Hogwarts Cadılık ve Büyücülük Okulu’nda Hangi Binanın Profesörü Olurdun?

-

Kendimizi hep Hogwarts’ta büyü öğrenirken, Voldemort’a karşı savaşırken hayal ettik. Yani hep büyüyü öğrenen, başına Seçmen Şapka koyulan o küçük çocuk olarak gördük kendimizi. Peki ya büyüde ustalaşmış bir profesör olmak istemez miydin?  Hadi sen de testi çöz, hangi binanın profesörü olacağını keşfet… Şimdi seni kontrolümüz altına alıp bu yolculuğa başlıyoruz. IMPERIO!

1. İlk olarak büyü sanatının inceliklerini öğreteceğin asanı seç!

2. Çömez büyücü adayları sınıfa girdiğinde onları nasıl karşılarsın peki?

Sıcak bir gülümseme ve merhabanın kimseye zararı olmaz :)
Belirlenen sıralarına oturmalarını söylerim.
Derse geliyorlar zaten, karşılanmaya ihtiyaçları yok.
Çıkarın kağıtları yazılı yapacağım!

3. Şimdi de Hogwarts'taki favori hayaletini seç bakalım!

4. Diyelim ki öğrencilerinden biri derse geç girdi. Tepkin hangisi olurdu?

O ders hakkında bir soru sorarım, bilemezse de rezil ederim.
Onu bir fareye dönüştürürdüm.
Ders bitince herkesi serbest bırakır, geç kalanı da cezaya bırakırım.
Gülümseyerek yerine oturtur, dersten sonra uyarırım.

5. Peki ya hangi dersin profesörü olurdun diye sorsak?

Sihir tarihi
Bitkibilim
Biçim değiştirme
Karanlık sanatlara karşı savunma
İksir

6. Şimdi de bu 4 şeyi sana göre önem sırasına göre diz bakalım!

Macera, Gizem, Öğrenme, Aile ve Arkadaşlar
Aile ve Arkadaşlar, Öğrenme, Macera, Gizem
Öğrenme, Aile ve Arkadaşlar, Macera, Gizem
Gizem, Macera, Aile ve Arkadaşlar, Öğrenme

7. Evet son olarak... Öğrencilerin sana nasıl hitap etmesini isterdin bakalım?

Soyadımla çağırsınlar beni!
Efendim!
Adımla seslensinler tabi :)
Profesör desinler tabi ki!

Gryffindor!

Sen tabi ki bir Gryffindor profesörü olurdun! Senin sınıfında duvarda asılı "Cesur ve Gözüpek Ol!" yazısını görür gibiyiz. Minerva McGonagall'ı kendine rol model benimsemişsin ve tıpkı onun sınıfında genç bir büyücü olduğun zamanlardaki gibi onun yöntemlerini kendi sınıfında uyguluyorsun. Öğrencileriniz üzerinde biçim değiştirme büyüsü uygulamaktan kaçınıyorsun, ancak biçim değiştirmeyi öğrendiklerinden de emin olman lazım. Çarşambaları saat 10.00'da Tılsım dersine giriyorsun ve 12.00'da genç büyücüleri uçmayı öğrenmeleri için Profesör Hooch'un yanına gönderiyorsun. 

Hadi sen de test sonucunu diğer Gryffindorlarla paylaş!

Ravenclaw!

Akıllı, esprili ve gerçekçi seni tanımlayan yüzlerce kelimeden sadece bir kaçı. Sen şüphesiz bir Ravenclaw profesörüsün! Sihirbazlarının, sınıfının kendilerini yaratıcı biçimde ifade edebilecekleri ve bir birey olabilecekleri bir yer olduğunu bilmelerini sağlamak için elinden ne geliyorsa yapıyorsun. Sihirbazlarını her an hazır ne nazır tutmak için sürekli pop quizler yapıyorsun ve bu konuda oldukça ısrarcısın. Salı günleri saat 13: 00'da "Karanlık Sanatlara Karşı Savunma" dersi veriyorsunuz! 

Sonuçlarını bir Ravenclaw olmayı hayal eden muggle arkadaşlarınla paylaş!

Slytherin!

Hmm biraz beceri, biraz kurnazlık ve oldukça iddialı... Tam bir Slytherin profesörü olurdun! Profesör Snape'in ayak izlerinden ilerliyor ve onu gururlandırmak için elinden geleni ardına koymuyorsun. Derse geç kalan büyücü ve cadıları ayrım yapmaksızın  arkadaşlarının önünde onlara bir ders vermek için aşağılıyorsun ve utandırıyorsun. Yeni gelen cadı ve büyücülerin fikir ve düşüncelerini kendi isteklerine göre şekillendirmeye çalışıyorsun sürekli ki kararlı, zeki ve hırslı olabilsinler. Cuma günler saat 11.00'da İksir dersi veriyorsun. 

Sen de arkadaşlarına gerçek bir Slytherin nasıl olur göstermek için sonucu arkadaşlarınla paylaş hadi!

Hufflepuff!

Evet... Sana baktığımda fedakarlık, zoru seven, fair play bir ruh ve nezaket görüyorum. Hmm... Buldum, sen bir Hufflepuff profesörüsün! Büyücü ve cadılarına ne kadar nazik davransan da, çok çalışmanın başarıya giden tek yol olduğunu düşünüyorsun. Kestirme yollara ve aldatmacalara inanmayan bir reailistsin ve bunu öğrencilerine de aşılamaya çalışıyorsun. Pazartesi günleri saat 14.00'da Bitkibilim derslerine giriyorsun. 

Hadi sen de sonucunu paylaş, Hogwarts büyücü görsün!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Gizli Kullanıcı

Hufflepuff

yagmurxx2

slytherin

ailuros

Düştün elime, Harry :D

Gizli Kullanıcı

Gryffindor! Gryffindor! Sen tabi ki bir Gryffindor profesörü olurdun! Senin sınıfında duvarda asılı "Cesur ve Gözüpek Ol!" yazısını görür gibiyiz. Minerva McGonagall'ı kendine rol model benimsemişsin ve tıpkı onun sınıfında genç bir büyücü olduğun zamanlardaki gibi onun yöntemlerini kendi sınıfında uyguluyorsun. Öğrencileriniz üzerinde biçim değiştirme büyüsü uygulamaktan kaçınıyorsun, ancak biçim değiştirmeyi öğrendiklerinden de emin olman lazım. Çarşambaları saat 10.00'da Tılsım dersine giriyorsun ve 12.00'da genç büyücüleri uçmayı öğrenmeleri için Profesör Hooch'un yanına gönderiyorsun. Hadi sen de test sonucunu diğer Gryffindorlarla paylaş!

aydan-isik

Of course with all my heart Gryffindor

FACEBOOK YORUMLARI

Görüş Bildir