Görüş Bildir
Haberler
LGS
Eski YÖK Başkanı Özcan 'Saflığımıza Bak' Dedi ve Ekledi: 'FETÖ ÖSYM'nin Tüm Sorularını Çaldı'

etiket Eski YÖK Başkanı Özcan 'Saflığımıza Bak' Dedi ve Ekledi: 'FETÖ ÖSYM'nin Tüm Sorularını Çaldı'

Gelecek Partisi’nden siyasete atılan Eski Yükseköğretim Kurumu (YÖK) Başkanı Yusuf Ziya Özcan, FETÖ mensuplarının ÖSYM tarafından hazırladığı tüm soruları çaldığını söyledi.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Gelecek Partisi'nin Eğitim Politikaları Başkanlığını yapan Eski Yükseköğretim Kurumu (YÖK) Başkanı Yusuf Ziya Özcan dün TV5’te Muhammed Vefa ve Bünyamin Güler’in sunduğu Ankara Bürosu programına konuk oldu.

"3-5 çocuğu kaybetmeye değmez"

"3-5 çocuğu kaybetmeye değmez"

Kovid-19 salgınına rağmen YGS ve LGS sınavlarının yapılmasını eleştiren Özcan, “Hükümet paraya bel bağlayarak, ondan ümidini kesmeden sınavların yapılmasına karar verdi. Bence yanlıştı. Turizmden 10 milyar doları bulabilirsiniz ama eğer 3-5 çocuğu kaybetmeye değmez” dedi.

"Sonra öğrendim ki en baş FETÖ’cü Şadan Sakınan çıktı"

Özcan, FETÖ mensuplarının sınav sorularını çalmasıyla ilgili şu açıklamaları yaptı:

”Savcı Şadan Sakınan geldi, benden dataların depolanması için ekstra hard disk istedi. 1 terabayt disk verdim. Geçti bir tane daha hard disk istedi. 'Hayırdır, ne yapacaksınız bu hard diski, sorular 10 megabayt tutmaz' dedim. Sakınan, ‘Biz geriye dönük arama yapacağız. Bütün sınavları alacağım’ dedi. 4 terabayt disk verdim, 5’inci hard diskte tamam dedim artık. Siz bütün soruları alıyorsunuz, bu çalınan sorularla alakalı değil dedim. Ben bir daha hard disk vermeyince Zekeriya Öz beni aradı, ‘Hocam bu Türkiye için çok önemli bir mevzu’ dedi. Bende dedim ki, evet çok önemli ama bir türlü sonuç çıkmıyor. Zekeriya Öz, ‘Şadan Sakınan elinden geleni yapıyor, sizden hard disk istemiş siz olmaz demişsiniz’ dedi. Sonra öğrendim ki en baş FETÖ’cü Şadan Sakınan çıktı. Saflığımıza bak, bir terabayt hard diske dünyalar sığar. Bir sınav soruları 10 megabayt tutmaz. ÖSYM’nin kullandığı ve kullanmak için beklettiği bütün soruları aldılar.”

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
366
110
42
34
10
4
1
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
hülyaa

şimdi de bu çıktı ortaya, işi bitince geçmişe dönük itiraflar yapmak

Sedat Yılmaz

Geçmişten beri sınava giren gençlerin geleceğini satan adamın covid duyarlılığını kimse yutmaz. İnsan yaşamaya utanır, siz utanmadan hala siyasete girmeye ça... Devamını Gör

Halil Değerli

Tebrikler.... Ellerinizle binlerce gencin ve çocuğun hayallerini HARD DISKE sığdırmışsınız... Sınava girip covid19 kapmak mı yoksa haksızlık ve eşitsizliğe ... Devamını Gör