Görüş Bildir
Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio'da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Portekiz'de Kovid-19'Dan Ölü Sayısı Yüksek Seyretmeye Devam Ediyor

Anasayfa > Ajans

Portekiz'de Kovid-19'Dan Ölü Sayısı Yüksek Seyretmeye Devam Ediyor

MADRİD (AA) - Portekiz'de yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) neden olduğu can kayıpları yeniden en yüksek seviyeye ulaşırken, dün 291 olan ölü sayısı bugün 293'e çıktı.

Sağlık Genel Müdürlüğünün güncellediği verilere göre salgından ölenlerin sayısı son 24 saatte 293 artışla 11 bin 305'e yükseldi.

Kovid-19'da vaka ve ölü sayısında son iki haftadır artışların gözlendiği Portekiz'de toplam vaka sayısı da son 24 saatte 15 bin 73 artışla 668 bin 951 oldu.

  • Portekiz, Brezilya ile uçuşları askıya aldı

Diğer yandan Portekiz hükümeti, Kovid-19'un hızlı yayılan türünden ve salgının dünyadaki mevcut evriminden dolayı 29 Ocak'tan itibaren Brezilya ile uçuşları askıya aldığını açıkladı.

Brezilya ile tüm özel ve ticari uçuşların 14 Şubat'a kadar durdurulacağını duyuran İçişleri Bakanlığı, bu kuralların İngiltere'den gelen uçuşlar için de geçerli olduğunu hatırlattı.

Kovid-19 aşılarına geçen yıl 27 Aralık'ta başlayan Portekiz'de 9 Kasım'dan itibaren uygulanan olağanüstü hal (OHAL) kapsamında mevcut durumda salgının yoğun görüldüğü yerlerde serbest dolaşım kısıtlamaları ve hafta sonu şehirler arası seyahat yasağı getirilip, ilkokul dışındaki okullarda yüz yüze eğitime ara verildi.

Bar, restoran ve alışveriş merkezlerinin çalışma saatlerinin kısıtlandığı Portekiz'de halktan zorunlu olmadıkça sokağa çıkmaması isteniyor.

Kaynak: aa:text:20210127:23602856
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?