Hastanelerde Canla Başla Mücadele Eden Sağlık Çalışanlarımızın Yakınlarının Bu Serzenişlerine Mutlaka Kulak Vermelisiniz

562PAYLAŞIM

Salgınla mücadele en ön safta savaşan sağlık çalışanlarımızın ve yakınlarının bu çağrılarına mutlaka kulak verin!

Koronavirüsle mücadelenin en başından beri en önde savaşıp bu salgından en çok etkilenenler sağlık çalışanlarımız oldu.

Bizler yaşayabilelim diye gecelerini gündüzlerine katıp gözlerini kırpmadan ellerinden geleni yapıyorlar.

Ailelerinin sağlıklarını düşündükleri için evlerine gidemiyorlar,

twitter.com

Bir çoğu yeni doğmuş çocuklarını bile doya doya sevip koklayamıyor. Öyle uzaktan bakabiliyorlar sadece..

twitter.com

Tek istedikleri kurallara uymamız.

twitter.com

Mecbur kalmadıkça, keyfi sebeplerle dışarı çıkmamamız. Çünkü ortaya koydukları fedakarlık başka hiçbir şeyle karşılaştırılamayacak kadar mühim.

twitter.com

Ve bu kuralları ihlal ettiğimizde gösterdikleri olağanüstü emeği boşa çıkarmak haricinde bir şey yapmıyoruz.

twitter.com

Sağlık çalışanları kadar aileleri de oldukça yıpratıcı bir süreçten geçiyor. Örneğin: Fatma sağlık çalışanı annesini günlerdir göremiyor.

twitter.com

👇

twitter.com

👇

twitter.com

👇

twitter.com

Örneğin: Işılay ve kardeşi aynı evde babasını göremiyor.

twitter.com

👇

twitter.com

👇

twitter.com

Örneğin: Özge Koçak isimli sağlık çalışanı olduğu anne, kızı Öykü'den 1 ay ayrı kalıyor.

1 ayın sonunda kavuştuklarında ise duygu dolu anlar yaşanıyor 👇

Koronavirüs Nedeniyle 1 Ay Sonra Birbirlerine Kavuşan Sağlık Çalışanı Anne ve 6 Yaşındaki Öykü'nün Duygu Dolu Anları - onedio.com
Koronavirüs Nedeniyle 1 Ay Sonra Birbirlerine Kavuşan Sağlık Çalışanı Anne ve 6 Yaşındaki Öykü'nün Duygu Dolu Anları - onedio.com

Koronavirüsle en önde mücadele eden, çocuklarını ve ailelerini göremeyen sağlıkçılarımızın bizlerden tek bir isteği var: Evde kalmamız.

twitter.com

Onların bu fedakarlıklarını ve emeklerini lütfen boşa gidermeyin, kurallara uyun 🙏

Küçük Alara'nın da size bir mesajı var:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
alestatorni

Her meslekte(insanda) olduğu gibi bir tarafta taşıdığı ahlak sebebiyle kendini işine adayan veya sadece kendi çıkarını koruyan insanlar var.Bundan bir kaç ay kadar önce gemi kontrolü için çalışan sağlıkçıların çoğunun görevlerini yapmadığından yakınmıştım, bir kaç arkadaşım o gemilerde virüs kaptı fakat bu benim tüm sağlıkçıları kötüleyeceğim veya hepsini alkışlayacağım anlamına gelmez ama bu ülkede işini, hayatının önünde tutan insanların olduğunu biliyorum,hepinizi seviyorum lan.

yeditepeli

arkadaslar siz bunu bilerek saglikci oldunuz elbetteki zor olani yapiyorsunuz ama drumu drametize etmeyin sizin goreviniz bu daglarda terorist kovalayan mehmetcikler var polisler var cikipta onlardami boyle konussun. her seyi abartmakta uzerimize yok.

tirtilsavar

Onlar da ölecek ya da öldürecekler ve bunu bilerek o göreve başladılar mi diyelim? Ne saçma ne ruhsuz ne acayip insansiniz .. yazık size

takkoc

Haklısınız eşimde asker o mesleğide yakınen bilirim lakin serzenişim görevimi yapmam nedeniyle değil toplumun kurallara uymamasıyla ilgili yıllarca eğitimini aldığım mesleği hakkıyla yapmanın tam zamanı ama kimse ciddiye almayınca üzülüyoruz emeklerimize..

dominoiplik

İstediğiniz kadar yazın çizin. Koray Avcı sakal kesmis. Sağlıkçı biri parmağını kesse bile siz bu insanoğlunun resmi ceza kesilmeden evden çıkmasını engelleyemezsiniz. Çünkü empati yoksunluğu da cehaletten kaynaklanır.

takkoc

Evlatlarımı 23 gündür görmüyorum sağlık personeliyim evde kalsalar bakacak kimsem yok biri bakmaya gelse gelen de hasta olacak memlekete gönderdim tam 23 gün oldu. Odalarına hediyeler alıp koyuyorum bize destek amacıyla gönderilen ve onların sevebileceği herşeyi gelince mutlu olsunlar diye yemeyip içmeyip kullanmayıp onlar için saklıyorum. Kurallara uymayan her insan evladı bilsin ki benim ve çocuklarımın hakkı ondadır ve hesap gününde bırakmam yakasını. Benim gibi bir sürü arkadaşımın bir sürü zorluk var yaşadıkları umarım bir gün biter bu günler ve arabanın kornasına basarak çocuklarımı almaya giderim. Çok özledim..

furkandasci

Ben de 112 personeliyim. Bir çok fedakarlık gördüm bu süreçte. Tabi bu süreçte hala bize başım ağrıyor, götüm ağrıyor, şuram biraz halsiz diye diye saçma salak vakalarda geliyor. Bize işiniz bu yapacaksınız diyenlerde oluyor. Ulan hasta yakını ambulansa binip hastaneye gelmeye korkup annesini vs tek bırakıyor siz neyden bahsediyorsunuz? Sağlık çalışanları ellerinde gelen öz veri ile çalışmakta. Ve böyle de devam da edecek. Biz fazla para istemiyoruz, alkışta istemiyoruz. Halktan istediğimiz tek bir şey var saçma sapan konuşarak bizi daha fazla rahatsız etmeyin.

Görüş Bildir