Görüş Bildir

Şimdiden 2022'nin En İyi Dizileri! Daha Yılın İlk Yarısında İzleyenlerin Dikkatini Çeken Sağlam Diziler

Haberler
> Şimdiden 2022'nin En İyi Dizileri! Daha Yılın İlk Yarısında İzleyenlerin Dikkatini Çeken Sağlam Diziler

2022 yılının ilk yarısı olmasına rağmen birçok dizi yayınlandı ve şimdiden bazı diziler 2022'nin en iyi dizileri arasında yerini aldı bile. 2022'nin ilk yarısı hem merakla beklenen dizilerin yeni sezonlarının gelmesi hem de yeni diziler yayınlanması bakımından oldukça verimli bir ilk yarı oldu.

İçeresinde; Kuş Uçuşu, Erşan Kuneri ve Uysallar gibi yerli yapımlar olmasının yanı sıra Severance, Clark, Heartstopper ve Inventing Anna gibi yabancı yapımlarında bulunduğu 2022’nin ilk yarısının en iyi dizilerinin bulunduğu listeye göz atabilirsiniz. İyi Seyirler.🎬📺

46. Bel-Air (2022)

46. Bel-Air (2022)

IMDb: 6.0 

Peacock'un günümüz Amerika'sında geçen yeni, bir saatlik drama dizisi 'Bel-Air', sevilen sitcom 'The Fresh Prince of Bel-Air'i Will'in Batı Philadelphia sokaklarındaki karmaşık yolculuğuna yeni ve dramatik bir bakışla yeniden canlandırıyor. Batı Philadelphia sokaklarından Los Angeles'ın en zengin banliyölerinden birinde akrabalarıyla birlikte yaşamak için taşındığında hayatı değişen gencin konu edinildiği bir dizidir.

Yönetmen: Nick Copus , Dale Stern , Ava Berkofsky , Matthew A. Cherry , Aurora Guerrero , Carl Seaton , Tasha Smith

Oyuncular: Jabari Banks, Cassandra Freeman, Jimmy Akingbola

45. In From The Cold (2022)

45. In From The Cold (2022)

IMDb: 6.2 

New Jersey banliyösünde bekar bir annenin hayatı, CIA onu tutuklayıp bir seçim yapmaya zorladığında alt üst olur. İyi eğitimli, biyo-mühendislik yapan  bir Rus ajanı olarak uzun süredir gömülü olan geçmişiyle yüzleşmesi ve Rusya'nın yeraltı uyuşturucu dünyasının konu edinildiği bir dizidir. 

Yönetmen: Adam Glass

Oyuncular: Margarita Levieva, Ivanna Sakhno, Lydia Fleming

44. The Woman in the House Across the Street from the Girl in the Window (2022)

44. The Woman in the House Across the Street from the Girl in the Window (2022)

IMDb: 6.3 

Yakışıklı bir komşu sokağın karşısına taşındığında, kalbi kırık bir kadın olan ve her günü aynı olan Anna, sonunda hayatının daha iyiye gidebileceğini düşür ancak korkunç bir cinayete tanık olmasıyla birlikte hayatının monotonluğu hiç istemediği bir biçimde bozulur.

Yönetmen: Rachel Ramras, Hugh Davidson, Larry Dorf

Oyuncular: Kristen Bell, Tom Riley, Michael Ealy

43. Kuş Uçuşu (2022)

43. Kuş Uçuşu (2022)

IMDb: 6.3 

Temelinde X ve Y kuşakalrının çatışmasını işleyen bu dizide Aslı ünlü haber spikeri Lale'nin büyük bir hayranıdır ve onun gibi olmak ister. Ancak aslı Lale gibi olmak istediğini sanarken aslına Lale'nin ta kendisi olmayı hedefler. Onun arkadaşlarını, onun evini, onun işini ister. Haber spikeri olmak için aşamalardan geçmek yerine kuş uçuşu bir şekilde o makama gelmek ister ve bunun için de her türlü yola başvurur. 

