Görüş Bildir

İnsan Irkının En Kuvvetli İçgüdüsü Olan 'Hayatta Kalma'yı Konu Edinmiş 37 Nefes Kesici Film

Haberler
> İnsan Irkının En Kuvvetli İçgüdüsü Olan 'Hayatta Kalma'yı Konu Edinmiş 37 Nefes Kesici Film

Hayatta kalmak insanın içgüdüsel olarak karşı koyamadığı en güçlü duygulardan biridir. İşte karşınızda, vahşi ormanlar, yırtıcı hayvanlar, dondurucu soğukluktaki dağlar, uçsuz bucaksız mağaralar ve kimi zaman da acımasız katillere karşı verilen çetin hayatta kalma mücadelelerinin anlatıldığı 37 nefes kesici film...

Film özetleri beyazperde'den alınmıştır. Sıralama IMDB puanına göre yapılmıştır.

İyi Seyirler...

37. Edge of Winter - Kışın Ortasında (2016) | IMDb: 5,3

37. Edge of Winter - Kışın Ortasında (2016) | IMDb: 5,3

Şiddetli bir fırtınada, çok az tanıdıkları ne yapacağı belli olmayan babalarıyla mahsur kalan iki çocuk, onların koruyucusu olması gereken babalarının onlar için en büyük tehlike olabileceğinden şüphelenmeye başlarlar.

36. The Cave - Mağara (2005) | IMDb: 5,1

36. The Cave - Mağara (2005) | IMDb: 5,1

Film Romanya’daki gizemli bir mağarada bir grup bilim adamının yaptığı araştırmalara odaklanıyor. Bu mağara herkes tarafından pek bilinmeyen bir ormanın içinde yer almaktadır. Su altı mağarasıdır. Bu bölgede bir araştırma yapabilmek için derinlere inmek gerekir ve bu amaçla Amerika’dan özel bir ekip çağrılır. Bu özel ekip mağaradayken bir patlama meydana gelir ve kapı kapanır. Artık geri dönüş yoktur. Hapsolan ekip artık, bu gizemli mağarada karşılaşacakları korkunç yaratıklarla baş etmek zorundadırlar.

35. Poseidon - Poseidon'dan Kaçış (2006) | IMDb: 5,6

35. Poseidon - Poseidon'dan Kaçış (2006) | IMDb: 5,6

Yılbaşı arifesidir ve 2000'den fazla yolcu ve mürettebat, dev gemi Poseidon ile Kuzey Atlantik’te seyir halindedir. Balo salonunda eğlenceli dakikalar yaşamakta olan insanlar az sonra başlarına gelecek olan felaketten yana bihaberdirler. Ansızın 30 metreyi aşan dev bir dalga ile Poseidon alabora olur. Gemi içinde çöken kolonlar, yangınlar dehşet bir kargaşaya neden olur. Hayatta kalanlar ise kurtuluş yolu aramaktadırlar.

34. Open Water - Açık Deniz (2003) | IMDb: 5,7

34. Open Water - Açık Deniz (2003) | IMDb: 5,7

Karayipler’de tatil yapan bir çift, günlerini bir dalış gezisi ile geçirmek isterler. Ancak bunun ne denli doğru bir karar olduğu tartışılır. Teknede bir yanlış hesap yapılınca Susan ve Daniel, okyanusun ortasında kalakalırlar. Tekne gideli çok olmuştur. Tek umutları, teknenin durumun farkına varıp, onları kurtarmak üzere geri dönmesidir. Ellerinden geldiğince hayatta kalma mücadelesi verirler. Hele ki köpek balıkları ortaya çıkmaya başlayınca şartlar giderek daha da dayanılması zor bir hal alacaktır.

33. The Dyatlov Pass Incident - Şeytan Geçidi (2013) | IMDb: 5,7

33. The Dyatlov Pass Incident - Şeytan Geçidi (2013) | IMDb: 5,7

1959 yılında geçen hikayede bir grup profesyonel dağcı, Ural dağlarına kamp yapmaya gider. Rus dağcılarının kısa bir süre içerisinde esrarengizbir şekilde ölmeleri, günümüze ulaşan bir efsane olarak kalır. Hikaye günümüze gelir ve bir grup Amerikalı öğrenci, Rus dağcıların öldüğü bu giderek olayı araştırmaya karar verirler. Yolunda başlayan yolculuk zamanla içinden çıkılmaz bir hal alır. Hava şartları son derece olumsuzdur ve tuhaf olaylar yaşanmaya başlamıştır...

