Kötü Şifre Seçmek, Her Zaman Kötü Olmayabilir

 > -
Kötü Şifre Seçmek, Her Zaman Kötü Olmayabilir

Biz hep "güçlü şifre seçin" diyoruz ama çok kötü bir şifre, bazen hayat kurtarabiliyor. İşte kanıtı!

Melissa Vasquez, geçtiğimiz günlerde kaliforniya'da bir yolda, Chevrolet Cruze aracının kontrolünü kaybederek yaklaşık 460 metre boyunca çalılık bir uçuruma, pek çok sefer takla atarak düştü. Ailesi de 12 saatin ardından kayıp ilanı vermişti.

Vasquez'in aracı bir OnStar navigasyon sistemine sahipti ve aynı reklamlarda belirtildiği gibi OnStar, polise otomatik olarak aracın kaza geçirdiğini söylemişti.

Ne yazık ki, Vasquez'in OnStar GPS sistemi tam olarak nerede olduğundan emin değildi ve polise iki kez yanlış koordinatları vermişti. Yani otoriteler Vasquez'in bir yerde kaza geçirdiğini biliyordu ancak tam olarak nerede olduğunu bulamıyordu.

O sırada bir polis görevlisi olan David Cameron'un aklına, Vasquez'in iPhone'u aracılığı ile nerede olduğunu bulabilecekleri geldi. Ailenin evine giden polis görevlisi, Vasquez'in iPad'ini açmayı başardı. " İnsanların şifre olarak sıklıkla kullandıkları sayıları kullanarak tahminlerde bulundum ve üçüncü denememde (iPad'i) açmayı başardım. "

Cameron, iPad'i açtıktan sonra Find My iPhone uygulamasını kullanarak Vasquez'in bulunduğu tam noktaya ulaştı ve polis kazadan 19 saat sonra Vasquez'in ters dönmüş aracını bulmayı başardı ve helikopter yardımıyla Vazquez'i kurtardı. Vasquez şu anda hastanede ve iyileşmesi bekleniyor.

Chip

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

ApplePolisiPhone
Görüş Bildir