Yönetmen: Meriç Acemi

Oyuncular: Birce Akalay, İbrahim Çelikkol, Miray Daner, Burak Yamantürk

42. The Essex Serpent (2022)

42. The Essex Serpent (2022)

IMDb: 6.4 

Essex Yılanı, kötü niyetli bir evlilikten serbest bırakılan ve Victoria dönemi Londra'sından Essex'teki küçük Aldwinter köyüne taşınan ve yeni dul kalan Cora'nın Essex Yılanı olarak bilinen efsanevi bir yaratığın bölgeye geri döndüğüne dair yerel bir batıl inancın ilgisini çekmesiyle gelişen olaylar konu edinilir.

Yönetmen: Anna Symon

Oyuncular: Claire Danes, Tom Hiddleston, Frank Dillane

41. Pálpito (2022)

41. Pálpito (2022)

IMDb: 6.4 

Simon'un karısı organ mafyaları tarafından kaçırılıp öldürülür. Eşini zengin bir iş adamının müstakbel karısı için kaçıran organ mafyaları Simon'ın eşinin kalbini Camilla'ya naklederler. Simon ise eşine bunu yapanlardan intikam almak için bir yola koyulur ve bu yolda Camilla ile birbirlerine aşık olurlar. 

Yönetmen: Camilo Vega

Oyuncular: Ana Lucía Domínguez, Michel Brown, Sebastian Martínez, Margarita Muñoz, Valeria Emiliani

40. Jimmy Savile: A British Horror Story (2022)

40. Jimmy Savile: A British Horror Story (2022)

IMDb: 6.7 

Jimmy Saville, çok sevilen bir televizyon kişiliğidir ancak ölümünden sonra aslında dışarıdan gözüktüğü gibi olmadığı açığa çıkar. Sunucunun 40 yıl boyunca halkı nasıl kandırdığı video ve röportajlarla birlikte anlatılır. Birçok yaş grubundan pek çok kişiye tacizde ve cinsel saldırıda bulunan sunucunun aslında kim olduğuna dair olan bir belgesel dizidir. 

Yönetmen: Rowan Deacon

Oyuncular: Roger Ordish, Mark Lawson, Meirion Jones

39. Erşan Kuneri (2022)

39. Erşan Kuneri (2022)

IMDb: 6.7 

Erşan Kuneri 1970'lerde erotik sinemalar çekerek bir ün yakalayan birisidir ve artık bu ünden kurtulup başka filmler çekmek ister. Erşan Kuneri sektörden tanıdığı arkadaşlarıyla birlikte farklı türlerde filmler çekmeye karar verir ve arkadaşlarıyla birlikte farklı türlerde filmler çeker. 

Yönetmen: Cem Yılmaz

Oyuncular: Ezgi Mola, Merve Dizdar, Bülent Şakrak, Çağlar Çorumlu, Zafer Algöz, Cem Yılmaz, Nilperi Şahinkaya, Uraz Kaygılaroğlu

38. Inventing Anna (2022)

38. Inventing Anna (2022)

IMDb: 6.8 

Gerçek hayattan uyarlanan bir dizidir. Hırslı bir gazeteci Anna'nın bir dolandırıcı olduğunu düşünür ve suçunu açığa çıkarmak için yola koyulur. Anna bir Instagram ünlüsüdür ve New York sosyetesinin içine girip insanların parasını çalmıştır. Gazeteci de hem Anna'nın dolandırıcı olduğunu kanıtlamaya hem de aslında kim olduğunu öğrenmeyi hedefler. 

Yönetmen: Shonda Rhimes

Oyuncular: Anna Chlumsky, Julia Garner, Arian Moayed

37. Bir Skandalın Anatomisi (2022)

37. Bir Skandalın Anatomisi (2022)

IMDb: 7.0 

James Whitehouse karısı ile birlikte mutlu bir aile tablosuna sahip olan bir bakandır. Bir gün bakan bir tecavüz ile anılır ve bu skandal mutlu aile tablosunun perde arkasının açığa çıkmasına neden olur. Bakanın eşi James'e güvenir ve tecavüz ettiğine inanmaz. Davanın savcısı ise suçu  bakanın işlediğine emindir ve bu yüzden de Lames'in peşine düşerek skandalın perde arkasını aktarmayı hedefler.

Yönetmen: David E. Kelley, Melissa James Gibson

Oyuncular: Sienna Miller, Michelle Dockery, Rupert Friend

36. Halo (2022)

36. Halo (2022)

IMDb: 7.0 

Uzaylılar, 26. yüzyıldan kalma destansı bir hesaplaşmada insan varlığını tehdit eder ve dizide de uzaylılar ile insanların mücadelesine yer verilir. Bilim kurgu türünde, başka evrende geçen bir yapımdır. 

Yönetmen: Kyle Killen, Steven Kane

Oyuncular: Pablo Schreiber, Shabana Azmi, Natascha McElhone

35. Conversations With a Killer: The John Wayne Gacy Tapes (2022)

35. Conversations With a Killer: The John Wayne Gacy Tapes (2022)

IMDb: 7.1 

Wayne Gacy, dışarıdan gayet ideal bir aile babası gibi dursa da aslında tarihin en acımasız seri katillerinden birisidir. Birçok kişiye tecavüz ederek acımasızca öldüren Wayne Gacy'nin anlatıldığı belgesel niyetinde bir mini dizidir. Katilin cinayetlerine, sorgularına yer verilen bir mini dizidir.

Yönetmen: Joe Berlinger

Oyuncular: Sam Amirante, Greg Bedoe, Rafael Tovar

34. Uysallar (2022)

34. Uysallar (2022)

IMDb: 7.2 

Hayatın onu getirdiği noktada sıkışıp kalan Oktay'ın bir çıkış yolu olarak Punk'a yönelmesiyle gelişen bolca metafora yer verilen bir dizidir.  Dizide Oktay, eşi Zeynep, Oktay'ın babası ve aslında neredeyse karakterlerin tamamı bir çıkmaz içerisindedir. Oktay bu çıkmaz içerisinde özgürlüğü Punk müzikte ararken Zeynep ise hayatında kaçarak söylediği yalanlarla kurduğu arkadaş grubunda bulur. Karakterler ve mekanlar üzerinden günümüz Türkiye'sinin anlatıldığı bir dizidir. 

Yönetmen: Onur Saylak

Oyuncular: Öner Erkan, Songül Öden, Haluk Bilginer

33. Archive 81 (2022)

33. Archive 81 (2022)

IMDb: 7.3 

Dan Turner, hasarlı videoları onaran bir arşivcidir. Bir gün kendisine onarılması için video kasetleri verilir. Spiritürel olaylarla dolu olan bu korku dizisinde olaylar Melody Pendras'ın gizemli ve tehlikeli bir tarikatın belgeselini çekmesiyle birlikte farklı bir hal alır. Dan ve Melody bu tarikata karşı birlikte başa çıkmaya karar veririler.

Yönetmen: Rebecca Sonnenshine

Oyuncular: Mamoudou Athie, Dina Shihabi, Martin Donovan

32. Ötekiler (2021-)

32. Ötekiler (2021-)

IMDb: 7.3 

Los Angeles'ta 1950'li yıllarda ağırlıklı olarak beyazların yaşadığı mahalleye siyahi bir çift taşınır. Siyahi aile güzel bir evde yaşamak isterler ve sonunda hayallerini gerçekleştirip bu mahalleye taşınırlar. Aile üyeleri severek taşındıkları bu mahallede insanların tuhaf hallerinden tehdit altında hissederler ve kendilerini bir oyunun içerisinde bulurlar. Dizide siyahilere karşı işlenen psikolojik baskı da konu edinilir. 

Yönetmen: Little Marvin

Oyuncular: Deborah Ayorinde, Ashley Thomas, Alison Pill

31. Pam & Tommy (2022)

31. Pam & Tommy (2022)

IMDb: 7.3 

 Pamela Anderson ile Mötley Crüe’nun bateristi Tommy Lee tanıştıktan 96 saat sonra evlenmeleri ve çalkantılı, skandallarla dolu ilişkileri ile zamanında magazi gündeminin gözde çitlerinden biri haline gelmişlerdir. Bu dizide de özel olarak çiftin balayı sırasında çalınan seks kasetleri sonrasında yaşananlar konu edinilir. 

