Bugün Türkiye Gündemindeki En Önemli 10 Olay

-

1. Davutoğlu: 'Hodri Meydan, 506 Dosyadaki Dokunulmazlıkların Hepsini Kaldıralım'

Bütün milletvekillerinin dokunulmazlığını kaldırma çağrısı yapan CHP lideri Kılıçdaroğlu'na yanıt veren Başbakan Davutoğlu, "Hodri meydan, gelin dokunulmazlıkları hep birlikte kaldıralım. Hiçbir parti ayrımı gözetmeden, Meclis’te bekleyen bütün dosyaları devreye sokalım" dedi.

Ayrıca bakınız:

8 Başlık ile Milletvekillerinin Dokunulmazlıkları Nasıl Kaldırılıyor?

Haberin Tamamı İçin:

2. Ankara Kızılay'daki Bombalı Saldırıyı TAK Üstlendi

13 Mart'ta AnkaraKızılay'da gerçekleşen ve toplam 37 kişinin hayatını kaybetmesiyle sonuçlanan kanlı saldırıyı TAK örgütü üstlendi. TAK'ın yaptığı açıklamada 'Eylemi örgütümüze bağlı Seher Çağla Demir komutasında bir birimimiz gerçekleştirmiştir' denilirken, bugün basına yansıyan haberlerde saldırıda öldüğü belirtilen ikinci saldırgan Özgür Ü.'den bahsedilmemesi dikkat çekti.

Haberin Tamamı İçin:

3. Almanya, Türkiye'deki Temsilciliklerini Güvenlik Sebebiyle Kapattı

Almanya'nın Ankara'daki büyükelçiliği ve İstanbul'daki konsolosluk binası "olası bir saldırı ihtimaline" karşı bir günlüğüne kapatıldı. İstanbul Özel Alman Lisesi de bugün eğitime ara verdi.

Haberin Tamamı İçin:

4. İstanbul Valiliği: Kaynağı ile Amacı Kuşkulu Sansasyonel Haber ve Söylentiler Dikkate Alınmamalı

İstanbul Valiliği, terör olayları sebebiyle bazı basın yayın organları ile sosyal medyada tedirginlik ve endişeye sevk edebilecek haberlerin yayılmaya çalışıldığının görüldüğünü hatırlatarak, "Ülkemizde bulunan bazı yabancı ülke temsilciliklerinin 'teyide muhtaç duyumlarına' dayalı olarak ve yetkili kurumlarla irtibata geçmeden tedbirler geliştirmeye çalıştığı ve kamuoyumuzu olumsuz etkileyebilecek tasarruflarda bulunduğu görülmektedir. Halkımızın sadece yetkili mercilerin yapacağı resmi açıklamalara itibar etmesini, kaynağı ve amacı kuşkulu sansasyonel ve gayri ciddi haber ve söylentileri dikkate almamalarını kamuoyuna saygı ile duyururuz" dedi.

Haberin Tamamı İçin:

5. Kızılay Saldırısına İlişkin Bugün Basına Yansıyan 4 İddia

Başkenti 5 ayda üçüncü kez kana bulayan Kızılay saldırısında ikinci failin Zonguldak nüfusuna kayıtlı Özgür Ü. olduğu öne sürülüyor. Saldırının faili Seher Çağla Demir ve ona yardım ettiği belirtilen Özgür Ü.'nün içinde bulunduğu araç, saldırıdan birkaç saat önce MOBESE kayıtlarına yansımış. Ayrıca araçta basına 'üçüncü kişi' olarak yansıyan Vahit K.'nın da bulunduğu, Vahit K.'nın saldırıdan önce kiraladığı başka bir araca geçtiği ve Ankara’dan çıkış yaptığı belirtiliyor. İkinci saldırganın kimliği ile ilgili henüz resmi bir açıklama gelmiş değil...

6. PYD'den Suriye'nin Kuzeyinde Federasyon İlanı

Kontrol ettiği üç bölgede oylama yapan PYD, Suriye'nin kuzeyinde federasyon ilan etti. Esad yönetimi, federasyon ilânının hiçbir yasal sonucu olamayacağını belirtti.

Haberin Tamamı İçin:

7. Independent: İngiliz Akademisyene Muamele AB Liderleri İçin Yüz Kızartıcı

Independent gazetesi, Türkiye'de yaşayan İngiliz akademisyen Chris Stephenson'ın "terör örgütü propagandası yaptığı" gerekçesi ile sınır dışı edilmesine sayfalarında yer verdi. Gazete, olayın zamanlamasının mülteci krizinin çözümü için Türkiye ile varılan prensip anlaşmasını ele alacak Avrupa Birliği (AB) liderleri için son derece yüz kızartıcı olduğunu yazdı. Laura Pitel imzalı haberinde AB'nin, Türkiye'de "terörle mücadele" adına akademisyenlere, gazetecilere ve avukatlara yönelik baskının arttığı bir dönemde Ankara ile anlaşma sağladığına dikkat çekti.

Haberin Tamamı İçin:

8. Diyarbakır'daki Nevruz Kutlamalarına Valilikten İzin

İstanbul ve Ankara'nın da aralarında bulunduğu çeşitli illerde Nevruz etkinlikleri yasaklanırken, Diyarbakır dahil bazı illerde 21 Mart günü kutlamaya izin verildi.

Haberin Tamamı İçin:

9. Mutsuzlaştık: Türkiye, Dünya Mutluluk Raporu'nda 78. Sırada

Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Ağı'nın hazırladığı 2016 Dünya Mutluluk Raporu'na göre dünyanın en mutlu ülkesi Danimarka, en mutsuz ülkesi Burundi. Bir önceki raporda 76. sırada yer alan Türkiye ise, 156 ülkelik listede artık 78. sırada.

Haberin Tamamı İçin:

10. Erkan Petekkaya Taciz Kriterini Açıkladı: 'Nurgül’ün Nesini Taciz Edeceğim? Beyonce mi O?

Nurgül Yeşilçay 'ın Parampaça dizisinden ayrılması sonrası Ekran Petekkaya'nın iması ile başlayan tartışma sürüyor.

Son olarak Yeşilçay Petekkaya'nın kendisine mobbing uyguladığından ve yönetmenin bu duruma sessiz kaldığından söz etmesinin ardından Petekkaya'nın "Ben Nurgül’ün nesini taciz edeceğim? Beyonce mi o?" açıklaması sosyal medyanın tepkisini çekti ve tepkilere sebep oldu

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir