Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Kurban Bayramı için UNESCO Dünya Mirası'nı İzleyen 13 Rota

93PAYLAŞIM

1. Tanzanya

UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Tanzanya’da  Ngorongoro Krateri ve Serengeti Ulusal Parkı.

2. Peru – Bolivya

UNESCO Dünya Mirası Listesi’nden 5 yer: Cuzco, Machu Picchu, Tiwanaku Örenyeri, Lima Tarihi Merkezi ve Nasca Çizgileri.

3. Çin

UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki 6 yer: Büyük Çin Seddi, Yazlık Saray Bahçeleri, Sucoğ Bahçeleri, Ming Mezarları, Tongli Kasabası ve Gök Tapınağı.

4. Küba

UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan 6 yer: Cienfuegos Tarihi Merkezi, Şeker Kamışı Vadisi, Trinidad, Camagüey Tarihi Merkezi, Santiago’da San Pedro de la Roca Kalesi ve Havana Eski Kenti.

5. Endonezya

UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan 3 yer: Dünyanın en büyük Budist Stupası Borobudur, Prambanan Tapınağı Kompleksi ve Bali bölgesinin kültürel peyzajı.

6. Güney İtalya

UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki 6 yer: I Sassi di Matera, Pompei, İtalyan Rivierası (Amalfi Sahili), Paestum, tarihi Napoli ve Alberobello, İtalya’nın en zengin arkeoloji koleksiyonlarından birisine sahip Napoli Arkeoloji Müzesi.

7. Floransa - Toskana Yöresi ve Siena – Assisi

UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki 5 yer: San Francesco Bazilikası, Eski Floransa, Piazza Del Duomo, Eski San Gimignano ve Eski Siena.

8. ST. Petersburg - Moskova

UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki 3 yer: Moskova’da Kremlin ile Kızıl Meydan, tarihi St. Petersburg merkezi ve Novodeviçiy Manastırı.

9. Endülüs - Madrid – Toledo

UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan 5 yer: Tarihi Toledo şehri, El Hamra Sarayı ile Generalife Bahçeleri ve Albayzin, tarihi Cordoba Merkezi, Segovia eski şehri ile su kemerleri ve Sevilla’da Katedral, Alkazar ve Archivo de Indias.

10. Slovenya ve Hırvatistan

UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’nde yer alan 5 yer: Euphrasius Bazilikası, Aziz Yakub Katedrali, Trogir Tarihi Merkezi, Diocletion Sarayı ve Plitvice Gölleri Ulusal Parkı.

11. Sicilya Adası

UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan 4 yer: Agrigento Antik Kenti, Villa Romana del Casale, Siracusa ve geç dönem barok mimarisi ile Val di Noto Kasabası.

12. Fransa Provence

UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan 2 yer: Tarihi Avignon şehri ve antik tiyatro ile görkemli Roma döneminin kalıntılarının bulunduğu Arles.

13. James Joyce’un Dublin'i

UNESCO Edebiyat Kenti Dublin.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Görüş Bildir