Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Onları Görünce Bile İştahımız Açılıyor! Ekranların En Sevilen Yemek Programı Sunucuları

0PAYLAŞIM

Zengin Türk mutfağımızı gururla sunan, izlerken acıktığımız, acıkırken öğrendiğimiz televizyonlardan evimize misafir olmuş 15 aşçımızı sizin için derledik.

1. Tam bir duayen: Nazım Demirbaş

Nazım Usta ilk olarak Star Tv'de karşımıza çıktı, babacan halleri ile evlere konuk oldu. Tarifleri çok sevildi, kitapları çok tutuldu.

2. Yemek dünyasının sevilen ismi: Ayşe Tüter

Ayşe Tüter, Beykoz- Çubuklu doğumlu ve babası İstanbul, annesi Rumeli kökenlidir. Yemeğe olan ilgisi ilkokulda okumayı söktükten sonra gazetelerin yemek köşeleri ile başlamış. Türkiyeyi uluslararası yemek yarışmalarında temsil etmiştir

3. Koca çınar: Ümit Usta

İsmi Ümit Ömer Sevinç'tir. Birçok Tv kanalında yemek programları yapmıştır, ton ton halleriyle çok sevilmiştir. Medya kuruluşlarında yemek alanında eğitimler vermiştir. 19 Nisan 2012 tarihinde geçirdiği kalp krizi sonucu 60 yaşında aramızdan ayrılmıştır.

4. İlk akla gelenlerden: Emine Beder

Emine Sündüz Beder, Rumeli kökenli Türk yemek yazarı. TV kanalları haricinde Sabah gazetesi, Sofra dergisi gibi yayınlarda da yazmıştır.

5. Ekranların sevilen yüzü: Oktay Usta

Oktay Aymelek, Türk aşçı ve Samanyolu TV'de Yeşil Elma programının sunuculuğunu yapmıştır. Pek çok yemek kitabı vardır.

6. Evimizin neşesi: Sahrap Soysal

Sahrap Soysal, ODTÜ mezunu Türk yemek uzmanı ve yazarı. İlk olarak 2000 yılında Kanal D'de 'Mutfakta Keyif' programı ile hayatımıza girdi.

7. Yemek yapan erkek karizmatikliği: Mehmet Özer

Mehmet Özer 1971 İstanbul doğumludur. Halen FOX TV'de yemek programı sunmaktadır. Televizyonda jüri, şef ve sunucu olarak boy gösterse de aslında halkla ilişkiler uzmanıdır.

8. Tatlıları gibi tatlı biri: Deniz Orhun

Deniz Orhun Türk şef, sunucu ve yapımcı. Güler yüzlü ve içtenliği ile TLC ekranlarından çok sevildi.

9. On parmağında on marifet: Hazer Amani

Hazer Amani, 1977 yılında Ankara'da dünyaya geldi. Annesi Türk, babası ise İran Reşt'lidir. Odtü'den mezun olduktan sonra Güney Afrika'da aşçılık eğitimi aldı. Şarkıcı Sıla ile evliliğinden ile çokça gündeme geldi.

10. Eli maşalı biri: Batuhan Piatti Zeynioğlu

Yazmış olduğu yemek kitabı ve düzenlendiği yemek programları ile tanınan Batuhan Piatti, yarı İtalyan, yarı Türk kökenlidir. Show TV’de yayınlanan ilk MasterChef yarışmasındaki sert tavırlarıyla ünlenmişti.

11. Hiç kaçırmadan izleriz: Refika Birgül

Refika anne tarafından Kıbrıs, baba tarafından Nevşehirli'dir. Robert Koleji'nin ardından Koç Üniversitesi'nde eğitim gördü. Show TV'de program sunmuştur. Yayınlanmış 5 adet kitabı bulunmaktadır

12. Hem göze hem mideye: Maksut Aşkar

24Kitchen'da  program yapan şef, Türk Mutfağına modern dokunuşlar getiriyor. Neolokal adlı işletmenin sahibi. Hatay İskenderun doğumludur. Yemek fotoğrafçılığına ilgilidir.

13. Ekranların sahibi geldi: Arda Türkmen

1975 İstanbul doğumlu 1994 yılında Saint Benoit ve ardından İstanbul Bilgi Üniversitesi'nden mezun oldu. 2010 yılında CNNTürk için Arda’nın mutfağı isimli yemek programını yapmaya başladı. 9 sezondur yaptığı Arda’nın mutfağı programı Kanal D ekranlarında devam etmektedir.

14. Sabah kuşaklarının vazgeçilmezi: Elif Korkmazel

Bir dönem stilistlik ve moda tasarımı yapan Elif Korkmazel daha sonra sofra düzeni ve yemek yarışması birinciliği ile yazarlığa, sonrasında ise 1998 yılında ATV'de yemek programı yapmaya başlamasıyla hayatımıza girdi.

15. Ekrana çok yakışmıyor mu?: Yağız İzgül

1977 İstanbul doğumlu olan Yağız İzgül İtü Mühendislik mezunudur. CNN TÜRK televizyonunda Dolaptaki Sürpriz adlı programı sunmuş ve programlarda jürilik yapmıştı. Kendisine ait bir tencere markası vardır.

Bonus! Onedio yemeğimizin şefi: Sercan Çam

Bunlar da ilginizi çekebilir!

Yemek Aşıklarının Mutlaka Takip Etmesi Gereken 12 YouTuber/YouTube Kanalı - onedio.com
Yemek Aşıklarının Mutlaka Takip Etmesi Gereken 12 YouTuber/YouTube Kanalı - onedio.com
Gezi ve Yemek Programı Sunuculuğunun Dünya'nın En Güzel Mesleği Olduğuna Dair 17 Kanıt - onedio.com
Gezi ve Yemek Programı Sunuculuğunun Dünya'nın En Güzel Mesleği Olduğuna Dair 17 Kanıt - onedio.com
Verdikleri Tarifler ile Ağız Sulandıran, TV'de Sık Gördüğümüz 11 Örnek Alınası Şef - onedio.com
Verdikleri Tarifler ile Ağız Sulandıran, TV'de Sık Gördüğümüz 11 Örnek Alınası Şef - onedio.com

ONEDİO YEMEK SUNAR!

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Yummy

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
kisi

refika hanımın en iyileri. yemeğe mantık katıyor.

krank

Batuhan piattiyi seven de ne bileyim

galatacimbm1905

#10 Bu adamda el lezzeti olabilir ancak insanlık 0. Tamamen Gordon Ramsey özentisi bir insan. Hem geçen yıllardaki Masterchef'te hem de bu sene çıkardığı saçma program olan Chef's Arena'da ne halt olduğunu gördük. Allah böylelerinden korusun bizi.

halil-degerli

Mehmet Yalçınkaya.... Somer Sivrioğlu... Danilo Zanna... ...................... Bunlar unutulacak ŞEFLER Mİ ???!!!!

jiraiya_of_leaf

danilo yemek programı sunuculuğu yaptı yalnız

Görüş Bildir