Görüş Bildir
Haberler
Zaman Yolcusu, Dedektif, Sukastçi: Başarılı Aktör Bruce Willis'i Farklı Karakterlerde İzlediğimiz 15 Film

Zaman Yolcusu, Dedektif, Sukastçi: Başarılı Aktör Bruce Willis'i Farklı Karakterlerde İzlediğimiz 15 Film

25.01.2022 - 07:45

Sinema tarihinin en sevilen oyuncularından biri olan Bruce Willis, kariyerinde pek çok başarıya imza attı. Hayat verdiği karakterler ile izleyenlerin sevgisini kazanan Willis, yer aldığı filmlerle milyarlarca dolar hasılat elde etmeyi de başardı. Dram, aksiyon ve komedi gibi türlerde izlediğimiz Willis 20'den fazla yapımda yer aldı. Willis'in filmleri pek çok kesime hitap ediyor. Siz de aksiyon ve eğlenceli dolu bu filmlere bir göz atın. İşte başarılı aktör Bruce Willis'in IMDB puanlarına göre sıralanmış en iyi 15 filmi.

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

15. Armageddon (1998) - IMDb: 6.7

15. Armageddon (1998) - IMDb: 6.7

New York şehrine birden bire küçük meteorlar düşmeye başlar. Bu konu hakkında endişelenen ve araştırmalar yapan NASA, çok daha büyük bir meteorun Dünya'ya yaklaştığını fark eder. İnsanlığın sonunun gelmemesi için bu meteorun bir şekilde durdurulması gerekir. Bunun için bir plan yapılır ve sondajcılardan oluşan bir ekip kurulur. Bu ekip, meteoru delip içine bir nükleer bomba yerleştirmeyi amaçlar. Filmde Bruce Willis, sondaj ekibinin lideri Harry S. Stamper rolü ile izleyici karşısına çıkıyor.

14. Motherless Brooklyn / Kimsesiz Brooklyn (2019) - IMDb: 6.8

14. Motherless Brooklyn / Kimsesiz Brooklyn (2019) - IMDb: 6.8

1950'li yıllarda New York'ta Tourette sendromlu bir dedektif olan Lionel Essrog, arkadaşı Frank Minna'nın ölümünü araştırır. Bir yandan rahatsızlığı ile uğraşırken diğer şeylerle ilgilenmesi çok daha zor olur. Elinde çok az ipucu olmasına rağmen çok iyi çalışan bir zihne sahip olması ona bu süreçte büyük fayda sağlar. Edward Norton'un yazıp yönettiği ve başrolünü üstlendiği filmde Bruce Willis Frank Minna rolünde.

13. Red (2010) - IMDb: 7.0

13. Red (2010) - IMDb: 7.0

Emekli CIA ajanı Frank Moses, gözlerden uzak sakin bir hayat yaşar. Ancak bu sakin hayatı, yüksek teknolojili silahlara sahip olan bir adam tarafından öldürülmeye çalışılınca değişir. Kimliğinin ortaya çıkması ve sevdiği kadının hayatının tehlikeye girmesiyle Frank harekete geçer. Eski takım arkadaşlarını çağırır. Frank ve takımı bu tehlikeye karşı birlikte savaşması gerekir.

12. The Last Boy Scout / Son Görev (1991) - IMDb: 7.0

12. The Last Boy Scout / Son Görev (1991) - IMDb: 7.0

Özel ajan Joe Hallenbeck'in hayatı istediği gibi ilerlemez. Evliliğinde sorunlar yaşar ve bir dedektif olarak hayatına devam eder. Joe, Jimmy Dix adında eski bir futbolcunun kız arkadaşını koruma görevi alır. Ancak kız yeraltı dünyasından kişiler tarafından öldürülür. Bu cinayetten sonra Joe ve Jimmy birlik olarak katillerin peşine düşer. Araştırmaya devam ettikçe politika ve futbolun çok daha derin dünyalarına girerler. Joe Hallenbeck rolünde olan Bruce Willis'i bir kez daha bir ajan rolünde gördüğümüz film macera tutkunları için iyi bir seçim.

