Size Minnettarız! Koronavirüsle Canla Başla Mücadele Ederken Hayatını Kaybeden Sağlık Çalışanlarımızı Saygıyla Anıyoruz

7.1bPAYLAŞIM

Kendisini mesleğine adayan bütün sağlık çalışanlarımıza minnettarız. Hayatını kaybeden sağlık çalışanlarımızı saygıyla anıyoruz!

Koronavirüsle mücadelenin en başından beri bizler yaşayabilelim diye gecelerini gündüzlerine katıp en önde savaşan sağlık çalışanlarımız, bu salgından en çok etkilenen meslek gruplarından biri oldu.

Yeri geldi ailelerinden ayrı kaldılar, evlerine gidemediler...Gözlerini kırpmadan büyük fedakarlıklarla çalıştılar.

Bu süreçte koronavirüs nedeniyle hayatını kaybeden sağlık çalışanlarımıza olan borcumuzu asla ödeyemeyiz, saygıyla ve minnetle anıyoruz...

Haseki Hastanesi'nde görev yapan Radyoloji uzmanı Dr. Sinan Kakı’yı Kovid-19 nedeniyle kaybettik.

2015’te yakalandığı kanseri yenen hemşire Tuğba Kuşdemir, koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti.

Vaka sayılarından haberdar olmadığımız ilk zamanlarda Türkiye'deki ilk Kovid-19'lu hastaya müdahale eden kıymetli hocamız Prof. Dr. Cemil Taşçıoğlu'nu koronavirüs nedeniyle kaybettik.

Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Pataloji Ana Bilim Dalı'ndan emekli Prof. Dr. Feriha Öz’ü 87 yaşında Kovid-19 nedeniyle kaybettik.

Aile hekimi olarak çalışan ancak son 3 yıldır iş yeri hekimliği yapan Dr. Muharrem İdiz, evde istirahatteyken koronavirüs nedeniyle yaşamını yitirdi.

Dr. Muharrem İdiz’in kardeşi Dr. Nuri İdiz de abisinin ölümünden 18 gün sonra koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti.

Türkiye'de tıp dünyasının önemli isimlerinden biri aynı zamanda Goethe Enstitüsü kurucularından Prof. Dr. Fevzi Aksoy'u da koronavirüs nedeniyle kaybettik.

Eyüpsultan Nişanca Aile Sağlığı Merkezi'nde görev yapan 56 yaşındaki Dr. Yavuz Kalaycı, koronavirüs nedeniyle annesi, babası ve kardeşini kaybetti. Kendisi de aynı hastalığa hayatını kaybetti.

Kalaycı'nın son mesajını meslektaşı Tıbbi Onkoloji Uzmanı Doç. Dr. Erdinç Nayır sosyal medya hesabı Twitter üzerinden paylaşmıştı...👇

Koronavirüs Nedeniyle Hayatını Kaybeden Doktorun Son Mesajı: 'Kızlarım Küçük Sahip Çıkarsınız Değil mi? - onedio.com
Koronavirüs Nedeniyle Hayatını Kaybeden Doktorun Son Mesajı: 'Kızlarım Küçük Sahip Çıkarsınız Değil mi? - onedio.com

Denizli’de Devlet Hastanesi eski hekimlerinden ürolog Cemal Özkan, koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti.

Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde uzun yıllar doktorluk yapan Opr. Dr. Nihat Dayanıklı koronavirüs nedeniyle tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

İstanbul Acıbadem International Hastanesi çalışanı 33 yaşındaki Dilek Tahtalı, ilk vaka açıklanmadan önce 10 Mart'ta koronavirüse yakalandı ve 25 Mart'ta da yaşam savaşını kaybetti.

Türk üroloji camiasının önde gelen isimlerinden Prof. Dr. Sedat Tellaloğlu'da koronavirüs nedeniyle 85 yaşında hayatını kaybetti.

İstanbul Tıp Fakültesi'nde binlerce öğrenci yetiştiren 78 yaşındaki Prof. Dr. Murat Dilmener koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti.

Tıp camiasında bir duayen olarak tanınan ve çok sayıda doktorun hocalığını yapan Prof. Dr. Murat Dilmener’e 2004 yılında İstanbul Tıp Fakültesi Hastanesi’nde yoksul hastaları hukuka aykırı şekilde ücretsiz tedavi ettiği gerekçesiyle 135 profesör ile birlikte Maliye Bakanlığı tarafından soruşturma açılmıştı.

Koronavirüs'ün hekimlere ve sağlık çalışanlarına da bulaşmaya başladığı günlerde koruyucu ekipman eksikliğine dikkat çekip "Bizi kim koruyacak?" diyen Genel Cerrahi Uzman Doktor Salih Cenap Çevli koronavirüs nedeniyle yaşamını yitirdi.

Hamileyken Kovid-19'a yakalanan ve 34 haftalık bebeğini sezaryen ile dünyayaya getiren Dilek hemşire, yoğun bakımda günler süren yaşam mücadelesini kaybetti.

👇

Bakan Koca Duyurdu: Dilek Hemşire Koronayla Savaşını Kaybetti - onedio.com
Bakan Koca Duyurdu: Dilek Hemşire Koronayla Savaşını Kaybetti - onedio.com

İstanbul Avcılar Murat Kölük Devlet Hastanesi'nde 10 yılı aşkın süredir görev yapan genel Dr. Uğur Ertuğrul, koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti.

Ve daha binlerce sağlık çalışanımız bu savaşta hayatını kaybetti. Onlara hayat boyu minnettar kalacağız... Biz de yapılan bu fedakarlıkları hiçe saymayıp, sosyal mesafemizi korumalı ve maskesiz dışarı çıkmamalıyız. Kurallara uymalı ve normalleşme sürecinde ikinci bir felaket yaşanmaması için üstümüze düşeni yapmalıyız 🙏

Bu içerikler de ilginizi çekebilir 👇

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
favilla

nedense en çok canımı yakan su kizlarima sahip çıkın diyen doktor ile bebesi anasız kalan dilek hemşire..

kbrztrk92

eczacılarımız unutulmamalıydı

sterilmikrop

Bir alimin ölümü, bir alemin ölümü demişler ne kadar değerli Hocalarımızı kaybettik bu süreçte Allah rahmet eylesin.

Görüş Bildir