Görüş Bildir
Haberler
İstanbul Havalimanı İçin Atatürk'e Kapatma Garantisi Verilmiş

İstanbul Havalimanı İçin Atatürk'e Kapatma Garantisi Verilmiş

Pistlerin kırılmak istendiği Atatürk Havalimanı'nın kaderi 5 yıl önce çizilmiş. İGA eski CEO'su Hüseyin Keskin “Avrupa yakasında başka havalimanı olmaması şartı bulunuyor” demiş.

İçeriğin Devamı Aşağıda

İstanbul'da Atatürk Havalimanı'nın yolcu trafiğine kapatılması ve iki pistinin kırılarak millet bahçesine dönüştürülmesine yönelik proje tartışılmaya devam ediyor. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, geçtiğimiz pazartesi günü “Yeni havalimanını hızlıca satabilmek için, Atatürk Havalimanı'nın varlığı olası yatırımcıya risk teşkil edeceğinden, bu milli servet hızlıca yok edilmeye mi girişildi?” diye sormuştu.

Bakanlık: "Pistler aynı eksende"

Bakanlık: "Pistler aynı eksende"

Bir gün sonra Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı yaptığı açıklamada, “Atatürk Havalimanı'nın kuzey güney pistleri İstanbul Havalimanı'nın kuzey güney pistleri ile aynı eksende bulunduğundan, havacılık kuralları gereği kullanılamaması sonucu iniş pisti hüviyetini kaybetmiş olup beton bir alana dönüşmüştür.” ifadelerini yer vermişti.

Bu açıklamanın ardından yolcu garantisinin verildiği İstanbul Havalimanı ile ilgili tartışmalar alevlendi. 

Sözcü'den Yusuf Demir'in haberine göre, Atatürk Havalimanı'nın neden vatandaşların kullanımına kapatıldığı sorusunun yanıtını kamuoyu merak ederken, İstanbul Havalimanı'nın yapıp işleten İGA şirketinin eski üst düzey yöneticisi olan ve hali hazırda Devlet Hava Meydanları İşletmesi Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü olan Hüseyin Keskin'in 31 Mart 2017 günü bir televizyon programındaki sözleri her şeyi net olarak ortaya koydu.

"Havacılık olmayacak"

"Havacılık olmayacak"
İçeriğin Devamı Aşağıda

Bloomberg HT'de ‘Atatürk Havalimanı neden kapatılıyor' sorusuna İGA eski CEO'su Hüseyin Keskin şu cevabı verdi: 

 “İhale şartnamesine göre, bizim kira sürecimizin başlaması için, İstanbul'da Avrupa yakasında başka bir havalimanının faaliyette olmaması gerekir. Belki belirli zorunluluklar dahilinde, mesela genel havacılık, özel jetlerle yapılacak uçuşlar bir müddet devam edebilir. Ama havacılık olmayacak.”

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
70
17
14
6
5
4
1
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Pasif Kullanıcı

bu hainliklerinin hesabını inşallah soracak bir iktidar gelir sormayacaklarsa hiç zahmet etmesinler ...

Art Ankara

Halk helalleşme değil hesaplaşma istiyor muhalefetin önce bunu anlaması lazım, bu memleketi acımasızca yagmalayanlarla, mültecileri kullanarak ülkenin varlığ... Devamını Gör

Shadow

Beş kuruş para için satacağınız sıradaki milli değeri ve ne kadar alçalabileceğinizi merak ediyorum!

barbie

O zaman 3. Havalimanını lazım değildi, parayı peşkeş çekerken paravan olsun diye yaptınız?!