Gıybetin Sular Seller Gibi Akmasına Asla Engel Olunamayan 13 Değişik Ortam

-

Dedikoduyu kim sevmez? Hiç yalan söylemeyin şimdi, hepimizde bir parça merak var. Bir gıybetin verdiği tadı başka şeylerde bulmak pek mümkün değil. Ancak her şeyin bir yeri ve zamanı var. Örneğin öyle ortamlar var ki, orada gıybetin dönmediğine inanmak imkansız. İsterseniz dedikodunun bardaktan boşalırcasına aktığı mekanları birlikte ziyaret edelim...

1. Görümcenin ve takılan altın sayısının ana gündem maddesi olduğu düğünler.

Dedikodu için düğünlerden daha çok malzeme sağlayan bir ortam herhalde yoktur. Kılık kıyafetten tutun da altınların türüne, çeşidine göre en bol malzemeli gıybetlere burada ulaşmak mümkün.

2. Herkesin cephanelik gibi geldiği altın günleri.

Altın günleri, dedikodunun harman olduğu yerdir desek herhalde yanlış konuşmuş olmayız. Burada herkesin gözü gibi baktığı irili ufaklı gıybeti mutlaka vardır. Konu serbest, önemli olan daha önce duyulmamış olması.

3. 1 gün bile izin almaya gelmeyen sinsilik abidesi iş yerleri.

İnsan hastalıktan geberecek gibi olsa da "Aman şimdi arkamdan konuşurlar" düşüncesiyle kalkıp işe gidebiliyor bazen. Bizi bu hallere düşüren işte o sinsiler, kamuflajlı gıybetörler...

4. Gece gezmelik mekanların umumi kadın ya da erkek tuvaletleri.

Bunu en güzel siz içeride işinizle ilgilenirken, lavabo başında konuşulanlardan test edebilirsiniz. O sıvı sabunların, peçetelerin bir dili olsa da konuşsa ahh ah! Kaç gıybetçinin karargahı oldu orası kim bilir!

5. "Sevim Hocam özel derslerden kazandığı paralarla yeni araba almış" konulu öğretmenler odası.

Öğretmenler arası gıybet çok tehlikeli boyutlara ulaşabiliyor. Kendilerini bir bakmışsınız öğretmenler odasında altın günü yaparken görürsünüz, bir bakmışsınız herkes birbirinin arkasından sallıyor. Valla tebrikler...

6. Masalar arası bağımsız gıybet noktalarının oluşturulduğu okul kantinleri.

Okul dediğimiz tabii ki üniversite oluyor. İlk öğretim çocuğu ne anlasın gıybetten? Öğrenci olmak demek meraklı olmak demek, sorgulamak demek. Haliyle bu küçük toplulukların da bir genel merkezi olmak zorunda.

7. Gelemeyenin bozuk para gibi harcandığı arkadaşla gidilen tatiller.

Bu toplu tatillerde mutlaka ama mutlaka en az bir kişi planı-programı uymadığı için gelemez. İşte o kişinin vay haline! Kendisiyle ilgili her şeyi denizdeki dalgalar, boş şezlonglar bile öğrendi.

8. Salon sahibinin gıybet fitilini ölümüne ateşlediği kuaför salonları.

İster kadın kuaförü olsun, ister erkek berberi. Bakın burada dönen dedikoduların en önemli özelliği doğru, güçlü ve tarafsız haberleri içermesidir. Çünkü kuaförler gizli haber avcısıdırlar. Ortama saldıkları herhangi bir dedikodunun evrim geçirip başka bir hale gelmesi ise tamamen müşterilerin yeteneğine bağlıdır.

9. Özel hayatını gönlünce yaşayan apartman sakininin yerden yere vurulduğu apartman toplantıları.

"Ertunç Bey, geçen gün sizin evden erotik sesler gelmiş. Hayırdır, televizyon mu açık kaldı?" diye sormak istenilen soru Ertunç Bey toplantıya katılmadığı için sorulamaz. Doğal olarak bu konuyla ilgili çeşitli fantaziler üretmek de yönetici önderliğindeki apartman sakinlerine kalır.

10. Yan yana oturulan kişiyle ten uyuşması sağlandıktan sonra gıybetin dibine vurulan uzun otobüs yolculukları.

Siz hiç tanımadığınız kişi hakkında "Aaaaaa öyle mi yaptı? Allah belasını versin!" dediniz mi? Eğer yeterince gaza gelirseniz bunu diyeceğinizden hiç şüpheniz olmasın. Yanınızda oturan kişi kızgın kumlardan serin sulara atlarcasına bir gıybete girişmek istiyor sizinle.

11. Emekli radarları yaşatma ve dayanışma derneği genel merkezi olan kahvehaneler.

Erkekler dedikodu yapmaz diyenlerdenseniz size bir plaket armağan etmemize izin verin lütfen. Belki de en sağlam dedikoduları onlar döndürüyor. Eğer herhangi bir mahallenin kahvesine giderseniz ortalama 1000 metrekarelik alanda yaşanan son gelişmeleri öğrenmeniz mümkün.

12. Çenelerin kademeli olarak düştüğü içki masaları

İlk anda kontrollü olarak giden çeneler, ilerleyen saatlerde yavaş yavaş düşmeye başlayacaktır. Bir bakmışsınız bilim dünyasındaki yeni bir buluştan haberdar olur gibi yepyeni gıybetler duymaya başlamışsınız. Ertesi gün "Lan ben ne anlattım dün?" diyenlerin sayısı hiç ama hiç az olmuyor.

13. Açlıktan kan şekeri düşen yarışmacıların birbirini yemek üzere olduğu Survivor Adası.

Bütün Türkiye'deki gıybet noktalarını toplayın, bir tane Survivor Adası etmez. Dört tarafı denizlerle çevrili olan bir alanda insan nasıl olur da bu kadar gıybet üretir, anlamak mümkün değil. Gerçekten de birbirlerini yiyecekler diye bekliyoruz.

Bu içerik tamamen eğlence amaçlı üretilmiş olduğundan kullanılan görsel ve metinler haber değeri taşımamaktadır.


BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
platinium

#6 numaradaki ayakta duran en arkdaki kız eliyle poposunumu kaşıyo yoksa o eli donuna mı sokmuş oda tartışmalı bi konu

platinium

#9 efsane yyaaaa

queen-of-the-alaska

kuafore her gittiğimde kendimi bir gıybet içinde buluorum çok doğru

sadeyes

survivor da yapmacık gıybetler var.türk halkı da gıybeti sevdiğinden dolayı survivor bu kadar çok tutuluyor.yoksa kaç yıldır aynı şeyleri izliyoruz,acun işini biliyor.

Gizli Kullanıcı

gıybet, connecting people

Görüş Bildir