32. Walking Out - Tehdit Altında (2017) | IMDb: 5,8

32. Walking Out - Tehdit Altında (2017) | IMDb: 5,8

Şehirli bir gencin, mesafeli olduğu babasıyla çıktığı av esnasında yabani bir ayıyla karşılaşmaları ve hayatta kalma savaşları konu ediliyor.

31. Sanctum (2011) | IMDb: 5,9

31. Sanctum (2011) | IMDb: 5,9

Bir tropikal fırtına yüzünden mağaranın derinliklerine inmek zorunda kalan su altı ekibi, denize açılan ve bilinmeyen bir çıkış yolu ararken,ölümcül zeminler, şiddetli sular ve yavaş yavaş artan panik ile savaşmak zorundadır. Usta dalgıç Frank McGuire, Güney Pasifik'teki Esa-ala Mağaraları'nı aylardır araştırmaktadır. Ancak çıkış yolu beklenmedik bir sel ile tıkandığı için, 17 yaşındaki oğlu Josh ve ekibi finanse eden Carl Hurley'nin de dahil olduğu ekip planlarını değiştirmekzorunda kalmıştır. Ekip, gün geçtikçe azalan yiyecekleri ile su altı labirentinde yolunu bulmak zorundadır. Sonunda ekip kaçınılmaz bir soruyla karşı karşıya gelir: Bu mağaradan kurtulmak mümkün müdür, yoksa sonsuza dek burada hapis mi kalacaklardır?

30. The Sea of Trees - Sonsuzluk Ormanı (2015) | IMDb: 6,0

30. The Sea of Trees - Sonsuzluk Ormanı (2015) | IMDb: 6,0

Arthur Brennan, hayatında yaşadığı bir trajedi sonrası, Japonya'daki

Fuji dağının derinliklerindeki gizemli bir ormana doğru yola çıkar.

Girenin bir daha kolay kolay çıkamadığı, bir noktadan sonra geri dönüş

işaretlerinin kaybolduğu bu orman intihar etmek isteyen insanların da

son durağıdır. Yaşamına dair derin acılar çeken Arthur ormana girdikten

kısa bir süre sonra burada yapayalnız olmadığını fark eder. Ormanda

Takumi Nakamura isimli yolunu kaybetmiş bir adamla karşılaşır ve iki

adam bu uçsuz bucaksız ormanda hayatta kalmanın özünü kavrayarak ölümden vazgeçecek ve yaşama bir kez daha bağlanacaklardır...

29. Backcountry - Ölüm Ormanı (2014) | IMDb: 6,0

29. Backcountry - Ölüm Ormanı (2014) | IMDb: 6,0

Şehirde yaşayan Jenn ve Alex çifti, doğa aşığı Alex'in ısrarları üzerineKanada'daki ıssız bir ormanda kamp yapmaya gider. Ormandaki ilk gecelerinde beklenmedik bir misafir, kapılarını çalar. Brad adındaki bu yabancı da onlar gibi bir gezgindir ve Alex, adamın Jenn ile ilgilendiğinden şüphe etmeye başlar. Çift, gitmeyi planladıkları Blackfoot Trail bölgesi için hemen yola koyulurlar. Alex ısrarcı bir şekilde yolu hatırladığını iddia etse de gitgide ormanların derinliklerinde kaybolmaya başlarlar. Aradan üç gün geçtiğinde halen yollarını bulabilmiş değillerdir. Açlık, susuzluk ve doğal koşullara karşı verdikleri bu yaşam savaşı, halihazırda kırılgan olan ilişkilerini daha da zedeleyecektir.

28. Frozen (2010) | IMDb: 6,2

28. Frozen (2010) | IMDb: 6,2

Snowboardcu üç genç, telesiyejin arızalanması sonucu dağda mahsur

kalırlar. Donma tehlikesiyle karşı karşıya kalan gençler, ölüm korkusuyla paniğe kapılırlar. Evdeki hesap çarşıya uymamıştır işte; zira yaşamak istedikleri macera, hayatta kalmak için yeterince güçlü olup olmadıklarının sınandığı bir sınava dönüşmüştür.

27. As Above, So Below - Derin Kabus (2014) | IMDb: 6,2

27. As Above, So Below - Derin Kabus (2014) | IMDb: 6,2

Bir grup gezgin, Paris metropolünün saklı kalmış yer altı mezarlarını

araştıracakları gizem ve macera dolu bir yolculuğa çıkarlar. Sokaklardan

daha dolambaçlı olan yerin altı, kaşifleri, uzun zaman önce kendini

unutturmuş gizemler ve ölülerden arta kalanlar kadar kendi iblisleriyle

de yüzleştirir...

26. The River Wild - Vahşi Nehir (1994) | IMDb: 6,3

26. The River Wild - Vahşi Nehir (1994) | IMDb: 6,3

Rafting sporunda uzman olan Gail, ailesini kıyısında yaşadıkları nehirde

rafting yapmaya götürür. Yolda bu sporun acemisi olan ve nehrin

aşağısına inmekte güçlük çeken iki adama rastlarlar. Aile adamlara

yardım etmek isterken, birden kendi hayatlarını tehlikeye attıklarını

fark etmeyeceklerdir.

25. The Shallows - Karanlık Sular (2016) | IMDb: 6,3

25. The Shallows - Karanlık Sular (2016) | IMDb: 6,3

Nancy’nin tek başına sörf yaparken köpek balığı saldırısına uğrayarak, kıyıya çok yakın bir yerde mahsur kalmasını konu alıyor.

24. The Blair Witch Project - Blair Cadısı (1999) | IMDb: 6,4

24. The Blair Witch Project - Blair Cadısı (1999) | IMDb: 6,4

Üç kişilik bir belgesel ekibi Maryland sınırlarındaki Black Hills Ormanları'ndaki miti araştırmak üzere yola çıkar. Söylenegelen Blair Cadısı efsanesi hakkında bilgi edinmek ve bu efsanenin nasıl bir anlatıdan günümüze kadar geldiğini öğrenmek tek amaçlarıdır. Ormanda yaptıkları yolculuk araştırmacı bir atılımdan çok daha fazlasına gebedir. Geçen her dakika, bu efsanenin bir yalandan ibaret olmadığını anlayacaklardır. Bunu anladıklarında ise ormanın derinliklerinde çoktan kaybolmuş olacaklardır.

23. The Mountain Between Us - Aramızdaki Sözler (2017) | IMDb: 6,4

23. The Mountain Between Us - Aramızdaki Sözler (2017) | IMDb: 6,4

Ben Bass ve Alex Martin aynı uçakta yolculuk yapan iki yabancıdır. İçinde bulundukları uçak trajik bir şekilde kaza yapar. Ben ve Alex kazadan yaralı olarak çıkmayı başarmışlardır. Merkezden uzak karlı kaplı bir dağda mahsur kalan ikili uzun süre kendilerine yardım edilmesini bekler. Fakat yardım gelmeyince yüzlerce kilometrelik vahşi doğada korkunç bir yolculuğa çıkmak zorunda kalırlar. Ben ve Alex hayatta kalabilmek için birbirlerine güvenmek zorundadır.

22. Adrift - Sürükleniş (2018) | IMDB: 6,6

22. Adrift - Sürükleniş (2018) | IMDB: 6,6

Gerçek bir hikayeden uyarlanan Adrift, tanıştıktan kısa süre sonra birbirlerine aşık olan ve hayatlarının macerasına doğru yelken açan iki insanı anlatıyor. Hevesli denizciler okyanusa açılırlar fakat yolculukları doğrudan, tarihte görülmüş en büyük kasırga felaketlerinden birine doğru olacaktır. Kasırganın ardından kendine gelen Tami (Shailene Woodley), Richard’ın (Sam Claflin) ağır yaralandığını ve teknelerinin harabeye döndüğünü görür. Tami, kurtarılmak için hiçbir umudu olmadan, kendisini ve hayatı boyunca aşık olduğu tek adamı kurtarmak için gereken gücü ve kararlılığı kendinde bulmak zorundadır.

21. Jungle - Orman (2017) | IMDb: 6,7

21. Jungle - Orman (2017) | IMDb: 6,7

Bir grup maceraperest arkadaş, sahtekar bir rehber eşliğinde Bolivya Ormanları'na doğru yola çıkarlar. Ancak ormanda kendilerini bekleyen tehlikelerden habersizdirler.

20. The Grey - Gri Kurt (2011) | IMDb: 6,8

20. The Grey - Gri Kurt (2011) | IMDb: 6,8

Alaska'da petrol sondajında çalışmak için görevlendirilen bir ekip, uçaklarının düşmesi sonucu bölgenin vahşi ve ıssız bir alanında mahsur kalırlar. Grubun başı olan Ottway (Liam Neeson), ekibin vahşi doğada aç kurtlara karşı hayatta kalabilmesi için elinden geleni yapmak zorundadır. Hem kaza sonrası aldıkları ölümcül yaralar, hem de insanı donduran hava koşulları karşısında kurtlara yem olmadan buradan kurtulabilecekler midir?

19. The Finest Hours - Zor Saatler (2016) | IMDb: 6,8

19. The Finest Hours - Zor Saatler (2016) | IMDb: 6,8

18 Şubat 1952’de İngiltere’nin doğu kıyılarını yerle bir eden, yoluna çıkan bütün gemileri parçalayan fırtına, Boston’a bağlı SS Pendleton T-2 petrol tankerini ikiye ayırır. 30 kişilik mürettebatı bulunan gemi hızla sulara gömülmeye başlar. Korku ve panik halindeki ekibi geminin mürettebat yetkisi olan mühendis Ray Sybert kontrol altına almaya karar verir. Ülkenin Doğu kıyısına vuran şiddetli fırtınaya mürettebatı ile karşı durur. Bu sırada bu büyük yıkımın haberi Chatham, Massachusetts’ta bulunan Amerikan Sahil Güvenlik Ofisi'ne ulaşır. Sahil Güvenlik yetkilisi Daniel Cluff, batmakta olan gemiyi kurtarmaları için bir ekibi görevlendirir. Zorlu koşullara rağmen kaptan Bernie Webber ve komutasındaki 4 sahil yetkilisi yetersiz donanımı olan tahtadan yapılmış bir cankurtaran botuyla fırtınanın etkisiyle oluşan dev dalgalara rağmen yola çıkarlar. Bu sıradan bir hayat kurtarma operasyonu değildir, onları hayatlarının en büyük sınavı beklemektedir.

18. In the Heart of the Sea - Denizin Ortasında (2015) | IMDb: 6,9

18. In the Heart of the Sea - Denizin Ortasında (2015) | IMDb: 6,9

1820 yılında Nantucket isimli balina avlamakta olan bir geminin, dişli

bir İspermeçet balinasının saldırısı sonucunda parçalanmasını konu alan

film, Pasifik Okyanusu'nun kalbinde yaşanan bir hayatta kalma

mücadelesini konu alıyor. Sadece 8 kişinin canlı olarak kurtulduğu bu

olay, daha sonra ünlü yazar Herman Melville'in doğuracağı Moby Dick

efsanesine de ilham veriyor.

17. All Is Lost - Sona Doğru (2013) | IMDb: 6,9

17. All Is Lost - Sona Doğru (2013) | IMDb: 6,9

Hint Okyanusu'nda tek başına gezinti yapan bir adam, yatının bir gemi

konteynırına çarpması üzerine bilincini kaybeder. Uyandığında bilinci

yerinde değildir ve kazayı yavaş yavaş hatırlamaya başlar. Telsiz, radyo

ve navigasyon ekipmanını kaybetmiştir ve vahşi bir fırtınanın tam

ortasında kalmıştır. Teknik donanımları olmadan bir hiç olan adam

direnişi ve tecrübeli denizcilik geçmişi sayesinde hayatta kalacağına

inanmaktadır. Okyanusun ve dalgalarının sesine kulak verir ve planlarını

bu dalgalara göre yaparak yakınlarından bir geminin geçmesini dilemeye

başlar. Ancak bu direniş hali zannettiği kadar kolay olmayacaktır. Zira

okyanus son derece tehlikeli köpekbalıklarıyla doluyken doğal kaynakları

da tükenmek üzeredir.

16. The Edge - İhanet (1997) | IMDb: 6,9

16. The Edge - İhanet (1997) | IMDb: 6,9

Milyarder İş Adamı Charles Morse fotoğraf sanatına ilgi duymaktadır. Yanına genç ve güzel karısı Mickey, profesyonel bir fotoğrafçı ve bu fotoğrafçının asistanını da alarak ufak çaplı bir Kuzey Amerika yolculuğuna çıkar. Charles'ın özel uçağıyla çıktıkları bu yolculuk talihsiz bir olayla yön değiştirir. Bir kuş vakası nedeniyle arızalanan uçak düşer, Charles ve fotoğrafçı Robert kurtulur. Ancak sonrasında aralarında yaşanan güç kavgaları ve ego savaşları, vahşi doğada yaşamak için birbirlerine muhtaç olan bu adamları gittikçe insanlıklarından uzaklaştırır. Charles ve Robert bir hiç uğruna hırçınlaştıkça doğal seleksiyon bir kez daha varlığını hissettirecektir.

15. Buried - Toprak Altında (2010) | IMDb: 7,0

15. Buried - Toprak Altında (2010) | IMDb: 7,0

Paul Conroy Irak’ta görev yapan bir Amerikan askeridir. Bir grup Iraklı direnişçi Paul'u derdest eder. ABD'li asker Paul, gözünü açtığında ölümle burun buruna olduğunu görür. Uyandığında kendisini bir tabutun içinde gömülü halde bulmuştur. Oraya nasıl ve kim tarafından getirildiğini bilmemektedir. Ölmemek için zamana karşı yarışmak ve  klostrofobinin doruklarındaki bu kabusu atlatmak zorundadır.

14. Alive - Yaşamak İçin (1993) | IMDb: 7,1

14. Alive - Yaşamak İçin (1993) | IMDb: 7,1

Uruguay ragbi takımının gerçekten yaşadığı bir olaydan yola çıkan film

takımın uçağının Ant Dağları'na çarptıktan sonra yaşanan hayatta kalma

mücadelesine odaklanıyor. Takımın her bir elemanı hayatta kalma iç güdüsüyle bu dağlardan kurtulmak için ellerinden geleni yaparlar;

aralarından bazılarını çetin hava ve coğrafi koşullara kurban verseler

de bir yandan Tanrıya olan inançlarını kaybetmemeye ve ailelerine

dönmeye çalışırlar.

13. Everest (2015) | IMDb: 7,1

13. Everest (2015) | IMDb: 7,1

Everest'e tırmanmakta olan iki ayrı dağcı ekibinin karşılaştığı yoğun

kar yağışı, büyük bir felaketin habercisi olur. Kar fırtınası her zamankinden daha şiddetlidir ve herkes için büyük bir hayat mücadelesi başlamış olur.

12. The Descent - Cehenneme Bir Adım (2005) | IMDb: 7,2

12. The Descent - Cehenneme Bir Adım (2005) | IMDb: 7,2

Kocası, kızı ve arkadaşları ile birlikte tatile çıkan genç ve hoş bir kadın, trajik bir kazaya şahit olurlar. Aradan bir yıl geçtikten sonra genç kadın yine arkadaşları ile bir gün yürüyüşe çıkar. Bir mağara içinde düşen bir kaya nedeni ile orada mahsur kalırlar. Sahip oldukları donanım yetersizliğinden ötürü hayatta kalmak adına zorlu bir mücadele başlar. Bu sırada da kana susamış yaratıklarla karşılaşırlar. Gruptaki herkes bir takım sebeplerden ötürü birbirleri ile zıt düşerler. Artık herkes tek başınadır. Hayatta kalma yolunda kendilerinden sorumlu olduklarının farkındadırlar.

11. Unbroken - Boyun Eğmez (2014) | IMDb: 7,2

11. Unbroken - Boyun Eğmez (2014) | IMDb: 7,2

Louis Zamperini Amerikalı bir uzun mesafe koşucusudur. ABD Olimpiyat  Takımı'nda ülkesini 1936'da Berlin'de düzenlenen Olimpiyat oyunlarında  temsil eder. Dereceye girip madalya kazanamaz ama müthiş bir final  performansı ortaya koyar. Öyle ki Adolf Hitler kendisiyle tanışmak ister. 4 yıl sonra Zamperini Tokyo'daki Olimpiyat oyunlarında favori isimlerden biridir. Fakat o seneki Olimpiyatlar II. Dünya Savaşı'nın patlak vermesiyle iptal edilir ve Zamperini savaşta gönüllü olarak görev alır. Pasifik'te geçirilen bir kaza sonrası iki silah arkadaşıyla hayatta kalmayı başarır ve 47 gün sürecek bir yaşam mücadelesi verirler. Ne var ki kendilerini kurtaranlar düşman taraf olan Japon Deniz Kuvvetleridir ve kurtardıkları savaş esirlerine işkence yapmaktan da geri kalmazlar...

10. The Road - Yol (2009) | IMDb: 7,3

10. The Road - Yol (2009) | IMDb: 7,3

Kıyamet sonrası atmosferinde Amerika yangın yeridir. Bir baba ve oğlunun istikameti Amerika kıyılarıdır. Amerika’yı bir uçtan bir uca geçerken ellerindeki basit tüfekle yaşadıkları macerada esas problem zor hava koşullarında nereye gittiklerini bilmemeleri ve yollarına çıkan

haydutlardır.

9. Rescue Dawn - Şafak Harekatı (2006) | IMDb: 7,3

9. Rescue Dawn - Şafak Harekatı (2006) | IMDb: 7,3

Amerikan Hava Yolları’nda pilot olan Dieter Dengler, Vietnam Savaşı’nda bir uçuş sırasında vurularak düşürülür ve bir kampta esir olarak tutulur. Başka savaş esirlerinin de bulunduğu bu kamptan kaçmak için planlar yapan Dieter, her türlü tehlikeyi göze almıştır.

8. The Way Back - Özgürlük Yolu (2010) | IMDB: 7,3

8. The Way Back - Özgürlük Yolu (2010) | IMDB: 7,3

1940 yılında Sovyet Rusya’ya bağlı Sibirya çalışma kampından özgürlükleri için kaçtıktan sonra 6000 km yürüyerek Gobi Çölü'nü aşıp Hindistan’a ulaşan bir grup esirin yaşadıkları macerayı ve dramı ustalıkla anlatan gerçek olaylara dayanan bir yol öyküsü...

7. 127 Hours - 127 Saat (2010) | IMDb: 7,6

7. 127 Hours - 127 Saat (2010) | IMDb: 7,6

Genç dağcı Aron Ralston, kimseye haber vermeden çıktığı yolculuğunda Utah yakınlarında Moab bölgesinde büyük bir kaya parçasının arasına sıkışır.5 gün boyunca kolu kayaya sıkılmış bir şekilde aç ve susuz kalan Aaron, başta sevgilisi olmak üzere, ailesi ve yolda karşılaştığı iki dağcı kızdan yardım bekler önce. Fakat zaman geçtikçe kimsenin ondan haberi olmadığını anlar... 5 gün boyunca yaralı halde sıkışıp kaldığı kayada içsel sorunlarıyla baş başa kalan Aaron aynı zamanda cesareti ve kendisini metrelerce derinlikteki bu beladan kurtarmaya yarayacak tüm yönleriyle de yüzleşir..

6. First Blood - İlk Kan (1982) | IMDb: 7,7

6. First Blood - İlk Kan (1982) | IMDb: 7,7

Vietnam gazisi John Rambo küçük bir kasabanın şerifi tarafından taciz edilince kontrolden çıkar. Eski bir Yeşil Bereli olduğu fark edilinceye kadar iş işten geçer. Rambo bir polisi öldürüp kırsal alana kaçar. Görevlilerin,bu genç adamın köşeye sıkıştırıldığında tam bir ölüm makinesine dönüştüğünü anlamaları için mıntıkadaki silahlı personelin çoğunun hayatını kaybetmesini beklemek gerekecektir. Yardım için bölgeye Rambo’nun Vietnam’daki komutanı Albay Trautman gelir. Kendi yetiştirdiği ölüm makinesini yakından tanıyan tecrübeli askerin, yetkililere tek bir önerisi olacaktır: 'Ceset torbalarını hazır edin!'

5. Gravity - Yerçekimi (2013) | IMDb: 7,8

5. Gravity - Yerçekimi (2013) | IMDb: 7,8

Dr. Ryan Stone zeki bir tıp mühendisidir ve emekliliğinden önce son görevine çıkan yetenekli ve deneyimli astronot Matt Kowalsky'nin yönetimindeki mekikte ilk uzay yolculuğuna çıkar. Herşey yolunda gibi görünürken rutin bir keşif yürüyüşü sırasında bir felaket yaşanır. Mekik çarpan bir cisim sonucu paramparça olur. İki bilim insanı uzay boşluğunda yapayalnız kalırlar. Yeryüzü ile iletişimleri tamamen kopmuştur ve sonsuz karanlıkla baş başadırlar. Şimdi korkunun yerini panik alır, üstelik var olan sınırlı oksijenleri de gitgide tükenmektedir. İkili eve, dünyaya dönüş yolunu bulabilecek midir?

4. Apocalypto - Apokalipto (2006) | IMDb: 7,8

4. Apocalypto - Apokalipto (2006) | IMDb: 7,8

Maya uygarlığında huzur ve barış dolu bir kabile, Tanrılarına kurban etmek üzere köle arayan savaşçılar tarafından vahşi bir saldırıya uğrarlar. Jaguar Paw, hamile karısını ve oğlunu saklar. Sonrada savaşa devam eder. Bir tutulma, onun yaşamını kurbanlarınkinden ayırır. Artık hayatta kalma savaşı vermek ve ailesini kurtarmak zorundadır.

3. Cast Away - Yeni Hayat (2000) | IMDb: 7,8

3. Cast Away - Yeni Hayat (2000) | IMDb: 7,8

FedEx isimli tanınmış bir şirkette sistem analist uzmanı olan Chuck Noland şirketiyle ilgili sorunları çözmek için dünya genelinde seyahatler yapmaktadır. Uzun süreli bir ilişkisi olan ve yoğunluğundan dolayı evlenmeye bile fırsat bulamayan Noland Noel gecesi sırasında aldığı bir telefonda bir işi çözümlemek için Malezya'ya gitmesi gerektiğini öğrenir. Yola çıkan adam Güney Pasifik'te uçtuğu sırada uçak bilinmeyen bir sebeple düşer. Bilincini kaybeden Noland uyandığında kendini ıssız bir adada tek başına bulur. Modern dünyanın nimetleriyle yaşamını sürdürmüş olan çaresiz adam bu adada ne kadar ayakta kalabilecektir?

2. The Martian - Marslı (2015) | IMDb: 8,0

2. The Martian - Marslı (2015) | IMDb: 8,0

Mars gezegenine astronotların gönderildiği bir görevde, Mark Watney isimli astronot şiddetli bir fırtına sonrası öldü sanılarak ekibi tarafından terk edilir. Fakat Watney hayattadır ve kendisini Mars’ta yapayalnız bulur. Elindeki sınırlı olanaklarla, zekasını ve dayanıklılığını kullanarak dünyaya yaşadığına dair bir sinyal göndermeye çalışır. Milyonlarca mil uzakta NASA ve uluslararası bilim insanları durmaksızın bu ‘Marslı’nın eve dönmesi için uğraşırken, ekip arkadaşları da tehlikeli bir kararın eşiğine gelecektir...

1. The Revenant - Diriliş (2015) | IMDb: 8,0

1. The Revenant - Diriliş (2015) | IMDb: 8,0

Hugh Glass, kürkleri için hayvanları avlayan bir kuruluş için çalışan deneyimli bir tuzakçıdır. Fakat avlandıkları bölgelerde kendilerinden başka hem yerli Kızılderililer hem de Fransız birlikleri kol gezmektedir. Bir av ertesinde bir boz ayı tarafından ölümcül bir biçimde yaralanan Glass'ı, yavaşlamamak adına ekibi ölüme terk eder. Fakat bölgeyi herkesten iyi bilen Avcı Glass hayata tutunur ve yavaş da olsa yaraları iyileşir. Zira yaşama tutunması için oldukça geçerli bir sebebi vardır...

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
356
99
64
45
43
27
21
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
kamalcukan

Bu filmler arasında Cast Away ayrı bir yerdedir bana göre. Yalnızlığı, umudu, hayata bağlanmak için ufacık bir sebebi...o kadar güzel anlatır ki.Eşsiz müzikl... Devamını Gör

Davut Karataş

Bi film vardı. Bir grup insan denize açılıyordu tekneyle. bunlar denize girerken tekneye geri binmek için kullanılan merdiveni açmayı unutuyorlardı, teknede ... Devamını Gör

efsane romeo

Bu sahne, Açık deniz 2 de var. bahsettiğin film #34 BURDA belirtilmiş. Ama seri film 1 ve 3 izlemedim. İnternette bulabilirsin izlemek istersen.

Tuğba Ataseven

bird box filmi bu listede nasıl olmaz. kesinlikle izlemenizi tavsiye ederimm 1 hafta etkisinden kurtulamassınız

Bir box'un konusu doğaya karşı hayatta kalma savaşı olmadığı için olabilirmi :)