11. Unbreakable / Ölümsüz (2000) - IMDb: 7.3

11. Unbreakable / Ölümsüz (2000) - IMDb: 7.3

Büyük bir tren kazasından sağ kurtulan tek kişi olan David Dunn'ın nasıl hayatta kaldığı anlaşılamaz. Daha ilginci de kazadan en ufak bir çizik bir almadan kurtulması olur. Böylesine mucizevi bir olaya ilk defa şahit olan insanlar da haliyle bu durumu merak ederler. Bir çizgi roman koleksiyoncusu olan Elijah Price, David'e ulaşır ve böyle bir olayın nasıl gerçekleşebileceğiyle alakalı bir teoriden bahseder. Bunun üzerine David zamanla kendini keşfetmeye başlar. Filmde Bruce Willis'i David rolü ile izliyoruz.

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

10. Nobody's Fool / Kül Yutmaz (1994) - IMDb: 7.4

10. Nobody's Fool / Kül Yutmaz (1994) - IMDb: 7.4

New York'ta küçük bir kasaba yaşayan enerjik ve özgür ruhlu Donald Sullivan sakin bir hayat yaşar. Sullivan'ın hayatı oğlunun hiç beklemediği bir anda onu ziyarete gelmesi ile değişir. Geride bıraktığı yıllar, karısı ve çocuğu ile yüzleşen Donald, hiç görmediği torunuyla da tanışıp bir bağ kurmaya çalışır. 1994 yapımı filmde Willis, Carl Roebuck rolünde.

9. Looper / Tetikçiler (2012) - IMDb: 7.4

9. Looper / Tetikçiler (2012) - IMDb: 7.4

2072'de zamanda yolculuğun mümkün olduğu bir dönemde geçen filmde, zengin ve güçlü insanlar, istedikleri insanın 30 yıl önceye gönderilerek orada öldürülmesini sağlarlar. Bunu da 2042'te bulunan özel suikastçılar gerçekleştirir. 2042'de yaşayan özel bir suikastçı olan Joe, zengin ve rahat bir hayat yaşar. Ancak bir gün öldürmesi için gönderilen kişi 30 yıl sonraki kendisi olunca her şey alt üst olur. Bu konuda ne yapması gerektiğini çözmesi ve mantıklı bir şekilde hareket etmesi gerekir. Bu süreçte aksiyon dolu bir hikaye ortaya çıkar.

8. Lucky Number Slevin / Şanslı Slevin (2006) - IMDb: 7.7

8. Lucky Number Slevin / Şanslı Slevin (2006) - IMDb: 7.7

Oldukça şanssız bir insan olan Slevin'in yüzü bir türlü gülmez. Sevgilisi onu aldatır, evinden atılır ve bunun üstüne bir de kimliği çalınır. Her şey ters gittiği için Los Angeles'tan uzaklaşıp bir süre rahatlamak ister. Bunun için New York'ta yaşayan arkadaşının evinin anahtarlarını alır ve bir süre orada kalır. Tabii ki şanssızlıklar Slevin'i yine takip eder. İki mafya babası, aralarında yaşanan sorunlar nedeniyle arkadaşı Nick Fisher'ın peşine düşerler. Ancak arkadaşının evinde kalan Slevin'in bundan haberi olmaz. Filmde Willis, Bay Goodkat olarak yer alıyor.

7. The Fifth Element / Beşinci Element (1997) - IMDb: 7.7

7. The Fifth Element / Beşinci Element (1997) - IMDb: 7.7

23. yüzyılda Dünya yok olma tehlikesiyle karşı karşıya kalır. Bunu önlemek için de beşinci element adı verilen elementin bulunması gerekir. Beşinci elementi bulabilecek kişi de Leeloo adında bir yaratık olur. Ona bu arayışta Korben Dallas adında bir taksi şoförünün yardım etmesi gerekir. Filmde Bruce Willis, Korben Dallas karakterini canlandırıyor.

