Görüş Bildir
Haberler
Erdoğan: '20 Yaş Altına Sokağa Çıkma, 31 Şehre Araç Giriş Çıkış Yasağı Koyuyoruz'

etiket Erdoğan: '20 Yaş Altına Sokağa Çıkma, 31 Şehre Araç Giriş Çıkış Yasağı Koyuyoruz'

Cumhurbaşkanı Erdoğan, koronavirüse karşı alınan yeni tedbirleri açıkladı. Erdoğan, bu gece yarısı itibariyle 30 büyükşehir ile Zonguldak'a belirli istisnalar dışında araç giriş çıkışlarını yasakladıklarını ve 20 yaş altına da sokağa çıkma yasağı getirdiklerini bildirdi. Ayrıca kalabalık yerlerde maske takma zorunluluğu getirildi.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, koronavirüs tedbirlerine ilişkin açıklama yaptı.

Koronavirüs salgınıyla mücadelenin kararlılıkla sürdüğünü belirten Erdoğan, 'Türkiye en başından itibaren elindeki veriler çerçevesinde tüm tedbirleri alarak hastalığın ülkemize girişini geciktirmiştir. Özellikle milletimizden beklentimiz her bireyin kendi karantinasını kendi uygulamasıdır.' dedi.

'Bu gece itibariyle ülkemizin 30 büyük şehri ile akciğer rahatsızlıklarının sık görüldüğü Zonguldak ilimizi belirli isitisnalar haricinde araç giriş çıkışına kapatıyoruz' diyen Erdoğan, 'Gıda ilaç temizlik malzemesi gibi maddelerle, genelgeyle belirtilen sektörlerin lojistik araçları dışında giriş çıkış yapılamayacak.Yük ve izinli yolcu taşımacılığı yapanlar ile uluslararası yük taşımacılığı yapan araçların bu şehirlerden transit görüşmeleri devam edecek. İl Pandemi kurulları bu tedbirleri genişletebilecektir. 30 Büyükşehir ile Zonguldak'ta başlatacağımız yasağı 15 gün süreyle uygulayacağız, gerekirse uzatacağız' ifadelerini kullandı.

"20 yaş altına sokağa çıkma yasağı uygulanacak"

"20 yaş altına sokağa çıkma yasağı uygulanacak"

65 yaş ve üstüne uygulanan sokağa çıkma yasağı uygulamasını 20 yaş altı da dahil edilerek genişletildiğini belirten Erdoğan, 'Gece yarısından itibaren 1 Ocak 2000 ve üstü tarihli doğumlularda tıpkı 65 yaş üstü gibi sokağa çıkamayacaktır. Bununla gençlerimizi de çocuklarımızı da ciddi manada kontrol altına almak durumundayız' açıklamasında bulundu.

"Market ve pazar gibi kalabalık yerlerde maske takılacak"

"Market ve pazar gibi kalabalık yerlerde maske takılacak"

Pazar yerleri ve marketler gibi insanların toplu şekilde bulunduğu tüm alanlarda herkese maske takması zorunluluğu getirildiğini aktaran Erdoğan, 'Şehirlerimizde tamamında insan hareketliliğini azaltmak için gereken tedbirler yarından itibaren İl Pandemi Kurulları tarafından alınıp uygulanabilecektir. Sokaklar dahil, tüm kamuya ait mekanlarda kalabalık oluşturacak şekilde asla bir arada bulunulamayacak, sosyal mesafeye en az üç adım olarak riayet edilecektir. Aksi yönde davranışlar sergilemekte ısrar edenlere gereken idari ve adli cezalar uygulanacaktır' diye konuştu.

"1 milyar 64 milyon lira yardım toplandı"

"1 milyar 64 milyon lira yardım toplandı"
İçeriğin Devamı Aşağıda

İkazlara uymayanlara idari ve adli cezaların tereddütsüz şekilde uygulanacağını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Milletime güveniyorum, bu içi boş bir söz değil. Attığımız her adımda bu güvenin tezahürlerini görüyoruz. Kurallara ne kadar iyi riayet edersek salgının seyrini o derece kontrol altına alır, tehdidi ortadan kaldırabiliriz' dedi.

Şu ana kadar 1 milyar 64 milyon liralı yardım toplandığını aktaran Erdoğan, 'Yardım kampanyamıza katılarak dayanışma ortaya koyan tüm vatandaşlarıma ve kurumlarımıza şahsım ve milletim adına şükranlarımı sunuyorum' dedi.

Yardım kampanyası üzerinden Kılıçdaroğlu'na yüklenen Erdoğan, 'CHP Genel Başkanı başta olmak üzere kimi kesimler itibarsızlaştırmaya çalışmışsa da milletimiz bu fitne odaklarına kulak vermemiştir. Kendi tarihini bilmeyenler bugün devletimizin yürüttüğü yardım kampanyasını sabote etmeye çalışarak milletten ne kadar uzak olduklarını bir kez daha göstermişlerdir' ifadelerini kullandı.

"Cemil Taşçıoğlu'nun adı Okmeydanı Hastanesi'ne verilecek"

"Cemil Taşçıoğlu'nun adı Okmeydanı Hastanesi'ne verilecek"

Covid-19 nedeniyle hayatını kaybeden Prof. Dr. Cemil Taşçıoğlu'nun adının Okmeydanı Eğitim Araştırma Hastanesi'ne verileceğini açıklayan Erdoğan, 'Bu hastane artık hocamızın adıyla, bir şehir hastanesi olarak, Prof. Dr. Cemil Taşçıoğlu Şehir Hastanesi olarak anılacaktır. Cemil hocamıza Allah'tan rahmet diliyorum. Eşine, tüm ailesine sabırlar diliyorum' dedi.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1037
422
238
79
70
41
33
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
kadir33

aah ahh nerde suriyelilere 40 milyar dolar harcadık gerekirse bi 40 daha harcarız deyip kendi halkına 40 milyar harcamayıp hastalığa terk eden dünya liderim ... Devamını Gör

Sefa Döner

Onlar ne oldu en son gidiyorlardı . Gittiler mi? İnsanlar neden hiç sorgulamıyor onlara harcanınca para var da bize gelince neden yok.

angelsibel1

Dükkanımı bakanlık kararı gelmeden önce kapattım, 4 haftadır market hariç dışarıya çıkmadım, dün kargom gelmiş dükkana haber kağıdı yapıştırmışlar ilk defa 2... Devamını Gör