Görüş Bildir
Haberler
Meclis'teki Çay-Simit Tartışmasına AKP'li Bülent Turan'ın Tepkisi: 'Ordumuz Suriye'de, Daha Saygılı Olalım'

Meclis'teki Çay-Simit Tartışmasına AKP'li Bülent Turan'ın Tepkisi: 'Ordumuz Suriye'de, Daha Saygılı Olalım'

Yargı Reformu Strateji Belgesi kapsamında hazırlanan kanun teklifinin TBMM Genel Kurulu’ndaki görüşmeleri öncesinde “çay ve simit ne kadar?” tartışması yaşandı. CHP fiyatların yüksekliği eleştirisi getirdi, tartışmanın uzaması üzerine söz alan AKP Grup Başkanvekili Bülent Turan, Suriye'de yürütülen operasyonu hatırlatıp 'daha sağduyulu ve saygılı olunmalı' dedi.

İçeriğin Devamı Aşağıda

TBMM Genel Kurulu’nda gündem dışı söz alan CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık, hayat pahalılığını çay ve simit hesabı üzerinden yaptı. AKP’nin iktidar olmadan önce Recep Tayyip Erdoğan’ın, “Bu zalim yönetim bu aziz millete bir bardak çay ile bir simidi bile layık görmüyor” dediğini hatırlatan Arık, “Şimdi 5 TL’ye bir bardak çay içip bir simit yiyemiyorsunuz” dedi.

"Amasya'da çay-simit birer TL"

"Amasya'da çay-simit birer TL"

BirGün'de Hüseyin Şimşek'in aktardığı bilgiye göre, Arık’ın çay ve simit hesabına AKP’li milletvekilleri tepki gösterdi. AKP Amasya Milletvekili Hasan Çilez, bu hesabın yanlış olduğunu öne sürdü. “Kahvehane”ye gittiğini ve orada 2 TL’ye çayı ve simidi alabildiğini öne süren Çilez, “Sayın Vekilim sizi Amasya’ya davet ediyorum. Çay ve simit birer TL” dedi. Eski Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak da tartışmaya katılarak, İzmir Kemeraltı’nda simidin 1 TL olduğunu söyledi.

"Birlik ve beraberliğe her zamankinden fazla ihtiyacımız var"

"Birlik ve beraberliğe her zamankinden fazla ihtiyacımız var"
İçeriğin Devamı Aşağıda

CHP’li milletvekilleri TBMM’nin karşısında bulunan kafeteryada çay ve simidin 5 TL’den daha pahalı olduğunu belirtmesi üzerine AKP Grup Başkanvekili Bülent Turan’dan ‘sınır ötesi operasyon’ hatırlatması geldi. Çay ve simit hesabını bir anda Suriye meselesine bağlayan Turan, “Ordumuz sınır ötesine operasyona başlamış, daha sağduyulu, daha saygılı olma konusunda görev bilincimiz olmalı diye düşünüyorum. Bu ülkenin birliğini, beraberliğini her zamandan daha fazla gözetmek gereken bir zamandan geçiyoruz” ifadelerini kullandı.

"Ekonomiyle ilgili konuşmaya operasyonu alet etmek kadar küçültücü bir durum olamaz"

"Ekonomiyle ilgili konuşmaya operasyonu alet etmek kadar küçültücü bir durum olamaz"

CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç da Turan’a tepki gösterdi. Çay ve simit üzerinden çıkan tartışmanın milli güvenlik konusuna bağlanmasını anlamsız bulduğunu belirten Özkoç, “Türk Silahlı Kuvvetleri’nin girdiği bir mücadeleye, burada bir milletvekilimizin ekonomiyle ilgili yaptığı konuşmayı alet etmek kadar küçültücü bir durum olamaz. Bir Grup Başkanvekilinin buna tevessül etmesi çok yanlış” dedi.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
178
122
28
14
13
5
4
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Sema candelen

Ne alaka amk? -Başkanım ayakkabı kutularında 1 milyar dolar bulundu. Ne açıklama yapalım? - Ordumuz suriyede birlik beraberlik zamanı yaz.

baboshako

Orosbu Çocukları artık her bokta ordumuz savaşta diyip konuyu kapaticaksiniz dimi. Savasta olan ordumuz aq sen gotunun ustunde oturup konusuyon bari gereksiz... Devamını Gör

Emre

Ne amasyası amk orda kaç kişi yaşıyor istanbulun genelinde bir bardak çay 4 5 tl kafe gittiğimizde 3 tl ye çay görünce seviniyoruz.Ordu suriye de diye meclis... Devamını Gör