Yönetmen: Robert Siegel

Oyuncular: Lily James, Sebastian Stan

30. Bridgerton (2020-2022)

30. Bridgerton (2020-2022)

IMDb: 7.3 

Zenginlik, şehvet ve ihanet, güçlü Bridgerton ailesinin gözünden Regency dönemi İngiltere'sinin arka planında anlatıldığı bir dizidir. Dizinin ilk sezonunda ailenin en büyük kızı olan Daphne'nin aşk hayatı konu edinilirken ikinci sezonunda da ailenin en büyük kardeşi olan Arthur'un evlilik ve aşık olma serüveni ele alınır. 

Yönetmen: Chris Van Dusen, Shonda Rhimes

Oyuncular: Phoebe Dynevor, Jonathan Bailey, Simone Ashley

29. Physical (2021-)

29. Physical (2021-)

IMDb: 7.3 

Hayatında sessizce işkence gören bir ev kadını olarak mücadele eden bir kadın, alışılmadık bir kaynaktan güç almak için alışılmadık bir yol bulur: aerobik dünyası. Dizi, Sheila'nın bugün doğal olarak kabul ettiğimiz ama o zamanlar tamamen radikal olan bir kadın yaşam tarzı gurusuna dönüşmesiyle, onun boğulmuş hayatının özgürlüğe doğru everilmesinin konu edinildiği bir dizidir.

Yönetmen: Annie Weisman

Oyuncular: Rory Scovel, Dierdre Friel, Della Saba, Lou Taylor Pucci

28. Clark (2022)

28. Clark (2022)

IMDb: 7.4 

Clark Olofsson, banka soyguncusu olmasının yanı sıra Stockholm sendromunun da ortaya çıkmasına yol açan bir kişidir. Dizi gerçek bir hikayeden uyarlanmıştır. Dizi; 1960'ları İsviçre'sinde uyuşturucu kaçakçılığı, cinayete teşebbüs, hırsızlık ve banka soygunu gibi bir çok suça karışmış Clark'ın başarısız bir banka soygunu sonucunda sendromun nasıl ortaya çıktığını konu edinir.

Yönetmen: Jonas Åkerlund

Oyuncular: Bill Skarsgård, Vilhelm Blomgren, Alicia Agneson

27. Moon Knight (2022)

27. Moon Knight (2022)

IMDb: 7.4 

Steven Grant, kendisine bir Mısır ay tanrısının yetkilerinin verildiğini keşfeder. Ancak çok geçmeden bu yeni güçlerin sıkıntılı hayatı için hem bir lütuf hem de bir lanet olabileceğini öğrenir ve Steven kimlik bozukluğunun da getirisiyle kendisini gizemli ve tehlikeli bir yolda bulur. 

Yönetmen: Jeremy Slater

Oyuncular: Oscar Isaac, Ethan Hawke, May Calamawy

26. Yıldızların Altında (2022)

26. Yıldızların Altında (2022)

IMDb: 7.4 

Amazon Prime'ın yapımı olan bu dizide iki yaşlı çiftin evlerinin arka bahçelerinde bir zaman tüneli vardır. Bir gün gayet sıradan bir hayat süren yaşlı çiftin arka bahçelerinden başka gezegenden gelen genç birisi ile karşılaşırlar. Genç adam ile birlikte çiftin sır gibi sakladıkları zaman tünelinin sırrı tehlikeye girer ve hayatları bambaşka bir hal alır. 

Yönetmen: Holden Miller

Oyuncular: J.K. Simmons, Sissy Spacek, Chai Hansen, Kiah McKirnan, Julieta Zylberberg

25. The Dropout (2022)

25. The Dropout (2022)

IMDb: 7.5 

Elizabeth Holmes; daha 19 yaşındayken Stanford Üniversitesi'nde okumayı bırakıp kendi şirketini kuran, bir dönemin Steve Jobs'u olarak hitap edilen birisidir. Dizide de Elizabeth'in ani yükselişi ve ani düşüşü konu edinilir. Gerçek hikayeden uyarlanan biyografik bir dizidir. 

