IMDb Sıralamasında Yüksek Puanları Toplayarak Radarımıza Takılan Birbirinden Başarılı 23 HBO Yapımı Dizi

55PAYLAŞIM

En başarılı oyuncularla en başarılı hikayelerin kusursuz birleşimi 😍

Açıklamalar beyazperde ve IMDb'den alınmıştır.

Kaynak: https://www.imdb.com/list/ls049563664/

23. Mosaic (2018):

IMDb: 6.4

Popüler çocuk kitabı yazarı ve illüstratör Olivia Lake cinayetine dayanan bir hikaye.

22. The Casual Vacancy (2015):

IMDb: 6.6

Belediye başkanının ölümünün ardından seçim rekabetine giren bir kasabada, ortaya çıkan sırlar ve çatışmalar hakkında bir yapım olacak The Casual Vacancy; yoksulluk, uyuşturucu bağımlılığı ve bireylerin kendilerine zarar vermesi gibi konulara değinecek. DiziHarry Potter serisinin yazarı J.K. Rowling'in aynı adlı romanından uyarlandı.

21. Gunpowder (2017):

IMDb: 6.6

Yabancı paralı asker Guido Fawkes ve bir grup İngiliz Katolik hain, 17. yüzyılın başlarında Westminster Sarayı'nı havaya uçurmayı ve Kral I. James'i öldürmeyi planlar.

20. Five Days (2007 - 2010):

IMDb: 6.7

Güneşli güzel bir günde, bir bakımevinde kalan büyükbabasını ziyaret etmek üzere, iki çocuğu ile yola koyulan Leanne, yolda gördüğü çiçek tezgahından çiçek almak için durur. Arabada kalan çocuklar bir süre annelerini beklerler, ama Leanne geri dönmez. Adeta sırra kadem basmıştır. Gizem ve dramı harmanlayan Five Days, bu kaybın ardından yaşananları ekrana getiriyor.

19. Tsunami: The Aftermath (Tsunami Felaketin Sonrası) - (2006):

IMDb: 6.9

Gerçek hayattan ilham alınan HBO mini dizisi, iki yıl önce Tayland kıyılarını harap eden tsunaminin sonrasına yakalanmış bir grup kurgusal karaktere odaklanıyor.

18. Empire Falls (2005):

Açıklama: Gizemli Kasaba (2005) - Empire Falls

IMDb: 7.3

Her küçük kasabanın büyük bir hikayesi vardır. Yazar Richard Russo’nun Pulitzer Ödüllü romanından uyarlanan Empire Falls son derece dokunaklı bir drama ve Amerikan işçi sınıfının günlük yaşantısından komik enstantaneler sunan eşsiz bir yapım. İyi kalpli restoran müdürü Miles Roby, zengin ve güçlü kadın Whiting’in engellemelerine rağmen, Empire Grill’i devam ettirmek istemektedir. Whiting ile olan anlaşmanın sonunda, Miles hesaplarını her zaman başını belaya sokan babası Max’den korumak zorunda kalır.

17. House of Saddam (2008):

IMDb: 7.5

Saddam Hüseyin'in ailesini ve en yakın danışmanlarıyla ilişkisini inceleyen mini dizi.

16. Parade's End (2013):

IMDb: 7.6

HBO ve BBC ortak yapımı olan dizi 1. Dünya Savaşı döneminde bir İngiliz aristokrat, onun yalancı, kıskanç ve sosyetik karısı ile, kadın hakları savunucusu olan genç bir kadın arasındaki aşk üçgenini ekrana getirecek. Ford Madox Ford’un 1924-28 arasında yazdığı dört romandan oluşan seriden uyarlanacak olan dizi, savaşın gölgesindeki aşkı anlatıyor...

15. Mildred Pierce (2011):

IMDb: 7.7

Büyük Buhran dönemi Amerika'dayız. Mildred Pierce orta halli bir yaşantı süren, iki çocuklu bir anne. Dönemin etkisiyle sarsılan ekonomilerine katkıda bulunmak için eşe dosta pastalar, tatlar yapıp satıyor. Onu aldatan ve işsiz kocasını hayatından çıkarmak için ise gün sayıyor. Bir gün tüm cesaretini toplayıp kocasıyla vedalaştığında, iki kızı ve tüm evin sorumluluğu ile baş başa kalıyor ama yılmıyor. Önce küçük ve salaş bir kafeteryada garsonluğa başlıyor. O günden sonra giydiği her önlük bir öncekinden daha iyi oluyor ve sonunda şansının da yardımıyla kendi işinin patronu oluyor. Hala genç sayılabilecek, üstelik oldukça güzel bir kadın olan Mildred'ın, kalbini aşka bu kadar erken kapatması beklenemez elbette. O da aşkın yakıcı yüzü ile tanışıyor ve gönlünü birisine kaptırıyor. Bir kadının hırs, para, aşk üçgeninde yaşadıklarını ekrana getiren mini dizi, Emmy ve Altın Küre ödüllü..

14. Elizabeth I (2006):

IMDb: 7.9

Kraliçe I. Elizabeth'in kamusal ve özel hayatı hakkında mini dizi.

13. Show Me a Hero (2015):

IMDb: 8.1

1987 yılında Yonkers'a belediye başkanı seçilen genç Nick Wasicsko'nun, federal mahkeme tarafından onaylanan ve şehri ikiye bölen sosyal konut projelerinin yol açtığı ırkçılık, politik sorunlar, ekonomik dalgalanmalarla mücadelesini konu alan Show Me A Hero'nun başrollerinde Oscar Isaac ve Catherine Keener yer alıyor.

12. Sharp Objects (2018):

IMDb: 8.1

Sharp Objects, kasabasında öldürülen iki genç kızın hikayesiyle birlikte kendi geçmişini de çözmeye çalışan Camille Preaker isimli muhabirin yaşadıklarını anlatıyor. Uzun zamandır görmediği annesi ve üvey kız kardeşi ile bir araya gelen Camille’nin bir cinayeti çözmek için kendi geçmişinden yararlanmasının ardından işler iyice sarpa sarar.

11. Watchmen (2019):

IMDb: 8.1

Alan Moore‘un 1986’da yayımlanan aynı isimli çizgi romanından uyarlanan Watchmen, bir grup polisin, şehrin süper kahramanlarını hedef aldığı alternatif bir evrende geçiyor. Maskeli kahramanların suçlu olarak nitelendiği alternatif bir tarihte geçen Watchmen, gizemli bir cinayet davasına atılan karakterlerin büyük bir komployla karşılaşmalarını işliyor.

10. Angels in America (2003):

IMDb: 8.2

AIDS hastası iki eşcinselin yaşamlarını izlerken Ronald Reagan döneminde halkın ve siyasilerin AIDS ile eşcinseller hakkındaki düşüncelerinin eleştirildiğini görüyoruz.

9. Olive Kitteridge (2014):

IMDb: 8.3

Yazar Elizabeth Strout’un aynı adlı Pulitzer ödüllü romanından uyarlanan mini dizi; inatçı, patavatsız ve disiplinli bir matematik öğretmeni olan Olive Kitteridge'i merkeze alıyor. Sert görünümünün altında yumuşacık bir kalbi olan Olive, hoşgörülü eşi Henry ve onların diğer insanlarla kurdukları ilişkiler; bir New England kasabasında yaşadıkları 25 yıl üzerinden anlatılıyor.

8. The Pacific (2010):

IMDb: 8.3

Her bir bölümü yaklaşık bir saatten oluşan, toplamda 10 bölümden oluşan mini dizi The Pasific; 2. Dünya Savaşı'nı konu ediyor ve odağına Amerikan Deniz Piyade Kolordusunun Japon İmparatorluk Deniz Kuvvetleri birliklerine karşı Pasifik Cephesi'nde verdiği mücadeleyi alıyor.

7. The Young Pope (2017):

IMDb: 8.4

Başrollerinde Jude Law ve Diane Keaton'ın yer aldığı The Young Pope, muhafazakar kimliğiyle ve yoksullara karşı merhametiyle ön plana çıkan, çatışmalarla ve karışıklıklarla dolu Amerikalı bir papanın hikayesini merkezine alıyor.

6. The Night Of (2016):

IMDb: 8.5

Daha önce BBC için Criminal Justice’i hazırlayan Richard Price’ın kaleminden çıkacak olan Crime; başrollerinde John Turturro ve Riz Ahmed’i buluşturacak. Ahmed, New York’ta genç bir kızı öldürmekle suçlanan adamı canlandırırken; Turturro onun avukatı olarak ekranlarda olacak.

5. John Adams (2008):

IMDb: 8.5

ABD'nin kurucu babalarından biri olan ikinci başkanının hayatı ve ülkenin ilk 50 yılındaki rolü anlatılan mini dizi.

4. Generation Kill (2008):

IMDb: 8.5

Amerika'nın Irak işgali sırasında yaşanan gerçek olayların yer aldığı savaş dizisi.

3. The Corner (2000):

IMDb: 8.6

Amerika'nın uyuşturucu savaşının ön saflarında yoksulluk içinde yaşayan Batı Baltimore ailesini anlatıyor.

2. Band of Brothers (Kardeşler Takımı) - (2001):

IMDb: 9.4

2. Dünya savaşında yaşanılanları anlatan dizi ABD hava kuvvetlerine bağlı Easy bölüğünün eğitiminden başlayarak savaş bitiminde askerlerin ordudan ayrılmalarına kadar geçen süreci seyirciye aktarıyor.

1. Çernobil (2019):

IMDb: 9.4

Chernobyl, 1986 yılında Ukrayna’da Çernobil nükleer santralindeki patlama ve sonrasında yaşananları konu ediyor. Yaşanan trajik kazanın ardından SSCB, olayın araştırılması için ülkenin önde gelen nükleer fizikçilerinden Valery Legasov’u görevlendirir. Sovyet Başkan Yardımcısı Boris Shcherbina ile birlikte kazayı incelemeye giden Valery, olayın nasıl meydana geldiğini öğrenmek ve felaketin boyutlarını kontrol altına almak için zorlu bir mücadele verir.

Bu içerikler de ilginizi çekebilir 👇

Boş Zamanlarınızı Değerlendirmek İçin Netflix'te Kolayca Ulaşabileceğiniz Ufkunuzu Genişletecek 50 Film - onedio.com
Boş Zamanlarınızı Değerlendirmek İçin Netflix'te Kolayca Ulaşabileceğiniz Ufkunuzu Genişletecek 50 Film - onedio.com
Günlük Modunuza Heyecan Katmak İçin Başlayabileceğiniz Birbirinden Başarılı 23 Amazon Prime Yapımı Dizi - onedio.com
Günlük Modunuza Heyecan Katmak İçin Başlayabileceğiniz Birbirinden Başarılı 23 Amazon Prime Yapımı Dizi - onedio.com
Netflix Türkiye’de Aralık Ayında Yayınlanacak Olan Yeni Diziler, Belgeseller ve Filmler - onedio.com
Netflix Türkiye’de Aralık Ayında Yayınlanacak Olan Yeni Diziler, Belgeseller ve Filmler - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Görüş Bildir