Batman ve Şırnak'ta Askeri Üslere Maket Uçaklı Saldırı Girişimi!

 > 
5PAYLAŞIM

Gece geç saatlerde Batman ve Şırnak'ta peş peşe patlama haberleri geldi. Sosyal medyada çeşitli iddialar dile getirilirken resmi makamlar bu kentlerdeki askeri tesislere maket uçaklarla saldırı girişiminde bulunulduğunu açıkladı.

Batman'da kaydedildiği belirtilen görüntüler 📹

Video: Twitter

Sosyal medyada çeşitli iddia ve görüntüler paylaşılıyor. 👇

Diyarbakır'daki saldırı girişiminin benzerleri

Fotoğraf: AA

DHA'nın bildirdiğine göre Diyarbakır'da dün 8'inci Ana Jet Üs Komutanlığı'na maket uçaklarla düzenlenen saldırı girişiminin benzeri bu gece Batman ve Şırnak'ta da gerçekleştirildi. 

Bu gece ilk saldırı girişimi saat 23.10'da Batman'daki 14'üncü İnsansız Uçak Sistemleri Üs Meydan Komutanlığı'nda meydana geldi. 

Ardı ardına yapılan 3 maket uçaklı saldırı güvenlik güçlerinin müdahalesi sonucu önlendi. Can kaybı ve yaralanmanın meydana gelmediği saldırıya ilişkin Batman Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada, "Batman'da bir askeri tesise saat 23.10 sularında 3 adet maket uçak ile saldırı girişiminde bulunulmuştur. Maket uçaklar etkisiz hale getirilmiştir. Herhangi bir zayiat yoktur" denildi.

İkinci saldırı girişimi ise saat 23.17'de Şırnak'ta meydana geldi. Şırnak 23'üncü Piyade Tümen Komutanlığı'na düzenlenen maket uçaklı saldırının ardından şehir merkezinde polis, güvenlik önlemlerini üst seviyeye çıkarırken, havada olan bir maket uçağa ise ateş açıldı. Saldırıya ilişkin Valilikten yapılan açıklamada "Şırnak 23'üncü Sınır Piyade Tümen Komutanlığımıza yönelik olarak maket uçak ile saldırı teşebbüsünde bulunulmuş, maket uçak etkisiz hale getirilmiştir. Herhangi bir zayiat yoktur." denildi.

MSB'den yapılan açıklama 👇

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir