Hakkınız Ödenmez! Koronavirüs Riskine En Yakın Olan Sağlık Çalışanlarının Bu İsyanlarına Kulak Verin!

74bPAYLAŞIM

Bir an hastanede çalışan bir sağlık görevlisi olduğunuzu düşünün. Bu isyanlar haksız mı?

Koronavirüsün etkilediği vaka sayısı ülkemizde günden güne artıyor. Sosyal mesafe ve çeşitli tedbirleri uyguluyoruz fakat en büyük risk gruplarından biri de sağlık çalışanları. Onların isyanlarına hiç kulak verdik mi?

1. İstanbul Çapa Tıp Fakültesi Dahiliye Profesörü Cemil Taşcıoğlu'nun Covid-19 testinin pozitif çıktığını geçtiğimiz gün sosyal medya üzerinden duymuştuk.

2. Cemil Hoca, 4-5 aydır yurt dışına çıkmamış ama hasta teması ile virüsün bulaşıp bulaşmadığı da net olarak açıklanmadı. Fakat hastaneden bulaşma ihtimali kimseye imkansız gelmiyor.

3. Doktorlar ve sağlık çalışanlarının içinde bulunduğu durumla ilgili isyanları var. Gelin biraz da onlara kulan verelim!

twitter.com

4. 

twitter.com

5. 

twitter.com

6. 

twitter.com

7. 

twitter.com

8. 

twitter.com

9. 

twitter.com

10. 

twitter.com

11. 

twitter.com

12. 

twitter.com

13. 

twitter.com

14. 

twitter.com

15. 

twitter.com

16. Sağlık çalışanları için bir an evvel gerekli tedbirlerin alınmasını umut ediyoruz. Onlar olmasa bu zor günleri atlatmamız mümkün değil. Umuyoruz ki bu isyanlara yetkililer ve herkes bir an evvel kulak verir!

twitter.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
cevrimdisi

SAĞLIKÇILAR DOKTORUNDAN HASTABAKICISINA GÜVENLİĞİNE KADAR HEPSİ SEFERBER OLDULAR. AYAĞINIZA TAŞ DEĞMESİN. VE FAKAT SAĞLIKÇILARIN İŞİNİ KOLAYLAŞTIRMAK ADINA BULAŞIKLIĞI EN AZA İNDİRMEK İÇİN ACİL TEDBİRLER ALINMALI DAHA FAZLA TEDBİR

demas

sadece saglikcilardami sorun. ya gozu ac maket sahipleri elemanlarini calistiriyolar ne bayram ne yilbasi ne virus calis babam calis yazik valla halkimiza herseye ragmen calistiriliyi

gozde-cetin8

koruyucu ekipman diye verdikleri paçavra gibi birşey. çindeki gibi komple dışarısıyla teması kesen tulum benzeri bir ekipman yok ki verilsin.bizim canımızın bir önemi yok.

suvecikolata

Valla şimdiden acilciler olarak zar zor maske bulmaya başladık (Benciller ve hırsızlar sağolsun), virüs zirve yaptığında ne yaparız bilmiyorum en son naneyi yedik kaçın diycem o olacak. Hadi biz mecburuz da diğer insanları gerçekten anlamıyorum. Siz pnömoniden günlerce boğula boğula cehennem azabı yaşayan insanları görseydiniz, ne olur kurtar beni diyerek ellerimizde kalbi duran kişileri bilseydiniz bırakın dışarı çıkmayı odanızdan dışarı adım atmazdınız

arsenic

Ne kadar hazırlıksız olduğumuzun ve bizleri nelerin beklediğinin en acı ve gerçekçi tablosu, sağlık çalışanlarının yaşadıkları ve mücadele ettikleri şeyler. Sağlık personeli kendini koruyamazsa onlar nasıl insanları tedavi edebilecek? Yeterli koruyucu ekipman ve solunum cihazları olmazsa bu virüsle nasıl mücadele edilecek? Enfekte insanlar artarsa, durumu ciddileşen insanlar artarsa onlar neyle? kimlerle? nasıl tedavi edilecek? Cumhurbaşkanını, Sağlık bakanını, hükümeti tebrik edenler bunları gerçekten soruyor mu?

Görüş Bildir