Yönetmen: Elizabeth Meriwether

Oyuncular: Amanda Seyfried, Naveen Andrews, Utkarsh Ambudkar

24. Léa'nın 7 Yaşamı (2022)

24. Léa'nın 7 Yaşamı (2022)

IMDb: 7.5 

Lea bir gün otuz yıl önce ortadan kaybolan genç İsmail'in cesedine tesadüfen rastlayan ve bu olay onu 1991 yılına geri götüren ve her sabah farklı bir bedende uyandığını gören bir kadın a dönüştürür. Lea bir yandan her gün başka bir bedende uyanır diğer yandan da cesedin gizemini çözmeye çalışır. 

Yönetmen: Charlotte Sanson

Oyuncular: Raïka Hazanavicius, Khalil Ben Gharbia, Marguerite Thiam

23. Shining Girls (2022)

23. Shining Girls (2022)

IMDb: 7.5 

Bilinen seri katil-kurban hikayesinden daha farklı bir hikayenin anlatıldığı bir dizidir. Dizide zamanda yolculuk yaparak insanları öldüren bir seri katil vardır ve suçlunun elinden kurtulabilen tek kurban olan muhabir ise katili bulmaya çalışır. Muhabir bir yandan travmalarını çözmeye çalışır diğer yandan da katili bulmaya çalışır. 

Yönetmen: Silka Luisa

Oyuncular: Elisabeth Moss, Wagner Moura, Phillipa Soo

22. Lupin (2021-)

22. Lupin (2021-)

IMDb: 7.5 

Arsène Lupin'in maceralarından ilham alan beyefendi hırsız Assane Diop, zengin bir ailenin yol açtığı adaletsizlik için babasının intikamını almak için yola koyulur.

Yönetmen: George Kay

Oyuncular: Omar Sy, Ludivine Sagnier, Clotilde Hesme

21. Under the Banner of Heaven (2022)

21. Under the Banner of Heaven (2022)

IMDb: 7.6 

Dindar bir dedektifin inancı, saygın birisi olsan Utah ailesinin LDS köktenciliğine ve hükümete olan güvensizliklerine dönüşmesiyle bağlantılı görünen vahşi bir cinayeti araştırırken test edilir. Utah hem gizemi çözmeye çalışır hem de inanç çatışmasıyla boğuşur.

Yönetmen: Dustin Lance Black

Oyuncular: Andrew Garfield, Sam Worthington, Daisy Edgar-Jones

20. Güneşin Karanlığında (2022)

20. Güneşin Karanlığında (2022)

IMDb: 7.7 

Mickey Haller küçük-büyük çoğu davayı üstelenen idealist bir avukattır. İdealist avukatın iş ortağının bir cinayete kurban gitmesinin ardından hukuk bürosu skandal bir davayı almak zorunda kalır. Bu dava sırasında Micky düşündüğünden daha büyük bir belanın içerisine girer. 

Yönetmen: David E. Kelley

Oyuncular: Manuel Garcia-Rulfo, Neve Campbell, Becki Newton

19. Alef (2020–2022)

19. Alef (2020–2022)

IMDb: 7.9 

Dizinin ilk sezonu İstanbul'da geçerken ikinci sezonu ise Kapadokya'da geçer. Mal-i hülya yani paranoya, depresyonun ele alındığı bir seri katilin bulunmasını konu edinen bir sezondur. Çınar bu cinayetlerle ilgilenen bir polistir ve bir süre sonra cinayetlerin İbn-i Sina'nın reçetelerindeki teoriler ile alakalı olduğunu keşfeder. Alef, mistik bir seri katil hikayesini konu edinen bir dizidir. 

Yönetmen: Gökhan Tiryaki, Emin Alper

Oyuncular: Aybüde Pusat, Taner Ölmez, Hande Soral, Serdar Orçin

18. Our Flag Means Death (2022)

18. Our Flag Means Death (2022)

IMDb: 7.9 

Stede Bonnet orta yaş krizi geçiren bir aristokrattır ve bir gün her şeyini bırakıp korsan olmaya karar verir. Dizi gerçek bir hikayeden uyarlanarak senaryolaştırılmış bir iştir. Her bölüm başka bir konun işlendiği, bazı değer yargılarıyla naif bir biçimde tiye alındığı yapımdır. 

