Bugün Türkiye Gündemindeki En Önemli 10 Olay

 > -

1. Davutoğlu Koalisyon İçin Görüşme Takvimini Açıkladı

Başbakan Davutoğlu, 3 parti ile de görüşeceklerini ama koalisyon için CHP veMHP'ye yoğunlaşacaklarını söyledi; "Pazartesi CHP, salı MHP, çarşamba HDP ile görüşme planlıyoruz." dedi. Davutoğlu, pazartesi günü saat 14.00'te ilk olarak CHP'nin kapısını çalacak.

Haberin Tamamı İçin:

2. Tayland Türkiye'deki Elçiliklerini Kapattı

Tayland, önceki gün İstanbul'daki fahri konsolosluk binasına saldırının ardından elçiliklerini geçici olarak kapatma kararı aldı.

Haberin Tamamı İçin:

3. Türkiye'nin En Büyük Çevre Davası Açıldı

Yirmi dört yıldan bu yana Artvin’i yaşanamaz hale getirme tehdidi altına sokan maden faaliyetlerine karşı mücadele, Türkiye’nin en geniş katılımlı çevre davasının açılmasıyla devam ediyor.

10 Temmuz, sabah saat 09.00’da, Artvin Adliyesi’nde buluşan avukatlar, Türkiye Barolar Birliği ve TMMOB’nin desteklediği, 61 avukat tarafından hazırlanan, 760’ın üzerinde davacısı bulunan, 100 sayfanın üzerindeki dava dosyasını Rize İdare Mahkemesi’ne gönderilmek üzere teslim etti.

Ayrıca bakınız: Artvin'de Festival Tadında Bir Doğa Mücadelesi: #ArtvindeMadeneDurDe

Haberin Tamamı İçin:

4. İncirlik IŞİD'e Karşı ABD Kullanımına Açılıyor

Dışişleri Bakanı Müsteşarı Feridun Sinirlioğlı ve Başkan Obama’nın temsilcisi John Allen arasında Ankara’da iki gün süren görüşmelerde uzlaşma çıktığı belirtiliyor.

Haberin Tamamı İçin:

5. Diyarbakır Bombacısı Miting Alanına Böyle Girmiş

Diyarbakır’da HDP’nin 5 Haziran günü düzenlediği seçim mitingi sırasında, 4 kişinin ölümü, 100’den fazla kişinin de yaralanmasıyla sonuçlanan bombalı saldırıyı gerçekleştirdiği gerekçesiyle tutuklanan 20 yaşındaki Orhan Gönder’in alana giriş görüntüleri ortaya çıktı. Bu görüntülere göre bombayı koyan Gönder ayrıldığı miting alanına ikinci kez döndü. Saldırıyla ilgili Emniyet Genel Müdürlüğü’nden gelen 2 polis başmüfettişi de soruşturmalarını sürdürüyor.

Haberin Tamamı İçin:

6. Savaşa Karşı ‘Barış Bloku’ Kuruldu: 'Hedef Ülkeyi Savaşa Sürüklemeye Çalışan Kışkırtıcıların Karşısına Dikilmek'

Siyasi partiler, sendikalar, meslek örgütleri ve sivil toplum kuruluşları, Suriye’de olası bir savaşa karşı Barış Bloku kurduklarını açıkladı. yapılan basın açıklamasında "Girişimimizin temel hedefi, ülkeyi bir savaşa sürüklemeye çalışan kışkırtıcıların karşısına dikilmek, ülkenin içinde ve Ortadoğu'da barışı savunmaktır. Girişimimiz, ülke içinde barıştan yana geniş halk kitlelerini harekete geçirmeyi, uluslararası alanda örgütlenmiş sivil barış İnisiyatifleriyle İşbirliği yaparak bölgeyi bu ölüm çemberinden çıkartmak için çaba göstermeyi amaçlamaktadır. Siyasi görüşü ne olursa olsun bu amacı paylaşan her kurumu, kuruluşu ve kişileri girişimimize omuz vermeye çağırıyoruz" denildi.

Haberin Tamamı İçin:

7. İstanbul Merkezli 4 İlde IŞİD Operasyonu

İstanbul merkezli 4 ilde gerçekleştirilen eş zamanlı operasyonda, terör örgütü IŞİD üyesi oldukları iddia edilen 3'ü yabancı uyruklu 21 kişi gözaltına alındı.

Haberin Tamamı İçin:

8. Melih Gökçek Hakkındaki 'Parsel Parsel' Soruşturmasına Takipsizlik

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ın, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek hakkında “Bir takım çevrelerle hukuk dışı ilişkiye girdiği, Ankara’yı parsel parsel sattığını hukuksuzluklara ilişkin bildiklerini kamuoyuna sunacağı” yönündeki iddiaları üzerine başlatılan soruşturmada savcılık, “takipsizlik” kararı verdi.

Haberin Tamamı İçin:

9. Ali İsmail Korkmaz Ölümünün 2. Yıldönümünde Anılıyor

Eskişehir’deki Gezi eylemleri sırasında polis ve sivil kişilerce dövülerek öldürülen üniversite öğrencisi Ali İsmail Korkmaz, ölümünün 2′nci yıl dönümünde anılıyor...

Ayrıca bakınız: Onun Yaşı Hep 19... 13 Maddede Ali İsmail Korkmaz

Haberin Tamamı İçin:

10. Arda Turan Resmen Barcelona'da

Yıldız oyuncu, Barcelona Kulübü’nde düzenlenen imza töreni ile kendisini Barcelonalı yapan resmi sözleşmeyi imzaladı.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Ahmet DavutoğluAmerika Birleşik DevletleriAnkaraArda TuranArtvinBarack ObamaBarcelonaBaşbakanBaşbakan YardımcısıBülent ArınçCumhuriyet Halk PartisiDiyarbakırEskişehirHDPIŞİDİstanbulMelih GökçekMilliyetçi Hareket PartisiPolisRizeSuriyeTerörolay
Görüş Bildir