Erdoğan: 'Domates, Patlıcan, Sivri Biber Diyorlar... Düşünün, Bir Merminin Fiyatı Nedir?'

 > -

Partisinin yerel seçim çalışmaları kapsamında düzenlenen ilk mitingi için Sivas'a giden ve halka hitap eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Türkiye'nin çıkarlarına, kazanımlarına, büyük Türkiye hedefine karşı kurulan her tuzağı bozacağız" dedi. Miting sırasında kadro isteyen bir gruba yanıt veren Erdoğan, "Biz KİT'lere kadroyu verdik. Bizden bir şey beklemeyin. Toplantıyı provoke etmeyin" ifadelerini kullandı. Erdoğan terörle mücadelenin bütün ciddiyetiyle devam ettiğini vurguladı ve ekledi: "Biz bunu yaparken birileri bizi farklı yerlerden vurmaya çalışıyor. Ne diyorlar? 'Domates, patlıcan, sivri biber' diyorlar. Düşünün, bir merminin fiyatı nedir?"

Cumhurbaşkan Erdoğan, Cumhuriyet Meydanı'nda halka hitap etti. 🎥

Sivas'a her zaman güvendiklerini, bu kentin her zaman yanında olduklarını vurgulayan Erdoğan, 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimlerine yönelik kampanyanın ilk mitingini de Sivas'tan başlattıklarına işaret etti.

Seçim şarkısına eşlik eden Erdoğan, vatandaşlara bez torba dağıttı.

"Kampanyayı 'ya Allah Bismillah' dedik, buradan başlattık. Bugün bir kez daha Sivas'tan yola çıkarak milletimizle kucaklaşıyor, hasret gideriyoruz" diyen Erdoğan sözlerini şöyle sürdürdü:

"1919'da Sivas'ta Kurtuluş Savaşı'mızın ve Cumhuriyetin temeli atıldı, manifestosu yazıldı, ufukları çizildi. İşte bugün 31 Mart seçimlerinin startını Sivas'ta verirken, 100 yıl sonra bizler de o ilkeleri, kararları, idealleri buradan tekrar ediyoruz. Sivas'tan yola çıkarken diyoruz ki milli sınırlar içinde vatan bir bütündür. Vatanımız, bayrağımız, devletimiz, milletimiz, istiklalimiz bizim namusumuzdur, şerefimizdir. 100 yıl önce Sivas'ta söylediğimizi 100 yıl sonra bugün aynı yerde bir kez daha tekrar ediyoruz. Vatanımıza, bayrağımıza, istiklalimize uzanan her eli kırarız. Cudi'de, Tendürek'te, Gabar'da hatta Kandil'de kırdık, yine kırarız. ürkiye'nin beka meselesini kendi akıllarınca dalgaya alanlar inşallah 31 Mart'ta milletimizden yine bir tokat yiyeceklerdir. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ni tartışmaya açarak yeniden eski Türkiye hayali kuranların hevesleri kursaklarında kalacaktır."

Erdoğan, partisinin ve Cumhur İttifakı'nın Sivas Belediye Başkan adaylarıyla birlikte vatandaşları selamladı.

Sözlerine Pir Sultan Abdal'ın, "Kul Olayım Kalem Tutan Ellere" şiirini okuyarak başlayan Erdoğan "Bazı dedikodular oluşturuyorlar" dedi ve şöyle devam etti:

"Neymiş, AK Parti adayını çekecekmiş. Sakın bu yalanlara, dedikodulara, fitneye, fesada aldanmayın. Biz sıradan bir mahalle partisi değiliz. Bu ülkeyi 16 yıldır anlı şanlı yöneten, dünyada nam salan AK Parti'yiz. Ve bizim Cumhur İttifakımızın iki ayağı vardır, AK Parti ve Milliyetçi Hareket Partisi. Cumhur İttifakı'nın içinde başka bir parti yoktur. Bizimle rastgele bir resim çektirip ondan sonra bu resmi sağda solda istismar edenlere inanmayın. Böyle bir şey de yok. Biz Rabbim ömür verdikçe bizler milletimize hizmette elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz."

"Muhsin kardeşimizin istismar edilmesine tahammül edemiyorum" 📹

Erdoğan konuşmasında Büyük Birlik Partisi'ni de isim vermeden eleştirdi:

"Muhsin kardeşimizin istismar edilmesine tahammül edemiyorum.  Birileri çıkıyor Muhsin kardeşim artık rahmetli oldu onu istismar etmek suretiyle arkasından Sivas'ta belediyeyi alma gibi bir gayretin içerisine giriyor."

Erdoğan konuşmasında Sivas'a 28 katrilyon yatırım yapıldığını vurguladı ve halka sordu: "Bizden önce Sivas’ta üniversite var mıydı?" 🎥

Erdoğan "Son 16 yılda Sivas’a ne kadar yatırım yaptık biliyor musunuz? 28 katrilyon Sivas’a yatırım yaptık. Cumhuriyet tarihinde bunun bir örneği daha yok. Eğitimde 3 bine yakın derslik inşa ettik. Bugün 54 binden fazla üniversite öğrencisinin öğrenim gördüğü şehrimize ikinci devlet üniversitesini, Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi’ni biz kurduk biz. Bizden önce Sivas’ta üniversite var mıydı? Yoktu. Bizimle birlikte üniversite geldi. Üstelik bu üniversiteyi, Cumhuriyet Üniversitesi’ni bölerek kurmadık, yeniden inşa ediyoruz" dedi.

"Bak kardeşim, biz KİT'lere kadrolarını verdik, bizden bir şey beklemeyin" 🎥

Konuşması sırasında bir grubun kadro taleplerini dile getirmesi üzerine Erdoğan, "Biz KİT'lere kadrolarını verdik, bizden bir şey beklemeyin. Hepsini verdik, şu toplantıyı da provoke etmeyin. Alışılmış bir siyasetçi, bir lider değilim, her şeyi verdik. Lütfen samimi ve dürüst olalım. Cudi'de, Gabar'da, Tendürek'te ve Kandil'de terörle mücadele verirken, onları temizlerken sizin söylediklerinize bakın" dedi.

"Bizi farklı yerlerden vurmaya çalışıyorlar. Bunlar da George'a Hans'a önayak oluyor"

Terörle mücadelenin bütün ciddiyetiyle devam ettiğini vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan sözlerini şöyle sürdürdü:

"Biz bunu yaparken, birileri bizi farklı yerlerden vurmaya çalışıyor. Ne diyorlar? 'Domates, patlıcan, patates, sivri biber' diyorlar. Düşünün, bir merminin fiyatı nedir? Benim Mehmet'imin giyinip kuşanması ve teröristlere karşı verdiği bu mücadelenin bedeli nedir? Bunu bir düşünün. Bunları bu iktidar yapıyorsa, bu iktidar başarıyorsa siz daha hala kalkıyor, 'Patates, soğan, domates, sivri biber...' 

Bunlarla konuşuyorlar. Yani bizi George, Hans bir yerlerden vurmak istiyor. Bunlar da George'a Hans'a önayak oluyorlar. Biz bu mücadeleyi bugüne kadar kazandık ve kazanmaya da devam edeceğiz. Eğer birileri marketlerde şuralarda buralarda yapıyorlarsa, kabine toplantısında da açıkladım, gerekirse tanzim satışları belediyelerimizin eliyle kurarız ve en ucuz fiyata da buralara ürünleri getiririz. Şu anda Hazine ve Maliye Bakanlığımız, Ticaret Bakanlığımız, Gıda Tarım Bakanlığımız başladılar."

"CHP, HDP, İYİ Parti, Saadet Partisi, dördü de el ele, kol kola yürüyorlar"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "CHP, HDP, İYİ Parti, Saadet Partisi, dördü de el ele, kol kola yürüyorlar. Söyle bana arkadaşını söyleyeyim sana kim olduğunu" dedi ve ekledi: 

"İki ay Afrin'de biz leblebi çekirdek mi kullandık? Mermi kullandık, bombaları kullandık. Silahlı silahsız bütün insansız hava araçlarıyla teröristleri yok ettik. Bu ne domatese benzer ne patlıcana ne sivri bibere. Benim ecdadım Çanakkale'yi fethederken ne yedi ne içti bunu biliyorlar mı? Hedef saptırıyorlar. Üç kuruş beş kuruş yeri geldiğinde fazla veririz ama biz merte namerte bu toprakları yedirtmeyiz."

AA

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir