Salgının Gölgesinde LGS: Sosyal Mesafe Unutuldu, Okul Önlerinde İzdiham Oldu

75PAYLAŞIM

Salgın nedeniyle ertelenmesi talep edilen LGS bugün yapıldı. Yetkililer sınav öncesini önlemlerin alındığını açıklamıştı ancak okul önlerinde veli ve öğrencilerin yoğun kalabalıklar oluşturduğu ve sosyal mesafenin hiçe sayıldığı görüldü.

Koronavirüs salgını nedeniyle önce temmuz sonuna ertelenen ancak sonra öne alınan LGS bu sabah 09:30'da başladı. Uzmanlar 1.6 milyon öğrencinin yarışması beklenen sınavın yaratacağı kalabalık ve hareketlenmenin salgının yayılmasına elverişli ortam yaratacağını belirterek sınavın ileri bir tarihe alınmasını talep ediyordu. Ancak sınavın 20 Haziran Cumartesi günü gerçekleştirilmesi kararından vazgeçilmedi. Hükümet yetkilileri önlem olarak velilerin okul bahçelerine alınmayacağını, sosyal mesafe kuralığına uyulacağını duyurdu ve sınırlı sokağa çıkma yasağı ilan etti. 

Fakat sınav öncesi sosyal medyada kimi okul önlerinden paylaşılan görüntüler tedirgin etti. Fotoğraf ve videolarda okul önlerinde yoğun kalabalıklar oluştuğu ve sosyal mesafe kuralının dikkate alınmadığı görüldü.

Sosyal medyada paylaşılan fotoğraflardan bazıları📌

Okul önlerinde kaydedilen videolar 🎥

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir