Meteoroloji'den Sis, Buzlanma ve Fırtına Uyarısı

22PAYLAŞIM

Yapılan son değerlendirmelere göre öğleden sonra Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları ile Sinop ve İnebolu ile Kırklareli'nin kıyı kesimlerinin hafif yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Marmara'nın kuzey ve doğusu, Ege, Batı Akdeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu, Karadeniz'in iç kesimleri, Doğu Anadolu bölgesi ile Güneydoğu Anadolu'nun doğusunda yer yer pus ve sis hadisesi ile birlikte sabah ve gece saatlerinde iç ve doğu bölgelerde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Önemli bir değişiklik beklenmiyor. Ülkemiz genelinde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle kuzey ve kuzeydoğu yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, Marmara'nın güneybatısında kuvvetlice (30-50 km/s) esmesi bekleniyor.

UYARILAR

  • BUZLANMA VE DON UYARISI: Sabah ve gece saatlerinde iç ve doğu bölgelerde yer yer kuvvetli olmak üzere buzlanma ve don olayı beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (yollarda buzlanma nedeniyle trafikte ve ulaşımda aksamalar vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

  • SİS UYARISI: Marmara'nın kuzey ve doğusu, Ege, Batı Akdeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu, Karadeniz'in iç kesimleri, Doğu Anadolu bölgesi ile Güneydoğu Anadolu'nun doğusunda yer yer pus ve sis hadisesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (ulaşımda aksamalar vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

  • FIRTINA UYARISI: Marmara'da kuzeydoğudan esmekte olan rüzgarın, Çarşamba günü (16.12.2015) akşam saatlerinden itibaren etkisini artırarak 6 ila 8 kuvvetinde (60-75km/s) fırtına şeklinde esmesi bekleniyor. Fırtınanın Marmara'da Cuma günü (18.12.2015) sabah saatlerinde etkisini kaybedeceği tahmin ediliyor.

Kuzey Ege'de kuzey ve kuzeydoğudan esmekte olan rüzgarın Çarşamba günü (16.12.2015) akşam saatlerinden itibaren etkisini artırarak 6 ila 8 kuvvetinde (60-75km/s) fırtına şeklinde esmesi bekleniyor. Rüzgarın zamanla şiddetlenerek 7 ila 9 kuvvetinde (75-90 km/s) kuvvetli fırtınaya dönüşmesi bekleniyor. Fırtınanın Cuma günü (18.12.2015) sabah saatlerinde etkisini kaybedeceği tahmin ediliyor.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA

Parçalı yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinde Kırklareli'nin kıyı kesimlerinin hafif yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Bölgenin kuzey ve doğusunda yer yer pus ve sis hadisesi ile birlikte gece ve yarın (Çarşamba) sabah saatlerinde bölgenin güneydoğusunda hafif buzlanma ve don olayı bekleniyor. Rüzgarın; kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli olarak (30-60 km/s) esmesi bekleniyor.

EDİRNE Parçalı yer yer çok bulutlu 9

İSTANBUL Parçalı yer yer çok bulutlu 13

KIRKLARELİ Parçalı yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinde kıyı kesimleri hafif yağmurlu 9

KOCAELİ Parçalı yer yer çok bulutlu 11

EGE 

Parçalı yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bölge genelinde yer yer pus ve sis hadisesi ile birlikte sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor. Rüzgarın; Kuzey Ege Kıyılarında kuzey yönlerden kuvvetli olarak (30-60 km/s) esmesi bekleniyor.

A.KARAHİSAR Parçalı bulutlu 4

DENİZLİ Parçalı bulutlu 10

İZMİR Parçalı yer yer çok bulutlu 12

MANİSA Parçalı bulutlu 10

AKDENİZ 

Parçalı yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Batı Akdeniz'in iç kesimlerinde yer yer pus ve sis hadisesi ile birlikte sabah ve gece saatlerinde hafif buzlanma ve don olayı bekleniyor.

ADANA Parçalı bulutlu 18

ANTALYA Parçalı yer yer çok bulutlu 18

HATAY Parçalı bulutlu 16

MERSİN Parçalı yer yer çok bulutlu 18

İÇ ANADOLU 

Parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bölge genelinde yer yer pus ve sis hadisesi ile birlikte sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

ANKARA Parçalı bulutlu 4

ÇANKIRI Parçalı bulutlu 6

ESKİŞEHİR Parçalı bulutlu 4

KONYA Parçalı yer yer çok bulutlu 6

BATI KARADENİZ 

Parçalı yer yer çok bulutlu, öğleden sonra Sinop çevreleri ile Kastamonu'nun kıyı ilçelerinin hafif yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde yer yer pus ve sis hadisesi ile birlikte buzlanma ve don olayı bekleniyor.

