Güçlü Kadın Karakterleri Merkezine Alarak Birbirinden Güzel Hikayeleri İzleyicisine Ulaştıran 31 Netflix Dizisi

24PAYLAŞIM

Mısırlarınızı hazırlayın 😍

Açıklamalar beyazperde'den alınmıştır.

Kaynak: https://www.popsugar.com/entertainment/T...

1. Derry Girls (2018– )

IMDb: 8.4

Derry Girls, 1990'larda Kuzey İrlanda'da çatışmaların yaşandığı dönemde bir grup arkadaşın hikayesini konu ediyor. Katolik ve Protestanlar arasında sorunların yaşandığı dönemde Erin, Orla, Clare, Michelle ve James bir Katolik lisesinde okumaktadır. Siyasi çatışmaların ortasında kalan gençler, ergenlik sorunlarıyla başa çıkmaya çalışırken kendilerini türlü maceraların içinde bulur.

2. Chilling Adventures of Sabrina (2018–2020)

IMDb: 7.6

Sabrina the Teenage Witch’in karanlık anlatımı olan dizide Sabrina kendi ikili benliği ile bağdaşmaya çalışır. Yarı cadı yarı ölümlü bir hayat süren Sabrina, kendisini tehdit eden şeytani güçlere karşı savaşırken bir yandan da ailesi ile uğraşmak zorunda kalır. Pilot bölümünü Roberto Aguirre-Sacasa’nın kaleme kaleme aldığı dizinin yönetmen koltuğunda ise Lee Toland Krieger oturuyor.

3. New Girl (2011 - 2018)

IMDb: 7.7

Kadın-erkek ilişkileri üzerine bir sit-kom. Sevgilisinden yeni ayrılan Jess, üç erkekle birlikte aynı eve taşınmak zorunda kalır. İnsan ilişkilerinde pek başarılı olamayan Jess, evde geçirdiği süre içerisinde hem kendini geliştirme fırsatı bulacak hem de erkeklerin dünyasını yakından tanıyacaktır.

4. Girlboss (2017)

IMDb: 7.0

İnternet üzerinden kıyafet satışı yapmaya başlayan genç Sophia, bu girişiminin onu bir moda imparatorluğunun başına getireceğinden habersizdi. O sadece günü kurtarmak, hayatını sürdürmek istiyordu, şimdi ise multi milyoner! Nasty Gal giyim markasının yaratıcısı Sophia Amoruso'nun kaleme aldığı ve New York Times'ın en çok satanlar listesine giren Girlboss adlı kitaptan esinlenerek çekildi.

5. The Crown (2016– )

IMDb: 8.7

II. Dünya Savaşı’nın yarattığı yıkımın ardından İngiltere siyasi karışıklık içindedir ve bu zorlu dönemde tahta bir kadın geçmektedir. II. Elizabeth'in tahta geçmesi ile yeni bir dönem başlayacaktır. Kraliçe II. Elizabeth'in tahttaki ilk yıllarının perde arkasının konu edildiği dizide, siyasi rekabetler, aşk ve 20. yüzyılın ikinci yarısına şekil veren olaylar anlatılıyor. Dizide Kraliçe II. Elizabeth rolünü Claire Foy canlandırıyor. Senaryosunu Peter Morgan’ın kaleme aldığı dizinin yapımcılığını ise Andy Harries üstleniyor

6. Dead to Me (2019- )

IMDb: 8.0

Dead to Me, Jen adındaki genç bir kadının hikayesini konu ediyor. Tuhaf bir mizah anlayışına ve öfke sorunlarına sahip bir kadın olan Jen, genç yaşında dul kalan bir kadındır. Jen’in kocası cinayete kurban gitmiştir. Kocasının acısını atlatamayan Jen’in hayatı kendisinden tamamen farklı bir karaktere sahip olan özgür ruhlu bir kadın olan bir kadın ile tanıştığında bambaşka bir hal alır. İkisi arasında güçlü bir arkadaşlık filizlendiğinde Jen’in yaşamında köklü değişiklikler meydana gelir. Liz Feldman, Will Ferrell ve Adam McKay’in imzasını taşıyan Dead to Me’nin başrolünde Bad Moms ve Anchorman serilerinden tanıdığımız Christina Applegate yer alıyor. Kara komedi türündeki on bölümden oluşan dizinini senaryosunu showrunner koltuğundaki Liz Feldman kaleme alıyor.

7. Russian Doll (2019- )

IMDb: 7.9

Russian Doll, New York City'de sıradan bir partiye katıldığını zanneden ancak saatler ilerledikçe, esrarengiz bir şekilde, buradan ayrılamayacağını fark eden bir genç kadının maceralarını işliyor. Genç bir kadın olan Nadia, New York City’de düzenlenen bir partiye davetlidir. O, her zaman katıldığı partilere bir yenisinin daha ekleneceğini düşünür fakat bu parti daha önce katıldığı hiçbirine benzemeyecektir. Genç kadın bir anda kendisini ne olduğunu anlamadığı esrarengiz olaylar içerisinde bulur. Partinin ilerleyen saatlerinde kaza geçirip ölen Nadia, bir süre sonra hiçbir şey olmamış gibi uyanır. Üstelik yeniden partini tam ortasındadır. O partiden ne kadar uzaklaşmaya çalışsa da her defasında farklı kazalarla yeniden ölümün kollarına teslim olur. Tekrar tekrar ölen ve yeniden aynı güne geri dönen Nadia, bu partiden kurtulmanın yolunu bulabilecek midir?

8. The 100 (2014–2020)

IMDb: 7.6

Kass Morgan'ın aynı isimli kitap serisinden uyarlanan The 100, bir kıyamet sonrası draması. Bir nükleer savaş dünyayı yok ettikten 97 yıl sonra, insanlıktan kalan tek örnekleri barındıran bir uzay gemisi, 100 genci dünyayı tekrar insanlarla doldurmak için geri gönderir.

9. The Good Place (2016–2020)

IMDb: 8.2

The Good Place, öldükten sonra kendisini The Good Place adlı yerde bulan Eleanor’un yaşadığı maceraları konu ediyor. Dünyada pek de iyi bir sicile sahip olmayan Eleanor, buraya yanlışlıkla gönderildiğini fark etse de bunu çevresindekilerle paylaşmaz. Ne var ki Eleanor’un gelişinden sonra kasabada işler rayından çıkmaya başlar ve Eleanor, komşuları Chidi, Tahani ve Jason ile birlikte sıra dışı maceralara sürüklenir.

10. Orange Is the New Black (2013–2019)

IMDb: 8.1

Piper Chapman, güzel bir hayata, iyi bir sevgiliye, anlayışlı bir aileye sahip genç bir kadındır. Üniversite yıllarında işlediği bir suç yüzünden konforlu hayatından uzaklaşarak hapse girer. Hapishane hayatı Piper’ın düşlediğinden bambaşkadır. Dört duvar arasındaki yeni hayatına alışmaya çalışan Piper, başlarda zorlansa da yavaş yavaş hapishane kültürünü öğrenmeye başlar. Hapishanedeki diğer mahkumlarla beklenmedik dostluklar kuran genç kadın, bu zamana kadar hayatında inandığı her şeyi sorgulamaya başlar.

11. Parks and Recreation (2009 - 2020)

IMDb: 8.6

Leslie Knope, bir kamu dairesinde müdür yardımcısı olarak çalışan genç bir kadındır. Kasabadaki park ve bahçelerin düzenlenmesinden sorumlu olan Leslie, insanların sürekli düşüp yaralanmasına neden olan bir çukurun doldurup, o bölgeye park yapılmasını planlar. Aslında planladığı oldukça basit bir projedir ancak bürokratlar, hükümet görevlileri, semt sakinleri ve daha nice şey Leslie’nin işinin zorlaşmasına neden olur.

12. Unbelievable (2019)

IMDb: 8.4

Unbelievable, gerçek bir hikayeden uyarlanıyor. Genç bir kız olan Marie, tecavüze uğradığını söyleyerek şikayette bulunur. Fakat iddiasının asılsız olduğu gerekçesi ile suçlanır. İki kadın dedektif tecavüze uğradığı konusunda yalan söylemekle suçlanan Marie’nin davasının peşine düşer. Marie gerçekten bir suçlu mu yoksa bir mağdur mudur? Pulitzer Ödüllü bir haberden uyarlan Unbelievable’ın başrolünü son dönemde Ayin filmindeki performansı ile ses getiren Toni Collette üstleniyor. Dizinin kadrosuna Collette'in yanı sıra Merritt Wever ve Kaitlyn Dever yer alıyor. Collette ve Wever'ın Marie’nin davasını inceleyen iki dedektife hayat verdiği dizinin senaryosunu Susannah Grant kaleme alıyor. Dizinin yönetmen koltuğunda ise Lisa Cholodenko oturuyor.

13. GLOW (2017 - 2019)

IMDb: 8.0

1980'lerde Los Angeles'ta bir güreş organizasyonunda performans sergileyen bir grup kadının kişisel ve profesyonel yaşamlarına bir bakış.

14. Jane the Virgin (2014 - 2019)

IMDb: 7.8

Venezuela yapımı, başarılı bir pembe dizinin uyarlaması olan yapım; beklenmedik bir şekilde hamile kalan çalışkan, inançlı, genç bir kızı merkezine alıyor. Yalnız Jane’in bir sorunu var: o hayatı boyunca hiç seks yapmamış!

15. Gilmore Girls (2000 - 2007)

IMDb: 8.1

Hayali bir kasaba olan Stars Hollow'da geçen, sıcak bir anne kız hikayesi. Kasabanın her biri nev-i şahsına münhasır sakinleri, genç yaşta anne olan Lorelai ve kendi hatalarını tekrarlamaması için üstüne titrediği kızı Rory'nin sakin kasaba hayatındaki maceraları.

16. Chewing Gum (2015 - 2017)

IMDb: 7.7

24 yaşındaki Tracey Gordon, muhafazakar bir aile tarafından büyütülen genç bir kadındır. Ailesinin yanından ayrılıp, yalnız yaşamaya başlayan Tracey, dünyayı keşfetmeye başlar. Cinsel hayatı olmayan Tracey, artık bu durumu değiştirmeye karar verir.

17. She's Gotta Have It (2017 - 2019)

IMDb: 6.7

Brooklyn'de yaşayan, zamanını dostları ve işi ile geçiren Nola Darling üç aşığı ile uğraşmaktadır. Kendini beğenmiş kibirli bir adam olan Greer Childs, ataerkil yönleri baskın gelen Jamie Overstreet ve sempatik fakat çocuksu bir komedyen olan Mars Blackmon Nola'yı cezbetmek için ellerinden geleni yapacaktır.

18. How To Get Away With Murder (2014 - 2020)

IMDb: 8.1

Bir grup hırslı hukuk öğrencisi ile onların kriminal savunma derslerine giren gizemli profesörleri; hem kendi hayatlarını değiştirecek, hem de tüm üniversiteyi çalkalayacak bir cinayet davasına karışırlar. Grey's Anatomy, Scandal gibi dizilerle tanıdığımız Shonda Rhimes’ın imzası bulunan dizinin başrolünde; başarılı aktris Viola Davis bulunuyor.

19. Unbreakable Kimmy Schmidt (2015 - 2020)

IMDb: 7.6

Geçirdiği 15 yılın ardından bağlı olduğu tarikattan kaçan Kimmy, New York’ta kendine yeni bir hayat kurmaya çalışır. The Office’den tanıdığımız Ellie Kemper’ın başrolde olduğu dizinin altında, ünlü aktris ve senarist Tina Fey’in imzası var…

20. Grace and Frankie (2015– )

IMDb: 8.3

Başrollerinde Jane Fonda ve Lily Tomlin'in bulunduğu Grace and Frankie, eşleri tarafından terk edilen kadınların, mecburiyetten doğan eğlenceli arkadaşlıklarını konu alıyor.

21. Nurse Jackie (2009 - 2015)

IMDb: 7.7

Uyuşturucu bağımlısı bir hemşire, New York City hastanesindeki işinin talepleri ile bir dizi kişisel dram arasında bir denge kurmakta zorlanır.

22. One Day at a Time (2017– )

IMDb: 8.2

One Day at a Time bir dönem orduda çalışan bir annenin; vizyonu geniş bir genç kızı, ortanca oğlu ve Küba kökenli annesiyle yaşamaya çalışmasını konu alıyor.

23. Scandal (2012–2018)

IMDb: 7.7

Amerika Başkanlığı'na medya danışmanlığı yapan Olivia Pope’un görevi politik isimlerin sırlarını korumak ve onların ortaya çıkmasını engellemektir. Ancak bir gün bu görevinden ayrılıp kendi işini yapmaya karar verir. 
Beyaz Saray'dan ayrılmasının ardından kendi şirketini kuran Pope'un işleri, pek de umduğu gibi gitmez. Geçmişi peşini bırakmaz. Kriz yönetimi danışmanlığı veren şirket, başkalarının hayatlarını düzene sokmaya çalışırlarken, kendininkilerinin hakimiyetini kaybederler.
Politik bir drama olan Scandal, güçlü bir kadın karakteri ön plana taşıyor..

24. Jessica Jones (2015 - 2019)

IMDb: 7.9

Kimyasal bir sızıntı sonucu Jessica Jones, insanüstü bir güce ve dirence, ek olarak da ses hızına yakın hızlarda uçma yeteneğine sahip olur. Daredevil’in kardeş dizisi olacak Jessica Jones, tıpkı onun gibi 13 bölümden oluşacak ve 2015’de Netflix’de yayınlanacak.

25. Trinkets (2019 - 2020)

IMDb: 7.1

Liseli üç genç kızın arasında gelişen dostluğu işleyen "Trinkets", karakterlerin aile, okul ve arkadaş sorunlarını birlikte aşma hikayesini takip ediyor. Amy Andelson, Emily Meyer ve Kirsten Smith'in yarattığı dizinin başlıca rollerinde Brianna Hildebrand, Kiana Madeira ve Quintessa Swindell boy gösteriyor. Dizi, aynı adlı romandan Netflix tarafından ekrana taşınıyor.

26. Seven Seconds (2018)

IMDb: 7.7

Jersey City’de geçen hikayede Brenton Butler ve ailesinin hayatı beklemedikleri bir şekilde değişir. Kafkasyalı beyaz bir polisin, yanlışlıkla Afro Amerikan bir genci vurmasıyla gündem değişir. Gencin ağır şekilde yaralanmasıyla sonuçlanan olay yaşandıktan sonra şehirde büyük bir gerilim patlak verir. Polis ve vatandaşların arasındaki gerilim günden güne yükselirken olayın üzeri kapatılmaya çalışılır ve yüzyılın davası başlar.

27. Wynonna Earp (2016– )

IMDb: 7.4

IDW çizgi romanlarından uyarlanan Wynonna Earp, Wyatt Earp’ın torunun aksiyon dolu hikayesini anlatıyor.

28. Supergirl (2015– )

IMDb: 6.3

DC'nin çizgi romanlarından uyarlanacak dizi, Superman'in kuzeni olan Kara Zor-El'i ekranlara getirecek. Krypton gezegenindeki felakatin ardından Dünya'ya kaçan kahramanımız, farklı bir kimlikle yaşayacak. 24 yaşına geldiğinde güçlerini kabullenen Kara, olması gerektiği gibi bir süper kahramana dönüşecek. Projenin arkasında Arrow ve The Flash gibi dizilerin yapımcısı Greg Berlanti var...

29. Charmed (1998 - 2007)

IMDb: 7.1

Üç kız kardeş olan Piper, Prue ve Phoebe tavan arasında buldukları Gölgeler Kitabı'ndaki sihirli sözleri okuyunca, atalarından miras kalan cadılık güçlerini de ortaya çıkarmış olurlar. Üç kardeşin de birbirinden farklı yeteneklerinin ortaya çıkması ile Halliwell kardeşler şeytani varlıklara karşı savaşmaya başlarlar..

