Yerli Ünlülere Hapis Şoku! Zamanında Özgürlüklerinden Olmuş 14 Sabıkalı Ünlü

-
Abone ol

Belki onlar gibi ünlü ve zengin olamadınız ama en azından suçlara da karışmadınız, özgürlüğünüzden olmadınız be arkadaşlar!

1. Doğuş, 18 yaşından küçük bir kızı alıkoyduğu ve ırzına geçtiği için hapse girdi.

Bir dönem sokaklarda kalarak çeşitli suçlara karıştığını itiraf eden Doğuş, tecavüz suçundan 1993’te 1 yıl 9 ay hapis cezasına çarptırıldı. Cezası kesinleşince Bayrampaşa Cezaevi'ne girdi. 4 ay kaldığı cezaevinde, tecavüz ettiği kadın ile evlenince tahliye edildi.

Manidar, değil mi?

2. Deniz Seki'nin hikayesi bildiğiniz gibi... Başkalarına uyuşturucu temin etmek suçundan hala cezaevinde.

"Uyuşturucu temin etmek" suçlamasıyla Şubat 2009’da tutuklanan Deniz Seki, 220 gün hapis yattıktan sonra Ekim 2009’daki ilk duruşmasında tahliye edildi. Mayıs 2014’te hakkında yine yakalama kararı çıkarılan Deniz Seki, ortalıktan kayboldu. Hukuki mücadelesini sürdürmeye ise devam ediyordu. Kasım 2014'te Büyükçekmece'de yakalandı ve 2017'nin sonunda özgürlüğüne kavuşacağı söyleniyor.

Tüm bunlar bir tarafa, Deniz Seki'nin uyuşturucudan çok aşktan hüküm giydiğini düşünenler de çok! İyisin tabi!

3. Bugünlerde hepimize sağlıklı yaşam dersleri veren Ebru Şallı'nın kokainden dolayı hapis yattığını biliyor muydunuz peki?

Kokain kullandığı iddia edilerek 1999 yılında İstanbul'da gözaltına alındı ve  Bakırköy Kadın ve Çocuk Tutukevi'nde 15 gün hapis yattı. Çıktıktan sonra ise "filmlerdeki kadar kötü değildi. Hilton da değildi tabii" dedi. 

Neyse gene ucuz atlatmış!

4. Haluk Levent cezaevi konusunda en şanssız isimlerden biri. Bir kere hüküm giymiş olsa da defalarca haciz ve yakalanmalarla uğraştı.

Bir dönemler borç batağından kurtulamayan ünlü rockçı Haluk Levent, 350 bin TL borcu olduğu şarkıcı Arel tarafından defalarca mahkemeye verildi. Aynı şekilde bir iş adamına da 1 milyon lira borcu olduğu iddia edildi. Yaklaşık on yıldır kurtulamadığı çeşitli ticari davalar yüzünden 1997'nin Ağustos ayında cezaevine girdi. 9 ay cezaevinde kaldı. 

Haluk Levent artık borçsuz, kafası rahat!

5. Ünlü manken Tuğba Özay'ın başını yanlış sevgili seçimi yaktı!

Tuğba Özay'ın cezaevine girmesinin sebebi o yıllarda birlikte olduğu sevgilisi Akın Büyükoğlu'ndan ayrılmak için Susurluk Davası hükümlüsü Yaşar Öz'den yardım istemesiydi. Mafyatik işlere karıştı yani!  Paşakapısı Kadın ve Çocuk Tutukevi’ne girdi ve 5.5 ay hapis yattı.

Yazık bir de kariyerinin resmen zirvesindeydi. Fakat tehlikeli ve istismarcı sevgilisinden ayrılmak için başka yol bulamamış olacak ki böyle bir seçim yaptı. İçerideyken bir de eski sevgilisine bolca laf soktuğu "Madam gibi Adam" isimli bir kitap kaleme aldı. Çıktıktan sonra ise toparladı, evlendi, boşandı, işine devam etti...

6. İmparator bile hapse düştü... Hayır, kadına şiddetten falan değil! Polisle tartışmaktan!

1987’de İzmir Fuarı'nda çekim yapmasına izin vermeyen polislerle tartıştı. Tatlıses polise hakaretten Buca Cezaevi’nde 16 gün hapis yattı.