BOLU Parçalı bulutlu 6

DÜZCE Parçalı bulutlu 8

KASTAMONU Parçalı yer yer çok bulutlu, öğleden sonra kıyı ilçeleri hafif yağmurlu 5

ZONGULDAK Parçalı yer yer çok bulutlu 8

ORTA ve DOĞU KARADENİZ 

Parçalı ve çok bulutlu, öğleden sonra bölgenin kıyı kesimlerinin hafif yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde yer yer pus ve sis hadisesi ile birlikte buzlanma ve don olayı bekleniyor.

AMASYA Parçalı ve çok bulutlu 6

SAMSUN Parçalı ve çok bulutlu, yarın öğleden sonra hafif yağmurlu 11

TOKAT Parçalı ve çok bulutlu 6

TRABZON Parçalı ve çok bulutlu, öğleden sonra hafif yağmurlu 10

DOĞU ANADOLU 

Parçalı bulutlu, bölgenin güneydoğusunun yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bölge genelinde yer yer pus ve sis hadisesi ile birlikte kuzeydoğu kesimlerinde kuvvetli olmak üzere buzlanma ve don olayı bekleniyor.

ERZURUM Parçalı bulutlu -1

KARS Parçalı bulutlu -3

MALATYA Parçalı bulutlu 9

VAN Parçalı yer yer çok bulutlu 4

GÜNEYDOĞU ANADOLU 

Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin doğu kesimlerinde yer yer pus ve sis hadisesi ile birlikte hafif buzlanma ve don olayı bekleniyor.

DİYARBAKIR Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu 12

GAZİANTEP Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu 13

ŞANLIURFA Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu 15

SİİRT Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu 12

DENİZLERDE HAVA

Kuzey Ege'de kuvvetli fırtına, Marmara'da fırtına ve Güney Ege'de fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

KARADENİZ Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, Orta ve Doğu Karadeniz aralıklı yağmurlu, Rüzgar: Batı Karadeniz'de kuzey ve kuzeydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/s), batısı öğle saatlerinden itibaren 4 ila 6 (30-50 km/s), Doğu Karadeniz'de doğu ve kuzeydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/s), batısı öğle saatlerinden itibaren 3 ila 5 (20-40 km/s) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, Batı Karadeniz'in batısı 1,5 ila 2,5m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

MARMARA Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, Rüzgar: Kuzey ve kuzeydoğudan 4 ila 6 (30-50 km/s), akşam saatlerinden itibaren 6 ila 8 (50-70 km/s) kuvvetinde, Dalga: 1,5m ila 2,5m, akşam 3,0 ila 4,0m, Görüş: İyi.

EGE Hava Durumu: Parçalı bulutlu, Rüzgar: Kuzey Ege'de kuzey ve kuzeydoğudan 4 ila 6 (30-50 km/s), akşam saatlerinden sonra 6 ila 8 (50-70 km/s), gece saatlerinde 7 ila 9 (60-90 km/s), Güney Ege'de kuzey ve kuzeybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/s), açıkları 4 ila 6 (30-50 km/s) kuvvetinde, gece saatlerinden itibaren 5 ila 7 (40-60 km/s) kuvvetinde, Dalga: 2,0 ila 3,0m, Kuzey Ege 3,5 ila 4,5m, Görüş: İyi.

AKDENİZ Hava Durumu: Parçalı bulutlu, Rüzgar: Batı Akdeniz'de batı ve güneybatıdan, Antalya Körfezi güneydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/s), gece saatlerinden itibaren geneli doğu ve kuzeydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/s), Doğu Akdeniz'de doğu ve kuzeydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/s), gece saatlerinden itibaren 3 ila 5 (20-40 km/s) kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m, gece 1,0 ila 2,0m Görüş: İyi.

VAN GÖLÜ Hava Durumu: Parçalı bulutlu, Rüzgâr: Doğu ve kuzeydoğudan, batısı güneybatıdan 2 ila 4 (10-30 km/s) kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,5m Görüş: İyi.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir