Görüş Bildir
Haberler
"Fırat Aydınus'a Operasyon Yapıldı"

"Fırat Aydınus'a Operasyon Yapıldı"

Batuhan
27.10.2014 - 16:16

Eski FIFA kokartlı hakemlerden Selçuk Dereli MHK ile ilgili sert eleştirilerde bulundu.

Dereli 'FIFA'ya bildirilecek hakem listesinde Ali Palabıyık, şu anda ön planda. Hem maçlardaki başarısı hem de eğitimi ve yaşı ile FIFA hakemi olmayı hak ediyor. Deniz Ateş Bitnel ve Mustafa İlker Coşkun gibi hakemlerimiz de bu listede yer alabilir.

Uluslararası Futbol Federasyonları Birliği (FIFA) tarafından yapılan koşu testlerinde başarılı olamayan Bülent Yıldırım ve Fırat Aydınus'a komplo kurulduğunu ifade eden FIFA kokartlı eski hakem Selçuk Dereli, Merkez Hakem Kurulu'nun işleyişi hakkında çok çarpıcı açıklamalarda bulundu.

2009 yılında aldığı karar neticesinde düdüğünü bırakan eski hakem Selçuk Dereli, FIFA listesinde yer alacak Türk hakemlere ilişkin DHA'ya konuştu.

'FIRAT AYDINUS'A MHK TARAFINDAN OPERASYON YAPILDI'

FIFA hakemlerinin, süper lig, 2. lig ve 3. lig hakemleri arasında en başarılı olanlar arasından seçildiğini hatırlatan Selçuk Dereli, 'Başarılı hakemler, Türkiye liglerinin en önemli maçlarını yönetip Avrupa maçlarına çıkıyorlar. Fırat Aydınus, 4 koşuyu koşamadıktan sonra, Merkez Hakem Kurulu beşinci koşusunda önce Trabzonspor - Fenerbahçe gibi önemli bir maçı vererek hem Fırat Aydınus'u yordu hem de bir spekülasyon yarattı. Dolayısıyla Fırat Aydınus da beşinci koşusunu koşmayarak başarısız oldu. Ben burada bir art niyet seziyorum. MHK'nin Fırat Aydınus'un liste dışı kalması için bir çaba harcadığı akıllara geliyor. Hakem atama sorumlusu Yüksel Ekşioğlu'nun nasıl böyle bir hata yaptığını anlamıyorum. Bence bu hata değil bence kasıt. Fırat Aydınus'a bu sezon maç vermezler. Bülent Yıldırım da sakat olduğu için koşamaz. Ne olacak şimdi ? Liste yeniden şekillendirilecek. Fırat Aydınus'a bir operasyon yapıldı ve tamamlandı. Fırat ve Bülent, liste dışı kaldı ve yerlerine kimlerin geleceği merak konusu.' dedi.

'OĞUZ SARVAN, ARTIK BU İŞLERE KARIŞMASIN'

Türk futbolunda adaletin ön plana çıkması gerektiğini vurgulayan eski hakem Dereli, 'Hak eden kişiler neden hak ettikleri yere gelemiyor. Bu MHK nasıl görevde kalıyor. Ali Palabıyık, şu anda ön planda. Hem maçlardaki başarısı hem de eğitimi ve yaşı ile FIFA hakemi olmayı hak ediyor. Deniz Ateş, Mustafa İlker Coşkun gibi hakemlerimiz de bu listede yer alabilir. Tolga Özkalfa'nın ismi geçiyor ama koşu problemi var ve pozisyonlar kaçıyor. Eğer listeye girerse Türk futboluna ihanet edilmiş olur. Oğuz Sarvan ve Serdar Çakır gibi bir grup var ama bence bu işlere karışmasınlar artık. Bu anlamda Ali Palabıyık ve ismini saydığım diğer arkadaşları şanslı görüyorum.' diye konuştu.

'FIRAT AYDINUS'A BUNU YAPANLARA YAZIKLAR OLSUN'

Bülent Yıldırım ve Fırat Aydınus'un koşularını tamamlayamadıkları taktirde listeden çıkmalarının normal bir durum olduğunu dile getiren Selçuk Dereli, 'Ben, Fırat Aydınus'a yapılana kızıyorum. Türkiye'nin en iyi hakemlerine bu operasyonun yapılmasına kızıyorum. Ama, adalet bir gün kendilerine de lazım olacak. Bırakın herkes hak ettiği noktaya gelsin. Buradan kamuoyuna sesleniyorum. 4 koşusunu koşamayan bir hakeme beşinci koşusu öncesinde Trabzonspor - Fenerbahçe maçını veriyorsun ve kendisini yoruyorsun. Bu adalet mi ? Bu maçı Fırat Aydınus'tan başka kimse yönetemez miydi? Fırat Aydınus'u Avrupa dışında bıraktılar ve bunu yapanlara yazıklar olsun.' şeklinde konuştu.

'GÜÇ SAVAŞI, SON SÜRAT DEVAM EDİYOR'

FIFA listeleri belirlenirken hakemleri destekleyenlerin arasında güç savaşının yaşandığını söyleyen Selçuk Dereli, 'Barış, pırlanta gibi bir kardeşimiz ama gidiş hali kötü. Bu durumda Fıratla, Bülent'in bu duruma düşmesi, listeyi değiştirdi. Hüseyin Göçek'i Cüneyt Çakır'ın peşinden göndermek gibi bir niyet var. Kendisi bu makamı hak ediyor mu bilemem. Güç savaşı son sürat devam ediyor. Ama ben, Fırat'a yapılan bu haksızlığı içime sindiremiyorum.' açıklamalarında bulundu.

ERCAN ATA, ANKARA - DHA -

Kaynak: http://www.gercekgundem.com/spor/8015...
İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
Yorumlar Aşağıda
Reklam