Yönetmen: David Jenkins

Oyuncular: Rhys Darby, Ewen Bremner, Joel Fry

17. Kulüp (2021–2022)

17. Kulüp (2021–2022)

IMDb: 7.9 

Matilda, Sefarad Yahudisi olan eski bir mahkumdur ve kızı için1955 yılının İstanbul'unda dönemin en önemli gece kulübünde çalışır. Mathilda bir yandan kızıyla tekrardan anne-kız ilişkisi kurmaya çalışır diğer yandan da sıkıntılı patronu Orhan ile başa çıkma yolları arar. Herkesşn kardeşçe din, dil, ırk ayrımı yapmadan yaşadığı bir toplumun nasıl birbirine düşmanlaştırılmaya çalışıldığını da işleyen dizi hem konusu hem de renkli karakterleriyle oldukça dikkat çekmiştir. 

Yönetmen: Zeynep Günay Tan

Oyuncular: Gökçe Bahadır, Barış Arduç, Asude Kalebek, Salih Bademci, Fırat Tanış, Metin Akdülger

16. Somebody Somewhere (2022)

16. Somebody Somewhere (2022)

IMDb: 7.9 

Sam, görünüşte gerçek bir Kansan'dır, ancak hepsinden öte, memleket kalıbına uymak için mücadele eder. Kaybetme ve kabul görme ile boğuşurken, kendini ve uyum sağlamayan ama pes etmeyen bir yabancılar topluluğunu keşfeder. Bu topluluk sayesinde hem yasla mücadele yollarını hem de umut etme yolarını keşfeder.

Yönetmen: Hannah Bos, Paul Thureen

Oyuncular: Bridget Everett, Jeff Hiller, Mary Catherine Garrison

15. Dead to Me (2019–2022)

15. Dead to Me (2019–2022)

IMDb: 8.0 

Jen, tuhaf bir espri anlayışına ve öfke problemlerine sahip, genç yaşta eşini kaybetmiş bir kadındır. Jen, cinayete kurban gitmiş eşinin yasını atlatamamışken özgür ruhlu kendi karakterinden tamamen farklı bir kadınla tanışır ve  Liz ile birlikte güçlü bir arkadaşlık kurarlar. Kara komedi türünde iki kadının yaşadıklarının konu edinildiği bir dizidir. 

Yönetmen: Liz Feldman

Oyuncular: Christina Applegate, Linda Cardellini, James Marsden

14. The Gilded Age (2022)

14. The Gilded Age (2022)

IMDb: 8.0 

Muhafazakar bir ailenin genç çocuğu, acımasız demiryolu kralı George Russell, onun huysuz oğlu Larry ve hırslı karısı Bertha'nın egemen olduğu zengin komşu grubuna sızmak için bir göreve başlar ve kendi yolunu oluşturmak ister. 

Yönetmen: Julian Fellowes

Oyuncular: Carrie Coon, Morgan Spector, Louisa Jacobson

13. Reacher (2022)

13. Reacher (2022)

IMDb: 8.1 

Emekli Askeri Polis Memuru Jack Reacher işlemediği bir cinayetten tutuklandığında kendini polisler, karanlık işadamları ve entrikacı politikacılarla dolu ölümcül bir komplonun ortasında bulur. Aklında başka hiçbir şey olmadan Jack, Margrave'de neler olduğunu anlamaya ve gerçekleri açığa çıkarmak zorlu bir yola girer. 

Yönetmen: Nick Santora

Oyuncular: Alan Ritchson, Maria Sten

12. Ayak İşleri (2021-2022)

12. Ayak İşleri (2021-2022)

IMDb: 8.1 

Biri daha politik doğrucu ve derin düşüncelere dalmaya  elverişli diğeri ise daha düz mantık, politik doğruculuktan tamamen uzak olan Vedat ile Evren'in zengin bir iş insanının ayak işlerini halletmeye çalışırken başlarına gelen kimi zaman absürt olaylardan meydana gelen bir dizidir. iki karakter arsındaki zıtlıklardan doğan çatışmalar, konuk oyuncular ve müziklerle dizi daha da keyifli bir hal alıyor. Evrim ile Vedat'ın başlarından geçen absürt olayların işlendiği bir dizidir. 

Yönetmen: Caner Özyurtlu

Oyuncular: Çağlar Çorumlu, Güven Murat Akpınar

11. Tokyo Vice (2022)

11. Tokyo Vice (2022)

IMDb: 8.1 

999'da Yomiuri Shimbun için çaylak muhabir olarak işe alındığında. Bir öğrenci olarak, eski bir dedektif olan Sekiguchi'nin kanatları altına alındığını n konu edinildiği bir dizidir. Tokyo'da bir yayın için çalışan Batılı bir gazeteci, şehrin en güçlü suç patronlarından birinin peşine düşer. 

Yönetmen: J.T. Rogers

Oyuncular: Ansel Elgort, Ken Watanabe, Rachel Keller

10. Grace and Frankie (2015–2022)

10. Grace and Frankie (2015–2022)

IMDb: 8.2 

Grace ve Frankie eşleri tarafından terk edildiği birlikte yaşamak zorunda kalan iki kadının hikayesidir. Grace ve Frankie yaşlanmaktan korkan iki kişidir ve geçmiş zamanlardan beri eşleri dolayısıyla tanışan ama yakın olmayan kişilerdir. Eşlerinin eşcinsel olup birlikte olduklarını öğrenmeleriyle birlikte beraber yaşamaya başlayan ikili ilk zamanlarda anlaşamasalar bile zamanla birbirlerine alışmaya ve yakın dost olmaya başlarlar ve yol arkadaşı olurlar.

Yönetmen: Marta Kauffman

Oyuncular: Jane Fonda, Lily Tomlin, Sam Waterston

9. Winning Time: The Rise of the Lakers Dynasty (2022)

9. Winning Time: The Rise of the Lakers Dynasty (2022)

IMDb: 8.3 

Spor dünyasının en saygın ve baskın hanedanlarından biri olan ve hem saha içinde hem de saha dışında bir dönemi tanımlayan takım olan 1980'lerin Los Angeles Lakers'ın profesyonel ve kişisel yaşamlarının konu edinildiği bir dizidir. Takımın nasıl en iyisi olduğunu ve ne süreçlerden geçtiğini anlatan belgesel takında bir dizidir. 

Yönetmen: Max Borenstein, Jim Hecht

Oyuncular: John C. Reilly, Quincy Isaiah, Jason Clarke

8. Top Boy (2011-2022)

8. Top Boy (2011-2022)

IMDb: 8.4 

Dushane, başarılı ve gizli bir uyuşturucu satıcısıdır ve arkadaşı tarafından yönetilen blokta üst düzey birisi ile iş birliği içine girerler. Uyuşturucu işine girmek zorunda kalan Ra'nell ve ailesini konu edinen bir dizidir.  

Yönetmen: Ronan Bennett

Oyuncular: Ashley Walters, Kane Robinson, Malcolm Kamulete

7. Borgen (2010-2022)

7. Borgen (2010-2022)

IMDb: 8.5 

Hem siyasi hem de ailevi problemlerle uğraşan başarılı bir politikacı olan Brigitte Nyborg'un başından geçenlerin konu edinildiği bir dizidir. Nyborg, bir gün oetrol dolayısıyla uluslar arası krize girebilme ihtimali ile karşı karşıya gelir ve bu krizde kendisinin işini tehlikeye atar. 

Yönetmen: Adam Price

Oyuncular: Sidse Babett Knudsen, Birgitte Hjort Sørensen, Mikael Birkkjær

6. Ozark (2017–2022)

6. Ozark (2017–2022)

IMDb: 8.5 

Bir mali danışman, ailesini Chicago'dan Missouri Ozarks'a sürükler ve burada bir uyuşturucu patronunu idare etmek için kara para aklamak zorunda kalır. Başlarda gayet huzurlu şekilde yaşayan bu ailenin başı babanın uyuşturucu kartelinin işine bulaşmasıyla belaya girer. Bu beladan kurtulmak için taşınan ile huzuru tekrardan bulmak yerine kendilerini bambaşka, macera dolu bir hayat içerisinde bulur. 

