Görüş Bildir
Haberler
Suç Örgütlerine Yönelik 8 İlde 'Sahil Rüzgarı Operasyonu': 171 Kişi İçin Gözaltı Kararı

Suç Örgütlerine Yönelik 8 İlde 'Sahil Rüzgarı Operasyonu': 171 Kişi İçin Gözaltı Kararı

Emniyet Genel Müdürlüğü KOM Daire Başkanlığı koordinasyonunda organize suç örgütlerine yönelik 8 ilde 171 şüphelinin yakalanması için 'Sahil Rüzgarı Operasyonu' başlatıldı.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Cumhuriyet Başsavcılıkları'nın talimatı doğrultusunda Emniyet Genel Müdürlüğü KOM Daire Başkanlığı, 8 ilde eş zamanlı “Sahil Rüzgarı operasyonu başlattı.

171 şüphelinin yakalanması için 8 ilde operasyon

171 şüphelinin yakalanması için 8 ilde operasyon

Operasyonlara ilişkin Emniyet Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

'Mafya tipi organize suç örgütlerinin nihai amaçları; haksız kazanç elde ederek maddi ve manevi güce ulaşmaktır. Bu doğrultuda hareket eden suç örgütleri sistematik bir şekilde değişik türdeki suç eylemlerini gerçekleştirerek kamu güvenliği ve barışına tehdit oluşturmaktadır.

Bu kapsamda; yetkili İl Cumhuriyet Başsavcılıklarının talimatları doğrultusunda ve KOM Daire Başkanlığı koordinesinde; turizm sezonu öncesi yerli ve yabancı turistlerin yoğun ilgi gösterdiği sahil şeridi illerimizi ve turistik diğer büyükşehirlerimizi de kapsayacak şekilde “Sahil Rüzgarı” kod adlı operasyon başlatıldı.

8 ilde yaklaşık 8 ay süren çalışmalar neticesinde; Antalya ilinde 32, Aydın ilinde 15, Balıkesir ilinde 25, İzmir ilinde 30, Mersin ilinde 19, Muğla ilinde 19, İstanbul ilinde 13 ve Adana illinde 18 şüpheli şahsa yönelik olmak üzere; yerel olarak organize suç örgütü faaliyetlerinde bulunan (yağma, tehdit, tefecilik, silahla yaralama vb), suç örgütlerine silah temini gerçekleştirdikleri tespit edilen toplam 171 hedef şahsa yönelik 21.05.2021 tarihinde eş zamanlı planlı operasyonlar yapıldı.'

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
75
10
6
1
1
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
withzeycey

Sedat pekerin korkusuna oluyor bunlar

Hermione Granger

bu kıro operasyon isimlerini kim buluyor ?

Pasif Kullanıcı

sen kendi PP ve ismin hakkında ki kıroluğu açıkla da o kolay

Kata kulli

Sülo mafyayla mücadele ediyor 😊😂