7. Gökhan Özen sevgilisini taciz eden bir kuaförün kaçırılması ve dövülmesine sebep olduğu için 2 ay hapis cezası aldı.

Durumlar biraz mafyatik oldu. Kaçırılan ve şikayetini geri çeken kuaför, Özen'in 2 ay içerisinde tahliye olmasını sağladı. Tahrik ve iyi hal indirimi uygulanarak ceza 10 aya düşürüldü, ayrıca şarkıcının ilk suçu olması nedeniyle bu cezası da 5 yıl süreyle ertelendi. Sonuçta Gökhan Özen 2 ay ile özgür kaldı.

Söylenenlere göre Gökhan Özen eylemi gerçekleştiren kişilere pahalı bir araba hediye etmişti. Sanatçının zaten bir takım mafyatik çevrelere yakınlığı biliniyor...

8. Bülent Ersoy da 1980 yılında hapse giren ünlülerden oldu.

Ünlü sanatçı 19 Eylül 1980'de evine gelen hakime hakaret edince tutuklanıp, İzmir Buca Cezaevi'nde özel bir bölüme yerleştirildi. 11 ay 20 gün hapis cezasına çarptırılan Ersoy'un cezası hapishanede yattığı 45 gün göz önüne alınarak ertelenmişti. Ersoy, daha sonra Kuşadası'nda bir gazeteciye saldırıp, makinesini kırdığı iddiasıyla Söke Cezaevi'ndeki kadınlar koğuşuna konulmuş ve orada da 2 ay yatmıştı.

9. Öztürk Serengil'in kumarla başı dertteydi, çok fazla borcu vardı ve hayatı adeta bir aksiyon filmi gibiydi!

1980’li yıllarda Libya’da ticaret yapan Öztürk Serengil, bir süre sonra dolandırıcılık yaptığı iddiasıyla tutuklanıp cezaevine konuldu. Eşi, Seren Serengil'in annesi kefaletini ödeyerek kocasını kurtardı.

10. Serdar Ortaç'ın neden hapse girdiğini hepimiz biliyoruz, hatırlamakta da fayda var:

Ahmet Kaya'ya "vatan haini" diyerek çatal bıçak fırlatan Serdar Ortaç, "askerlikten kısmen veya tamamen kurtulmak için hile yapmak" suçundan 54 gün Mamak Askeri Cezaevi'nde kaldı.

11. Ahmet Kaya daha 16 yaşındayken yasadışı afiş basmaktan hapse atıldı.

1999 yılında ise 3 yıl 9 ay ağır hapis cezasına çarptırıldı. Türkiye'den gittiği için ise bu hapis cezasını yatmadı.

12. Selda Bağcan şarkıları yüzünden 1981'de bir kere, 1984'te iki kere hapse girdi.

İşkence dahi gören sanatçı hapisten çıktıktan sonra da ekranlardan ve radyolardan uzun süre yasaklı kaldı.

13. Tarık Akan, 12 Eylül'de 12 yılla yargılanmış ancak 2.5 ay hücre hapsi cezası almıştı.

Hapis süresince yaşadıklarını ve gördüğü işkenceleri "Anne Kafamda Bit Var" kitabında anlattı. 

Sol görüşlü insanların uzun süreli hapis cezaları aldığı 12 Eylül döneminde kendisine destek çıkan pek çok oyuncu arkadaşı sayesinde 2,5 ay gibi kısa bir ceza ile kurtulmuştu. Bundan da kitabında bahsetti.

14. Yılmaz Güney...

1971'de Mahir Çayan dahil Türkiye Halk Kurtuluş Cephesi üyelerini sakladığı gerekçesiyle 2 yıl hapse ve sürgüne mahkum edildi. 1974'te cezaevinden çıktı. Ardından ise bir gazinoda ilçe yargıcı Sefa Mutlu'yu öldürmekten tutuklandı ve 1976'da 19 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Beş yıl hapis yattıktan sonra 1981 yılında izinli olarak çıktığı cezaevinden yurtdışına firar etti.

Bir daha Türkiye'ye dönemedi...

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
tc-ahmet-ozan-sen

"ceza almak" değil o, hapiste yatmak. Tarık Akan mesela, beraat etmiştir ama duruşmaya çıkana kadar hapiste "tutuklu olarak" yatmıştır. Gökhan Özen'in de Ümraniye cezaevinde geçen iki ayı "tutukluluk" idi. Bir de Ahmet Kaya'nın resmi biyografisinin aksine, cezaevine girme sebebi Kürt İdris'in oğlunun bürosunda bulunan ruhsatsız bir silahı üstlenmesiydi, adi suç yani.

tc-ahmet-ozan-sen

Popstar Bayhan'ı da bu listede sayabiliriz. Amcasının oğlunu kavga esnasında öldürmekten ceza almış, ayrıca Hatay cezaevinde birini şişleyerek para cezası almıştı. Hatta Popstar'dayken arandığı ortaya çıkmış, Deniz Seki "bu adama nasıl böyle ilgi gösterirler" diye isyan ederek jüriden çekilmişti. Allahın sopası yok, Deniz Seki erkek olsaydı da ceza aldığı fiilden (uyuşturucu ticareti)hapse girse şişlenecekti (kadın koğuşunda pek yoktur fiil ayrımı), Bayhan'sa saygı görecek ve çekinilecekti...

smyl

#1 "Gamsız" pezevenk hiç sevmedim bu adamı zaten,bu tecavüz olayınıda yeni öyrendim.Konuşsa dünyanın en samimi insanı sanırsın o.ç

Gizli Kullanıcı

Ahmet Kaya'nın 1999'da yargılandığı davanın terör davası olduğunu da belirtseniz çok güzel olur.

Gizli Kullanıcı

Sonra biz "ahmet kayayı da sanatını da sikeyim" deyince saygısız oluruz işte.Maalesef içerikleri hep taraflı hazırlıyor bu editörler.

Gizli Kullanıcı

Sanatta güzellik öncelik sırasında başta olmamalı.Sanatçı dediğin insana örnek olmalı.Bir teröristin nasıl örnek teşkil edeceği malum.

Gizli Kullanıcı

Şimdi abdullah öcalan şerefsizinin şarkıları olsa ve güzel olsa hepsi dinler miydiniz siz?

Gizli Kullanıcı

Ahmet Kaya suçsuzdu diyenler bu ülke mahkemelerini kabul etmiyor mu?

Gizli Kullanıcı

Onu bırak "apoyu özledim" diye şarkı çığırıyordu Almanya'da.

Gizli Kullanıcı

Aynen öyle

Gizli Kullanıcı

Serdar Ortaç nereli annesi veya babası Kırgız mı Nogay mı neydi

haylazadam

kastamonulu

Gizli Kullanıcı

Thanks:). karışık değilmiydi

Gizli Kullanıcı

Serdar Ortaç Tatar Türkü diye biliyorum.

Gizli Kullanıcı

Tatar yokta Kırgız karışığı sanıyordum :(

Gizli Kullanıcı

Kırgız karışığı ne kardeşim.Anne ve babası da Türk değil mi?Yani demek istediğim Kırgız da Türk,Tatar da Türk biz de Türk.

Gizli Kullanıcı

Kırgızlar da Türk ama Kırgız demek daha uygun :)

Gizli Kullanıcı

Kardeşim böyle dersek ayırmış oluruz.Bu sovyetlerin başlattığı bir uygulamadır.Aramızda birlik oluşmaması için Türk ismi yerine Kırgız,Kazak,Azeri,Özbek gibi isimleri yaygınlaştırmışlardır.Mesela ben Karamanoğlu beyliğindenim,yani Avşar veya Beydili Türkmeniyim(tarihçiler kesinleştiremedi hangisi olduğunu) ama ben Avşarım ve ben Beydiliyim demiyorum.Çünkü bu ikisi de TÜRK boyu.O yüzden hiç değilse Kazak Türkü,Kırgız Türkü vb. diyelim.

Gizli Kullanıcı

Tamam Peki

nyeri

Hepsine OH olmuş, ama Tarık Akına YAZIK olmuş...:((

nyeri

Öylesine dedim Tarık Akını çok seviyorum da...

kafasi_guzel

Sevmeden önce bi adını yazmayı öğrenseydin canım yaa.. Tarık AkAndır

nyeri

Ben öyle tercih ediyorum canım yaa..

nyeri

Tarık AkAn olduğunu tüm dünya biliyor...-_-

kafasi_guzel

Seni kurallara karşı çıkan asi ergen seniii

Görüş Bildir