4. İstanbul Çocuk ve Gençlik Bienali Başlıyor

10PAYLAŞIM

Bu yıl “Uyandırma Servisi: Günaydın” temasıyla gerçekleşen 4. İstanbul Çocuk ve Gençlik Bienali, yarın başlayacak.

4-18 yaş arası uluslararası sanatçıların katıldığı ve küratörlüğünü PASAJ Sanatçı İnisiyatifi’nin üstlendiği Çocuk ve Gençlik Bienali kapsamında düzenlenen sergiler, Antrepo I, Şehir Hatları Vapurları ve MKM Beşiktaş Çağdaş Sanat Galerisi’nde gerçekleşecek.

Bienal’de toplam 10 bin sanatçının işleri sergilenecek

Türkiye haricinde Avusturya, ABD, Almanya, Danimarka, Fransa, İtalya, İsveç Hollanda, KKTC ve Suriye gibi ülkelerden de katılımın olduğu Bienal’de toplam 10 bin sanatçının işleri sergilenecek. İşbirliği yapılan 40'ın üzerinde STK’nın desteği ile mevsimlik tarım işçilerinin çocukları, ceza ve tutukevlerinde bulunan çocuklar, Türkiye’de yaşayan Suriyeli çocuklar ve engelliler gibi dezavantajlı çocukların ve gençlerin sanat çalışmaları da izleyiciyle buluşacak.

Bienal kapsamında aynı zamanda söyleşi, atölye, panel ve konferanslar; müzik, dans ve şiir okuma etkinlikleri; film ve video gösterimleri ve rehberli turlar düzenlenecek.

Çocuk ve Gençlik Sanat Bienali; İstanbul, Lefkoşa ve Hatay'da gerçekleşecek

19 Nisan-23 Mayıs tarihlerinde İstanbul’da izlenebilecek olan Çocuk ve Gençlik Sanat Bienali’nin diğer ayakları, 1-30 Haziran tarihleri arasında Lefkoşa'da, 24 Ekim-20 Kasım tarihleri arasında ise Hatay'da gerçekleştirilecek.

Bienal programına dair detaylar buradan incelenebilir.

Kültür Servisi

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir