Kendisini Mesleğine Adayan ve Koronavirüs Sebebiyle Kaybettiğimiz Prof. Dr. Cemil Taşçıoğlu'na Saygı Duymak İçin Çok Sebebimiz Var

121bPAYLAŞIM

Cemil Hocam, yattığın yer nurla dolsun. Seni ve emeklerini sonsuza dek saygıyla anacağız...

Belki çoğumuz Koronavirüs'le ilgili henüz bu kadar şey bilmezken, sağlık çalışanları çoktan kırmızı alarma geçmişti bile. Prof. Dr. Cemil Taşçıoğlu, daha biz vaka sayısından bile haberdar değilken Türkiye'deki ilk COVID-19'lu hastaya müdahale eden doktordu.

Bir gün Cemil Hoca'nın oğlu Onur Taşçıoğlu, babasının da Koronavirüs'e yakalandığı bilgisini veren bu videoyu yayınladı. Cemil Hoca metanetle durumunu anlatıyordu kendisini merak edenlere.

Biz belki Prof. Dr. Cemil Taşçıoğlu hakkında çok fazla şey bilmiyorduk ama tıp camiası, onun efsane bir doktor olacağını daha fakültedeyken yıllığa not düşmüştü bile.

İstanbul Tıp Fakültesi Dahili Tıp Bilimleri Bölümü Genel Dahiliye Bilim Dalı Profesörü olan Cemil Taşcıoğlu, alanında birçok başarıya imza atmış bir bilim insanı.

Öğrencileri onu "Efsane hoca" ve "adeta bastonsuz Dr. House" diye tanımlamış. Öğrencilerine olan babacan yaklaşımı, hastalarına olan "her şeyden önce insan" bakış açısı ise onu tanıyanların anlattığı en önemli özelliklerinden.

Staj yapan öğrencilerine ağır vakaların görüldüğü bir vizitten sonra "Sabah kalktığınızda elleriniz ve ayaklarınız tutuyorsa, gözleriniz görüyor, kulaklarınız duyuyorsa, şükredin ve o günün doyasıya tadını çıkarın" diyen bir hayat doktoru aynı zamanda.

Kaynak: m for revolution

Efsane Cemil Hoca, bu hastalık sebebiyle yoğun bakıma girerken "Bütün deneysel ilaçları üstümde deneyebilirsiniz" diyerek bir kere daha kendini mesleğine ve insanlığa adadığını göstermiş

Tıp dünyasına kazandırdığı makaleleri, yetiştirdiği öğrencileri, iyileştirdiği hastaları ve insana olan bakışıyla 67 yaşında efsane bir insanı yitirdik dün.

twitter.com

Cemil Hoca'yı kaybettiğimizi oğlu Onur Taşçıoğlu'ndan gelen bilgiyle bu satırlarla öğrendik.

Bütün tıp camiası Cemil Hoca için saygı duruşunda bugün... Hakkını nasıl ödeyeceğiz bilmiyoruz.

twitter.com
twitter.com

türk tabipler birliği

twitter.com
twitter.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
mst

Allah rahmet eylesin .Mekanı cennet olsun...

mrw_dogan

Onu anlatmaya kelimeler yetmez ki öyle koca yürekli bir insan, tanıdığım öğrencisi olmaktan gurur duyduğum en iyi hekimdi. Onu kaybettiğimi öğrendiğim an sanki hekimlik bitti benim için mesleğim de ölmüş gibi hissettim çünkü o bu mesleğin benim gördüğüm en iyi taşıyıcısıydı. arkasında onun öğrencisi olmakla bir ömür gurur duyacak binlerce öğrenci bıraktı hepimizin hayatına dokundu o. Hiç unutmayacak hayatım boyunca onun gibi bir hekim olabilmek için uğraşacağım.

mineli

görevi başında hastalığa yakalanan ve hayatını kaybeden tüm sağlık görevlileri şehit mertebesindedir inşallah, Allah rahmetiyle muamele etsin. Belki başka zaman başka hastalıktan vefat etse bu kadar dua almayacaktı, elden bişey gelmeyince teselli ediyor insan kendini...

Gizli Kullanıcı

Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun...

muhammet-erdogan8

Güzel insanmış, Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun.

Görüş Bildir