6. Moonrise Kingdom / Yükselen Ay Krallığı (2012) - IMDb: 7.8

6. Moonrise Kingdom / Yükselen Ay Krallığı (2012) - IMDb: 7.8

Küçük bir kasabada birbirine aşık olan iki genç kasabadan kaçarlar. Ancak kasabanın şerifi ve kasabanın sakinleri gençlerin kaybolduğunu düşünür ve onları aramaya başlar. Listede 6. sırada yer alan filmde Bruce Willis kasaba şerifi Sharp'ı canlandırıyor.

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

5. Sin City / Günah Şehri (2005) - IMDb: 8.0

5. Sin City / Günah Şehri (2005) - IMDb: 8.0

Marv, aşık olduğu kadınla bir gece geçirir ve sabah olduğunda onun yanında ölü olduğunu görür. Olay bir cinayet olarak görülür ve cinayetin baş şüphelisi Marv olur. Marv bundan sonra hem polisten kaçıp hem de gerçek katilin peşine düşer. Filmde Willis, John Hartigan karakterini canlandırıyor.

4. 12 Monkeys / 12 Maymun (1995) - IMDb: 8.0

4. 12 Monkeys / 12 Maymun (1995) - IMDb: 8.0

Dünya'ya çok tehlikeli bir virüs yayılır ve nüfusun büyük bir çoğunluğu bu virüs nedeniyle ölür. İnsanlar virüsten korunmak için yer altında yaşamaya başlarlar. Virüse karşı bir çözüm yolu arayan bilim insanları ise bir zaman makinesi yaparlar. Zamanda yolculuğunu test edecek kişi de eski bir mahkum olan James Cole olur. James bu zaman yolcuğunda kendini bir akıl hastanesinde bulur. Ancak kendisinin gelecekten geldiğini ispat etmesi pek mümkün olmaz. Bruce Willis bu filmde, James Cole karakterini canlandırıyor.

3. The Sixth Sense / Altıncı His (1999) - IMDb: 8.1

3. The Sixth Sense / Altıncı His (1999) - IMDb: 8.1

Büyük bir kaza geçirip ölümün kıyısından dönen Psikiyatr Crowe, mesleğine uzun yıllar sonra geri döner. Yaşadığı travmayı hala atlatamayan Crowe'un ilk hastası küçük bir çocuk olur. Bu küçük çocuğun yaşadığı sorunları anlamaya çalışan Crowe'un hayatı, çocuğun sırlarını öğrendikten sonra tamamen değişir. Listemizde 3. sıradaki Altıncı His'te Bruce Willis, Doktor Crowe rolünde.

2. Die Hard / Zor Ölüm (1988) - IMDb: 8.2

2. Die Hard / Zor Ölüm (1988) - IMDb: 8.2

New York'ta bir dedektif olan John McClane, eşi Holly ile arasını düzeltmek için Noel gecesinde Los Angeles'a gelir. Eşinin çalıştığı şirkette bir partide olduğunu öğrenir ve oraya gider. Şirkette kıyafetlerini değiştirmek için bir odaya girdiği sırada şirkete bir grup terörist saldırır. Herkesi rehin alan teröristlere karşı gelebilecek tek kişi John McClane olur. Çok katlı bu şirket binasında teröristleri etkisiz hale getirmek için bir plan yapar. Artık neredeyse bir kült haline gelen Zor Ölüm'de Willis, John McClane rolünde izleyici karşısına çıkıyor.

1. Pulp Fiction / Ucuz Roman (1994) - IMDb: 8.9

1. Pulp Fiction / Ucuz Roman (1994) - IMDb: 8.9

Tarantino'nun efsane yapımlarından biri olan Pulp Fiction birbirinden ayrı karakterlerin hikayelerinin bir şekilde kesişmesini konu alır. Ringo ve Yolanda adında iki soyguncu, Jules ve Vincent adında iki tetikçi, onların patronu Wallace ve eşi Mia ile Boksör Butch filmde yer alan karakterler. İlk başta her karakterin hikayesi farklı gibi görünse de bir noktada hepsinin yolu kesişir. John Travolta, Samuel L. Jackson ve Uma Thurman gibi ünlü isimlerin yer aldığı filmde Bruce Willis, Boksör Butch rolü ile izleyici karşısına çıkıyor.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
7
1
0
0
0
0
0
Yorumlar Aşağıda
Reklam
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın