Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Viski’nin Sağlığınıza Yararlı Olan Sizleri Şaşırtacak 10 Özelliği

316bPAYLAŞIM

Viski‘yi içip içebileceğiniz en iyi alkolllü içeceklerden birisi yapan özelliklerden en önemlisi ertesi gün Hangover‘a sebebiyet vermemesi. Haftada bir kaç parmak viski içmeniz durumunda size sağlayacağı sayısız faydalara bir göz atalım...

Kaynak: http://okaraburun.com/viskinin-sagligini...

1. Kilo aldırmaz

Özellikle tekel bayilerde, marketlerde rahatlıkla bulabileceğiniz bira, şarap ve çeşitli kokteyl’lere nazaran viski, düşük kalorili bir içkidir. Düşük şeker oranı sayesinde bir şişe viskiyi kilo alma korkusu olmadan yada bira göbeği yapmadan rahatlıkla içebilirsiniz.

2. Kalp sağlığına çok faydalıdır

Viski içmenin direkt olarak kalp sağlığınız için faydalı olduğunu biliyor muydunuz? Dark bira ve şarabın dışında bunu size sağlayacak başka bir içki yok. Viski damar tıkanıklığını ve pıhtı olasılığını önlemek ile kalmıyor, felç ve kalp krizi riskinide en aza indiriyor. İçerdiği antioksidanlar, kolesterolün damarlarınızı tıkamasını engelliyor, hatta iyi kolesterolünüze olumlu etkide bulunarak artmasını sağlıyor.

3. Kanser ile savaşır

Viski yoğun oranda antioksidanlar içerir, özellikle anti-kanserojen ve anti-mutagenik bir fenolik asit olan “ellagic acid” yönünden müthiş zengindir. Bu antioksidanlar, vücudunuzdaki DNA ların kanserli hücreler ile etkileşmesini engelleyerek carsinojenlerin oluşmasınn önüne geçerler. Daha bitmedi, ayrıca bağışıklık sisteminizi kemoterapiye karşı korur ve vücudunuzdaki oksidasyonu da düşürür.

4. Beyin sağlığına faydalıdır

2003 yılında yapılan bir araştırma sonucunda viskinin Alzheimer ve bunama riskini azalttığı görülmüş. Eğer ileri yaşlarda beyninizin yavaşladığını ve eskisi gibi çalışmadığını fark ederseniz hemen viskiye başlamakta fayda var. Ayrıca yaşlanan organların daha iyi çalışmasını sağladığı da bilinen bir gerçek.

5. Felç riskini azaltır

Viski sadece kolesterollerin damarlarınızda birikmesini engellemekle kalmıyor, aynı zamanda kan damarlarınızı rahatlatıyor ve bu sayede kan, damarlarınızda daha pürüzsüz ve takılmadan akıyor. Viskinin en önemli özelliklerinden birisi bu olarak kabul ediliyor.

6. Stress ile savaşır

Stress insan vücuduna çok geniş ölçeklerde zararlar vermekte, neyse ki bununla baş edebileceğimiz bir kadeh viskimiz var. Viski endişe ve stresi azaltarak, sinirlerinizi rahatlatıyor. Vücudunuzda ki dolaşımı hızlandırır, tüm organlara taze ve oksijenle dolu kan hücreleri gönderir. Bir yada iki kadeh viski sizi anında rahatlatmaya ve sakinleşmeye yöneltir.

7. Hafızanızı güçlendirir

Viskideki anioksidanlar beyin sağlığınıza katkıda bulunur ve aynı zamanda dolaşımın düzenlenmesi sayesinde hafızanıza da olumlu katkılar sağlar. Bu sayede alzheimer ve bunamaya karşı da koruma sağlamış olur.

8. Sindirime yardımcı olur

Viski’nin sindirime iyi gelecek bir ilaç gibi içildiğini biliyor muydunuz? Ağır yemekler yenildikten sonra bir kadeh viski içildiğinde sindirime yardımcı olur ve vücudu rahatlatır. Ayrıca iştahınızı keserek aşırı yeme isteğinizi de köreltir. En güzeli de midedeki sindirimi kolaylaştırıyor ve zor sindirilen besinlerin kolaylıkla sindirmesini sağlıyor.

9. Ömrü uzatır

Yine içerdiği birçok yararlı antioksidanlar sayesinde, hastalık riskini azaltarak ömrünüzü uzatıyor. Vücudunuzu hastalıklara karşı koruyarak hücrelerinizin gereksiz bölünmesini önlediği için uzun bir hayata da davetiye çıkartıyor.

10. Şeker hastalarına faydalı

Viski 0 karbonhidrat içeren bir içkidir, kan şekerinize herhangi bir etkisi olmadığı için istediğiniz kadar içebilirsiniz. Eğer şeker hastalığınız varsa birkaç parmak viski size iyi gelecektir.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
baris-gundogdu3

Herşey doğruda 100-200 küsür verdikten sonra o strese değil viski narkoz iyi gelmez.

asuvanet

Günde 1 parmak kadar su bardağına (Normal su bardağı, abartmayın yani) koyup üzerine su doldurup şifa niyetine afiyetle içebilirsiniz. Fazlası zarar. Yani birileri haram vs. olayına girmesin. Ağrı kesicinin de fazlası haramdır çünkü. Değil diyen varsa buyursun on tane birden içsin o zaman.

monser

lan 100-150 tl olmuş fiyatı.o parayı verdikten sonra nasıl iyi gelsin bir yerine?

mustafa-ozturk35

noldu koçum Bu seferde Vihischi lermi elinizde kaldı,kurufasulyenin faydaları gibi adeta !

halil-yilmaz3

bunca yıl hiç tereddüt etmeden içerim zevkle mutlulukla tüketirim çok içip götü başı dağıtmaktan başka bir zararını görmedim ama nedense alkol sağlığa cok zararlıdır görüşü inanclar sayesinde tüm insanlara aktarılmıştır ama içsende ölecen içmesende hayatında kendinede bir şans ver ve etrafındaki herşeyede bir şans ver dünya nimetlerle dolu iyisi kötüsü diye ayrım yaparsan bazılarıda seni iyi yada kötü diye ayrıştırır sınıflandırır alkol candır alkol giren eve hacı hoca cemaatci mendeburlar girmez ;) ve feto mevzusu için iceri tıkılmak istemiyorsanız günde en az 50lik devirin

deniz-han-celebi

HALİL YILMAZ GÜLDÜRDÜN BENİ BE KARDEŞİM HAHAHAHA CEMTÇİ HACI HOCA GÖTVEREN HEPSİ VALLA DOĞRU

Görüş Bildir