Yüzlerce İnsan Kanal İstanbul Projesi’nin İptali İçin Yağmurun Altında Kuyruk Oluşturdu!

17PAYLAŞIM

TMMOB’un Kanal İstanbul Projesi’nin iptali için hazırladığı dilekçeyi teslim etmek isteyen yurttaşlar İstanbul Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’ne akın etti. Dün başlayan dilekçe mesaisi bugün de devam ederken, sabahın erken saatlerinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın Beşiktaş’taki il müdürlüğüne gelen yurttaşlar yağmur altında uzun kuyruklar oluşturdu.

İşte o görüntüler:

Bakanlık açıklama yapmıştı:

Öte yandan İstanbul Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, taşınmayı gerekçe göstererek Cuma günü Kanal İstanbul Projesi ÇED Raporu’na yapılacak itiraz başvurularının teslim alınmayacağını duyurmuş, hafta sonu ve yeni yıl resmi tatilleri nedeniyle itiraz dilekçeleri işleme alınmayacağı öğrenilmişti.

 Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, 23 Aralık’ta Kanal İstanbul projesi ile ilgili hazırlanan Çevresel Etki Değerlendirmesi (ÇED) raporunu kabul etmiş, rapor; 10 gün boyunca askıda kalacak ve yurttaşların görüş, eleştiri ve itirazlarına açık olacak. İtirazlar, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüklerine dilekçeyle başvurarak yapılabildiği gibi, ilgili kurumlara faks göndererek ya da CİMER üzerinden de yapılabiliyor. 23 Aralık Pazartesi günü başlayan süreç 3 Ocak’ta son buluyor.

Kaynak: tele1

Farklı bir açıdan o sıra:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir