Babasından Kök Hücre Nakledilmişti: Öykü Arin'in Saçları Çıkmaya Başladı, Kaşları ve Kirpikleri Belirginleşti

 > 
3.5bPAYLAŞIM

Antalya'da lösemi tedavisi gören Öykü Arin'e (4) 26 Haziran'da babasından nakledilen yarı uyumlu kök hücre yüzde 98,5 oranında tuttu. Sağlığı her geçen gün iyiye giden Öykü Arin'in kaşları ve kirpikleri belirginleşti, saçları çıkmaya başladı.

İzmir'de geçen yıl kasım ayında Juvenil Miyelomonositik Lösemi (JMML) teşhisi koyulan Öykü Arin Yazıcı, tedavisi için Antalya'ya getirildi. Anne Eylem Şen Yazıcı ve baba Çağdaş Yazıcı tarafından 'Öykü Arin'e umut ol, donör ol' kampanyası başlatıldı.

Donör Arayışı Sürüyor: İlik Nakli Bekleyen 3,5 Yaşındaki Öykü Arin Yazıcı İçin Yurt Dışında da Kampanya Başlatıldı - onedio.com
Donör Arayışı Sürüyor: İlik Nakli Bekleyen 3,5 Yaşındaki Öykü Arin Yazıcı İçin Yurt Dışında da Kampanya Başlatıldı - onedio.com

Yurt içinde ve dışında binlerce kişi Öykü'ye umut olabilmek için kök hücre bağışında bulundu.

Babasından nakledilen yarı uyumlu kök hücre yüzde 98,5 oranında tuttu

Önce Annesinden Alınmıştı: Öykü Arin'e Babasından Nakledilen İlik Yüzde 100'e Yakın Tuttu - onedio.com
Önce Annesinden Alınmıştı: Öykü Arin'e Babasından Nakledilen İlik Yüzde 100'e Yakın Tuttu - onedio.com

11 Nisan'da Medical Park Antalya Hastanesi'nde tedaviye alınan Öykü Arin'e, annesi Eylem Şen Yazıcı'dan yarı uyumlu nakil yapıldı. Nakil olumsuz sonuçlanınca 26 Haziran'da babası Çağdaş Yazıcı tarafından nakledilen yarı uyumlu kök hücre yüzde 98,5 oranında tuttu.

Öykü'nün son hali herkesi mutlu etti

Hastaneye yakın bir bölgedeki eve taburcu olan Öykü Arin'in artık saçı çıkmaya başladı. Anne Eylem Şen Yazıcı'nın sosyal medya hesabından paylaştığı fotoğrafta Öykü Arin'in kirpikleri, kaşlarının belirginleştiği ve saçlarının çıktığı görülüyor.

'Çukur' dizisi ekibinden Öykü Arin'e kucak dolusu kitap

Anne Eylem Şen Yazıcı, kızı Öykü Arin'le geçirdiği anları sosyal medya hesabından paylaşarak birçok kişiye umut aşılıyor. 'Öykü Arin'e umut ol, donör ol' kampanyalarına destek olan kişi ve kurumlara özel kartlar gönderen minik Öykü'ye birçok kişi çeşitli kartlar ve hediyeler gönderiyor. Son olarak 'Çukur' dizisi ekibinden Öykü Arin'e kucak dolusu kitap geldi. Minik Öykü'ye gelen kitapların kapağında dizi ekibinin özenle yazdığı notlar ve imzalar bulunuyor.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir