanyasında öne çıkacak 6 vaat:

1) Emekliye iki maaş ikramiye

1) Emekliye iki maaş ikramiye

Kılıçdaroğlu’nun 6 projesi içinde ilk açıklanan emeklilere Ramazan ve Kurban Bayramı’nda iki maaş ikramiyeydi.

İçeriğin Devamı Aşağıda

2) Temerrüt faizleri kaldırılacak

2) Temerrüt faizleri kaldırılacak

Kılıçdaroğlu’nun bunun yanı sıra kredi kartı borçlarından alınan temerrüt faizi uygulamasına son verilmesi başlığı da bulunuyor

3) Asgari ücretten kesinti yapılmayacak

3) Asgari ücretten kesinti yapılmayacak

Kılıçdaroğlu’nun seçim vaatleri arasında asgari ücretten vergi yükünün ve sosyal güvenlik kesintisinin kaldırılması var.

4) Ücretsiz okul öncesi eğitim

4) Ücretsiz okul öncesi eğitim

Kılıçdaroğlu’nun 6 projesi içinde olması beklenen diğer başlık ise tüm çocuklara ücretsiz okul öncesi eğitim.

5) Daha ucuz konut

5) Daha ucuz konut

Kılıçdaroğlu’nun, “TOKİ fiyatlarından daha ucuza ihtiyaç sahiplerinin konut sahibi olacağı” vaadinde de  bulunacağı belirtiliyor.

6) Aile sigortası

6) Aile sigortası

Kılıçdaroğlu’nun 6 projesi içinde 2011 seçimlerinde olduğu gibi Aile Sigortası da önemli bir yer işgal ediyor. Kadınların hesaplarına yatırılacak aile sigortası ödemeleri, uzmanlar tarafından çıkartılacak yoksulluk envanteri sonuçlarına göre dağıtılacak. 2015 şartlarına göre güncellenen Aile Sigortası projesine göre sosyal güvencesi olmayan üç çocuklu bir ailenin alacağı yardım  bin 100 TL’yi geçecek.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0