Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Şafak Pavey'den Ankara Katliamı Belgeseli: Geride Kalanlar

 > 
11bPAYLAŞIM

CHP İstanbul milletvekili Şafak Pavey, yüzden fazla hayatın son bulduğu Ankara Katliamı sonrasında, hastanelerde tedavi gören yaralılarla görüşmeler gerçekleştirdi ve kısa bir belgesel yayınladı.

10 Ekim sabahı barış mitingi için insanların bir araya gelmeye başladığı gar önünde 2 canlı bomba sebebiyle 100'den fazla insan hayatını kaybetti, onlarca insan yaralandı.

Yaralananların tedavi gördüğü hastanelerde sıkça görülen, yaralılara ve yakınlarına destek olan isimlerden biri de Şafak Pavey'di.

Pavey, hastalarla gerçekleştirdiği görüşmeleri "Geride Kalanlar" adlı kısa belgesel ile bir araya getirdi.

Şafak Pavey, daha önce de Gezi direnişi sırasında hayatını kaybeden gençlerin anneleriyle yaptığı görüşmeleri, "Anne/Mom" adlı bir belgeselde bir araya getirmişti.

Geride kalanların yaşadıklarını, kaybettiklerini ve akıllarından geçenleri anlattıkları belgeseli buradan izleyebilirsiniz.

"Onlar bizim çocuklarımız... Korkunç Ankara Katliamı'ndan kurtuldular. Cesur ve yaralı kaldılar. Yaşadıklarını anlattılar..."  Şafak Pavey

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
yektafeyz

Allah sonumuzu hayır etsin savaş başlamak üzere..

imansizrahibe

Cafer altun; kucuklugumden beri abim bildigim alt komsumuz, annesi kanser hastasi, iki kardesiyle ve bir cok arkadaşıyla birlikte o gun o mitingdeydi. Simdi bir bacağı yok, kiz arkadaşı patlamada can verdi. Oyle cesur ki hala korkmadığını söylüyor. Hayata nasil tutunucak ben bile bilmiyorum. O patlamada onun da oldugunu sabahin 6 sinda ogrenmistim evlerine gidip durumlarini öğrenmeye korkmuştum.ateş düştüğü yeri yakar derler ya, ates düştüğü yeri yaktı yine.allah hepsinin yardımcısı olsun

zeso

daha ne diyeceğimi bilemedim. asla unutmayacağım...UNUTMA ...

moki85

Kimin ne kadar insan olabildigi secim donemleri ortaya cikiyor...

elifayaydin

O kadar şehit oldu ya neyse valla ağzımı yoramam şunlar için.

devil4444

Senin gibi köpeklere kimse ağzını yormaz

imansizrahibe

Senin gibi fasistlerden ne zaman kurtulucak bu ulke bilmiyorum ama umarim en yakin zamanda kurtulur

Gizli Kullanıcı

sivil öğrencilermi şehit etti askerlerimizi? atanamayan öğretmenlermi? Atamın fotografını kaldır o profilden oraya tayyipten başkası yakışmaz sendeki bu kafayla

alpagu-katun

elifin kastettiği şudur ki şehitlere susup bunlara belgesel yapılması. onlar katletti demiyor zaten, ama siz faşist damgası yapıştıracaksınız ya o beyinleriniz tek yönlü çalışıyor ya. algılayabildiğinizi yorumlayın

Görüş Bildir