Ziya Selçuk'tan LGS Açıklaması: Okul Sayısı Arttı, Hastenelerde de Sınava Girilecek

 > 
24PAYLAŞIM

Milli Eğitim Bakanı Selçuk, LGS kapsamındaki merkezi sınavın yapılacağı okul sayısının 18 bin 139 olacağını ve Covid-19 tanılı öğrencilerin hastanelerde sınava girebileceğini açıkladı.

Milli Eğitim Bakanı Selçuk, Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamındaki merkezi sınavın yapılacağı okul sayısının 5 kattan fazla artarak 18 bin 139 olacağını bildirdi.

Hastanelerde LGS yapılacak

Öğrencilerin kontenjan konusunda rahat olması gerektiğini söyleyen Selçuk, Covid-19 tanılı öğrenciler için LGS'de ayrı okul ve mekanlar oluşturulduğunu, hastanede de sınav yapılabileceğini açıkladı.

Maske ve dezenfektan dağıtılacak

Öğrencilerin sınava gelirken maske getirmelerini istemediklerini söyleyen Selçuk şöyle konuştu:

"Biz hiç kimseden maske getirmesini istemiyoruz. Yeni maskelerin hepsini çocuklarımıza dağıtacağız. Dezenfektan var. Çocuklarımız bunu kullanacak. Çocuklarımız sınava geldikleri maskeleri çıkartıp yeni maskeyi kullanacaklar. İki sınav arası boşlukta içeri döndüklerinde yeni bir maske verme ortamı sağladık. Bu nedenle içeride sınav başladıktan sonra, sınav esnasında maskelerini çıkartabilirler. Velilerimizi okula bahçesine almayarak öğrencilerimizle iletişimini kestiğimiz için, sınav arasındaki oluşacak gereksiz temastan da kaçınılmış olacak."

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir