Görüş Bildir
Haberler
Film Gibi Olay: İki Kardeşi 32 Yıl Sonra Koronavirüs Buluşturdu

Film Gibi Olay: İki Kardeşi 32 Yıl Sonra Koronavirüs Buluşturdu

İstanbul'da koronavirüse yakalanan Filiz Varol'un akrabalarını arayan filyasyon ekipleri, genç kadının Niğde'de hiç bilmediği bir ağabeyi olduğunu tespit etti. Ağabey Yaşar Varol, yıllarca arayıp bulamadığı kardeşine 32 yıl aradan sonra kavuştu.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Koronavirüsün izini sürerek temas zincirini kıran filyasyon ekipleri bu kez bir kavuşma hikâyesine imza attı. İstanbul Esenyurt'ta yaşayan görme engelli Filiz Varol'un (35) 28 Kasım'da koronavirüs testi pozitif çıktı.

Sabah gazetesinden Gül Kireklonu'nun haberine göre,  Esenyurt İlçe Sağlık Müdürlüğü'ne bağlı filyasyon ekipleri, virüsün temas zincirini kırmak için genç kadının anne, babası ve kardeşlerine ulaşmak için çalışma başlattı. Virüsün izi sürülürken, ailenin tüm fertlerine ulaşıldı. Ancak ekipler Varol'un bilmediği bir ağabeyi olduğunu fark etti. Ağabey Yaşar Varol'a (52) telefon edildi. Telefonu açan çocuğuna, 'Halanın testi pozitif çıktı, test yaptırın' denildi. Çocuk 'Benim Filiz isminde bir halam yok' deyince arkadan Yaşar Varol'un sesi geldi: 'Evet Filiz adında bir kardeşim var. Ama 32 yıldır kayıp. Onu aradım ama bir türlü ulaşamadım.'

32 yıl sonra gelen kavuşma

32 yıl sonra gelen kavuşma

Filyasyon ekibi güzel haberi Filiz'e iletti. Duydukları karşısında şaşıran Filiz, acı hikâyesini ekiple paylaştı:

 'Annem ve babam ben 3 yaşındayken ayrıldı. Sonrasında hep yatılı okullarda okudum. Annem, ağabeyim Yaşar'dan hiç bahsetmedi. Ağabeyim olduğunu bilmiyordum.' 

Oysa, babasının ilk eşinden olan, ağabey Varol, kardeşinin varlığından haberdardı. Ayrıldıklarında 19 yaşındaydı. Yıllarca kardeşini aradı ama bir türlü ona ulaşamadı. İki kardeş Filiz Varol'un karantina süresi biter bitmez buluştu. Ağabey Varol, Niğde'den İstanbul'a gelerek, kardeşine sarıldı. Yeğeni Bengü ile tanıştı. Filiz de ağabeyinin 4 çocuğu olduğunu öğrendi. 32 yıllık hasret filyasyon ekipleri sayesinde mutlu sonla bitti. Filiz Varol, Sağlık Bakanlığı İletişim Merkezi'ne (SABİM) bir yazı yazarak teşekkür etti.

"İnanılır gibi değil"

"İnanılır gibi değil"
İçeriğin Devamı Aşağıda

Filiz Varol, duygularını şöyle dile getirdi:

'İnanılır gibi değil. Filyasyon ekipleri dedektif gibi iz sürerken beni ağabeyime kavuşturdu. Ona hasretle sarıldım. Annemin ilk eşinden olan 4 ağabeyim daha var. Babamın ilk eşinden olan oğlu ağabeyim. Nasıl bunca yıl bundan habersiz yaşamışım. Ağabeyim de sevinçle geldi, bana sarılıp bağrına bastı. Kardeş işte, araya yıllar girse de insan kalpten bağlanıyor kardeşine' diye konuştu.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
18
10
4
2
2
1
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
sensizsinema

Benim de babamın ailesi bulunsa keşke :)

Hayat işte.. Arada güzellikler yeşeriyor (: