Film Dünyasından 14 Karizma İsim

Film Dünyasından Karizmalar

Film Dünyasından Karizmalar

Gerek giyimleri gerek konuşmaları gerek tavırlarıyla aklımıza kazınmış 1 film karakterini derledik. Genelde erkek insanlardan oluşan listemizde 1 kadın, 1kurtadam, 1 Whill, 1 Maia bulunuyor. İyi okumalar. (Liste sırasızdır.)

Godfather - Marlon Brando

Hazır haber fotoğrafımız o iken onunla başlayalım dedik, 'Baba'. Sert yüzüyle ve konuşmasıyla aynı zamanda o takım elbisesiyle halen insanları etkileyebiliyor. Çağının ötesinde bir karizma. Kediyi de unutmamak lazım.

Gatsby - Leonardo di Caprio

Sonsuz zenginlik ve gücüne rağmen hislerinin peşinde bir karizma. O kadehini uzatışını kimler taklit etmedi ki... Değil mi 'oldsport'?

Yoda - Frank Oz

Ufak tefek, garip kulaklı, yeşil, bilgin karizma. Konuşmalarını kolayca anlayamasak da etkilendiğimiz bir karizma. Böyle bakmayın dediğime çizer ama ışın kılıcıyla.

Gandalf - Ian McKellen

Şefkatli ve bir o kadar da güçlü yapısıyla bir başka bilgin karizma. Hele o piposu eşliğinde yaptığı konuşmalar. Herkesin mutlaka bir Gandalf'ı olmalı.

William Wallace - Mel Gibson

Ne para ne de güç, şan şöhret için sadece milletinin bağımsızlığı için ortaya hayatını koyan cesur bir karizma. Bütün bu sıkıntılı dönemin içinde hep yüzü gülen, güldüren bir adam bu. Yüzünün mavi-beyaz boyasını da unutmamak lazım.

Jack Sparrow - Johnny Depp

Dolandırıcı, zeki, komik bir korsan. Başlı başına karizma. Gerektiğinde kaçan ama gerçekten sevdiklerini asla yalnız bırakmayan bir lider karizma. Zaman gelir koca bir Kraken'e tek başına kafa tutar o.

Achilles - Brad Pitt

Efsanevi savaş kahramanlığına bir de Brad Pitt karizması eklenince böyle bir karizma ortaya çıkıyor. Öfkeli ve hırslı yapısının yanında koca bir orduya meydan okuyan cesareti ve başına buyrukuğu gerçekten karizma.

Smith - Hugo Weaving

Evet kötü bir karakter ama bu onun suçu değil ki programlanma biçimi öyle. Bu da karizma olmasına hiç engel değil. Takım elbisesi, saygılı konuşması ve zekasıyla dünyanın en karizma virüsü.

Phil Wenneck - Bradley Cooper

Komedi filminden karizmalara alışkın değiliz fakat Phil'in hakkını yiyemeyiz. Zor durumda ve aciz anlarda bile sakin kalan yakışıklı ve akıllı bir karizma. Hayattan zevk almasını bilen başına buyruklardan biri.

Wolverine - Hugh Jackman

Bir mutant, kurtadam, bilmiş, havalı, çekilme bir kişilik ancak bu tarz onu karizma yapıyor. Kimin ellerinden demir pençe çıkıyor. Yaraları hemen iyileşiyor. Ama sakin kalması hepimiz için daha iyi tabi.

Tony Stark - Robert Downey Jr.

Namı diğer demir adam. Bir teknoloji dehası zengin bir beyefendi karizma. Diğer yandan başı beladan eksik olmayan bir makine. Makine haline rağmen ikinci filmin girişindeki dans sahnesi gösteriyor ki karizma.

Rambo - Sylvester Stallone

Savaşçı kahraman. Vücudu ve silah becerisiyle nam yapmış konuşma stiliyle karizmayı almış olan kahraman. Kendine olan güveni gösteriyor ki bu listede olmayı hak ediyor.

Agent Salt - Angelina Jolie

Angelina Jolie'nin oynadığı çoğu rol karizmadır ama bu başka bir karizma. Zeki, çevik, yetenekli ve seksi. Bayanlar baylar listemizdeki tek dişi karizma: Ajan Salt!

Battal Gazi - Cüneyt Arkın

Karşınızda listenin tek Türk üyesi. Tüm Bizans'a meydan okuyan bir kahraman. At binmesiyle ve at üstünde yaptığı savaşlarla izleyenleri hayran bırakan. Surdan sura zıplayan gazi karizma.

James Bond - Conerry, Niven, Lazenby, Moore, Dalton, Brosnan, Craig

Bond, James Bond. 7 farklı oyuncu tek ortak tarz Bond tarzı! Smokinli bir İngiliz beyefendisi, silah ve dövüş ustası, yakışıklı ve stil sahibi. Benim listedeki 1 numaram. Karizma ajan James Bond.

BONUS: Rezervuar Köpekleri

Tüm ekip tam bir karizma. Belki de suç dünyasının en karizma çetesi. Hele o masada dönen konuşma insanı hayran bırakıyor. Takım elbiseler, havalı yürüyüşler ve karizma kod adları. Eddie'nin farklı tarzını da unutmayalım.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
cumanji

ninja kaplumbağalar nerde lan yapcanız listeye uçarım

cindou

James Bond serisinden george lazanby nin çıkması Lazım. Serinin tek etek giyeni, evleneni, en başarısız ve en kötü oyuncusu.

standart-vader

nerde lan Keyser Söze?

cindou

George lazanby nin ne karizması varmış arkadaş! Gelmiş geçmiş en kötü james bond. Ayrıca karısına bile sahip çıkamayan etek giyen bond mu olurmuş hiç?

eaglequeen

Daniel Craaaaaig :D:D:D

Görüş Bildir