30. Call the Midwife (2012– )

IMDb: 8.4

1950'lerde Londra'da hemşirelik yapan Jennifer, Nonnatus Evi denilen rahibelerin ve rahibe olmayan hemşirelerin beraber yaşadıkları yerde çalışmaktadır. Manastırda çalışanlar, bisikletleriyle çevredekilerin sağlık sorunlarına koşmaktadır. Tabii bir numaralı sağlık olayı doğumdur ve dizinin adı da buradan gelmektedir.

31. Godless (2017)

IMDb: 8.3

Roy Goode, Batı'ya terör estiren tehlikeli bir hayduttur. Ağır bir şekilde yaralanan Roy, New Mexico’daki kasabasına dönmek zorunda kalır. Roy, Alice Fletcher'in çiftliğinde gizlenerek sağlığına kavuşmaya çalışır. Roy'u yakalamaya çalışan onun eski ortağı Frank Griffin ise kendini  tamamen kadınlardan oluşan La Belle isimli sakin bir kasabada bulur.

Bu içerikler de ilginizi çekebilir 👇

Erkeklerin Dünyasını Anlatan 13 Yapım - onedio.com
Erkeklerin Dünyasını Anlatan 13 Yapım - onedio.com
Şu Ana Kadar IMDb'de En Yüksek Puanları Alarak Listelere Giren Mutlaka İzlemeniz Gereken 100 Türk Filmi - onedio.com
Şu Ana Kadar IMDb'de En Yüksek Puanları Alarak Listelere Giren Mutlaka İzlemeniz Gereken 100 Türk Filmi - onedio.com
IMDb Sıralamasında Yüksek Puanları Toplayarak Radarımıza Takılan Birbirinden Başarılı 23 HBO Yapımı Dizi - onedio.com
IMDb Sıralamasında Yüksek Puanları Toplayarak Radarımıza Takılan Birbirinden Başarılı 23 HBO Yapımı Dizi - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
adam-eva

Ya çok saçma sapan içeerik olmuş yazılanlar zaten ayrı saçma da . Şimdi öncelikle sunulmak istenen güçlü kadın figürlerine bakalım" ya özel gücü var ya iince vücutlu güzel dövüşüyor ya da tek başına erkek egomanyasına karşı ayakta kalmaya çalışan ve illa büyük bir şirkette çalışması lazım güzel çok çok akıllı erkeklerine dediklerini yaptıran filmin sonunda yakışıklı adamla evlenen kadın figürü vs " koca bir siktir lan diyorum amk. Böyle bir şey var mı gerçek hayatta? ... Öncelik olarak bir tane kadın askerle tanıştım boyu 2 metre ve kolları kaslıydı beni yerden yere çalardı.Dizidekilerle alakası yok. Erkek egomanyasına direnen kadın gerçek hayatta pazarcılık yapan kimseye minnet eylemeyen az olsun öz olsun diye hareket eden kadın güçlü kadındır yukarıdakilerle yine alakası yok.

adam-eva

Yani demem o ki , kadınların gerçek hayattaki dertlerini anlatmıyor bunlar . SAdece hayal satıyor. Gerçek hayatta kadınlar hep eziliyor öldürülüyor ,tecavüze uğruyor , çocukları ile terk ediliyor. Yine de pes etmiyorlar güçlü kadınlar onlar. Bunların hangisini görüyoruz? Bize sadece görsel güzellikte diziler sunuluyor.

semboliksizofrenik

“Sadece Şeyma” imdb:8/3 Güçlü bir kadının hikayesi

kedianasi

Şu içerikleri copy-paste yapmadan önce birazcık araştırsanız keşke Netflix Türkiye'de bu diziler var mı diye, 5 dakikanızı almaz.

rendan34

Açıklamalar da ayrı bir facia. Bir tanesinde "13 bölümden oluşacak ve 2015'te yayınlanmaya başlayacak" yazıyor.

Görüş Bildir