Yönetmen: Bill Dubuque, Mark Williams 

Oyuncular: Jason Bateman, Laura Linney, Sofia Hublitz

5. The Offer (2022)

5. The Offer (2022)

IMDb: 8.7 

Oscar ödüllü yapımcı Albert S. Ruddy'nin daha önce hiç ortaya çıkmamış Baba yapımının deneyimleri aktardığı bir dizidir.  Dizi, The Godfather'ın yapım sürecini anlatır ve Ruddy'nin filmi yapma sürecinde yaşadıkları konu edinilir. 

Yönetmen: Michael Tolkin, Laurence Bennett

Oyuncular: Miles Teller, Matthew Goode, Dan Fogler

4. Severance (2022)

4. Severance (2022)

IMDb: 8.7 

Lumen Industries iş ve özel hayatı ayıran, iş-yasam dengesini başka bir seviyeye taşımayı hedefleyen bir şirkettir. Mark ise bu ofisteki insanlara liderlik yapar ancak bir gün gizemli bir iş arkadaşı sayesinde işin arka planındaki gizemi fark eder ve bu bilinmezliği çözmeye çalışır. Dizi ofiste geçen bir distopya-komedi yapımıdır. Özgün ve alışılmışın dışındaki konusu, hikayeyi ele alış biçimi bakımından farkını ortaya koyan bir yapımdır. 

Yönetmen: Dan Erickson

Oyuncular: Adam Scott, Zach Cherry, Britt Lower

3. Heartstopper (2022)

3. Heartstopper (2022)

IMDb: 8.8  

Charlie başarılı ve eşcinsel olduğu için dışlanan bu yüzden de utangaç birisine dönüşen birisidir. Nick ise Charlie'nin aksine daha popüler ve dışarıdan mükemmel görünen birisidir. Bir gün Charlie ile Nick sıra arkadaşı olurla ve bir süre dost olurlar ancak dostluklarının hoşlantıya dönüşmesi kısa sürmez. İlk aşkı ve kişinin kendisini keşfetmesini konu edinen bir dizidir. 

Yönetmen: Alice Oseman

Oyuncular: Kit Connor, Joe Locke, Corinna Brown

2. Better Call Saul (2015-2022)

2. Better Call Saul (2015-2022)

IMDb: 8.8 

Saul Goodman, Walter White ile tanışmadan önce normal bir avukattı. McGill nasıl Bay Goodman oldu ve onu en başta kötü şöhretli 'Heisenberg'le hayatına iten şeyin ne olduğunun konu edinildiği bir dizidir. 'Better Call Saul', herkesin ve herkesin onu ve hayallerini yıkmaya çalışacağı sert, sömürücü bir dünyada hayatta kalmaya çalışan bir adamın başlangıç hikayesidir. Breaking Bad'in yan hikayesi olan bir dizidir. 

Yönetmen: Vince Gilligan, Peter Gould

Oyuncular: Bob Odenkirk, Giancarlo Esposito, Jonathan Banks

1. Gibi (2021-2022)

1. Gibi (2021-2022)

IMDb: 9.0 

Küçücük olaylardan nasıl büyük komedi yapılabildiğinin örneği niteliğinde olan bir dizidir. Birbiriyle sürekli bir çatışma halinde Yılmaz ile İkkan'ın başına gelen sıradan ya da hiç sıradan olmayan olayların sanki sıradan gibi aktarıldığı konulardan oluşur. Küçük ve sıradan gibi duran olaylar silsilelerinden çıkan komedilerden, absürt durumlardan oluşan bir komedi dizisidir. 

Yönetmen: Ömer Sinir

Oyuncular: Feyyaz Yiğit, Kıvanç Kılınç, Ahmet Kürşat Öçalan

İlginizi Çekebilir.👇

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
7
4
3
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?